Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

W którym sklepie zamówiłeś ?

Ja przedwczoraj zamówiłem w Infosofcie i powiedzieli mi ze będą dopiero za 3 tygodni.

Ja zamówiłem w infosofcie, od wysłana głośników były na następny dzień. Pewnie już wszyscy kupili, i teraz musisz czekać na nową dostawę, lub kupić na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym sklepie zamówiłeś ?

Ja przedwczoraj zamówiłem w Infosofcie i powiedzieli mi ze będą dopiero za 3 tygodni.

ja zamawiałem na allegro bo po obdzwonieniu sklepów stacjonarnych (gdzie było taniej :P ) okazało się że zarówno 7c jak i 6c sa wyprzedane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie inne odczucia. Wprawdzie nie słucham takiej muzyki, bo zupełnie do mnie nie przemawia, ale z ciekawości posłuchałem co nieco i moge stwierdzić , że nic sie nie "zlewa w jedną całość" jak np w popularnych Geniusach. Wprawdzie może to mieć miejsce w przypadku kiepskiej empetrójki, ale porównywałem album Aerosmith skompresowany w mp3 i we flacu i różnica była bardzo wyraźna. Większego porównania nie robiłem, bo jak już wspomniałem nie przepadam za muzyka gitarową.

Na geniusach jakich? Te 2k coś tam? Czy to 5.1 z subem? Bo puszczałem rhapsody na subie creatvia (od takich śmiesznych głośniczków SBS 380 :D) kumpla i brzmiało to naprawdę tragicznie (zamiast uderzenia perkusji to jakieś dudnienie było, nawet altus nie dudni jak to małe g.. ;f). Gitary były zalane tym pseudo "dolnym pasmem". Zresztą nawet dubstep i drum'n'bass do subwooferów się nie nadaje (zwłaszcza dubstep). W takim razie solo 7c byłyby jak dla mnie super, bo skoro altusy spokojnie się u mnie mieszczą (41 cm szerokości) to microlaby będą stały na podstawkach a po bokach będzie jeszcze spory zapas. Najlepiej by było gdybym mógł solówki odsłuchać na żywo, ale na takim za.. piu jak Prochowice (dolny śląsk) raczej nikogo nie ma, kto by miał solówki ;/. A, i jeszcze jedno: jak ma się audigy 2 zs do asusa xonara dx? Czy różnica jest na tyle znaczna, by dopłacać do xonara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie przewinie się coś mogące reprezentować punk-rock (Rise Against), coś związane z power metalem (Sabaton) jak i ogólnie muzyka cięższa (Norther, Eluveitie, Samael itd) i o ile na integrze brzmi to strasznie to na HD2 solówki jako tako sobie radzą - vokal całkiem sensownie, perkusja potrafi zagrać, elektryk również się pokaże...

Aczkolwiek czasem można odnieść wrażenie, że solo się gubią (choćby puszczając Amon Amarth czy Dragonforce)...

 

Ogólnie te głośniki nie były tworzone pod kątem w ten sposób szybkiej i dynamicznej muzyki - o tym należy pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie przewinie się coś mogące reprezentować punk-rock (Rise Against), coś związane z power metalem (Sabaton) jak i ogólnie muzyka cięższa (Norther, Eluveitie, Samael itd) i o ile na integrze brzmi to strasznie to na HD2 solówki jako tako sobie radzą - vokal całkiem sensownie, perkusja potrafi zagrać, elektryk również się pokaże...

Aczkolwiek czasem można odnieść wrażenie, że solo się gubią (choćby puszczając Amon Amarth czy Dragonforce)...

 

Ogólnie te głośniki nie były tworzone pod kątem w ten sposób szybkiej i dynamicznej muzyki - o tym należy pamiętać.

Kurde, to już kompletnie nie wiem co wybrać ;/ Powiem inaczej: będę miał max może 700 zł, co za tą kwotę wybrać (dźwiękówka ii.. co?). Chcę, by było to coś uniwersalnego, do muz. elektroniczej (dubstep- wolny, drum'n'bass- szybki, breakcore- b. szybki, IDM- szybki), power metalu (rhapsody of fire), SOAD (hard [?] rock). Jeżeli robię offtop, to przepraszam, a jak tak to gdzie mógłbym się zwrócić z takim pytaniem. Pozdrawiam, Dredcore

Edytowane przez Dredcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym słuchał hip-popu czy rapu, to Solo 6/7 byłyby ostatnimi głośnikami jakie bym kupił. W tej muzyce to Z-2300 zmasakrowałyby każdą Solówkę.

ja bym nie kupil Z-2300 dlatego, ze oprocz mocnych bebnow fajnie jest uslyszec inne dzwieki i czysty wolak co nie? :wink: dla mnie to 6c sa bardzo mocne i dobrze sobie radza z ta muzyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem mala inwestycje i kupilem nowy iterkonekt Prolink Exclusive 1,8m (22zl) oraz wymieniłem kabel głośnikowy na Qed Original 2,5m (37zl)

Wrazenia:

- od razu mowie ze kable nie graja same z siebie, ale wiele poprawiaja.

- czystszy dzwiek, bardziej szczegolowy (za sprawą interkonekta)

- prawa kolumna (ta bez wzmacniacza) ... tu spory szok, zaczela grac naprawde lepiej... wiecej szczegołow.. troszke glebszy bas.. czystsza góra.

Ktos kiedys napisal ze warto pozbyc sie fabrycznie dodawanych 'sznurków'. Popieram!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem mala inwestycje i kupilem nowy iterkonekt Prolink Exclusive 1,8m (22zl) oraz wymieniłem kabel głośnikowy na Qed Original 2,5m (37zl)

Wrazenia:

- od razu mowie ze kable nie graja same z siebie, ale wiele poprawiaja.

- czystszy dzwiek, bardziej szczegolowy (za sprawą interkonekta)

- prawa kolumna (ta bez wzmacniacza) ... tu spory szok, zaczela grac naprawde lepiej... wiecej szczegołow.. troszke glebszy bas.. czystsza góra.

Ktos kiedys napisal ze warto pozbyc sie fabrycznie dodawanych 'sznurków'. Popieram!

 

Kable w takim sprzęcie jak Solo 6/7 NIC nie dają. Dźwięk będzie taki sam jak na kablach z zestawu. Sam kupiłem do Solo 7c drogie interkonekty za 120zł (Da Vinci) i sobie wmawiałem że słyszę różnicę. Głośniki były podłączone najpierw do Esi@Juli a później do Beresforda. Nawet namawiałem na tym forum do zmiany przewodów na lepsze. VOODOO i tyle. W ślepym teście poległem całowicie. Solo 7c to nie ta klasa sprzętu żeby przewody grały i wpływały na dźwięk. Szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable w takim sprzęcie jak Solo 6/7 NIC nie dają. Dźwięk będzie taki sam jak na kablach z zestawu. Sam kupiłem do Solo 7c drogie interkonekty za 120zł (Da Vinci) i sobie wmawiałem że słyszę różnicę. Głośniki były podłączone najpierw do Esi@Juli a później do Beresforda. Nawet namawiałem na tym forum do zmiany przewodów na lepsze. VOODOO i tyle. W ślepym teście poległem całowicie. Solo 7c to nie ta klasa sprzętu żeby przewody grały i wpływały na dźwięk. Szkoda kasy.

Tez mam zamiar zrobic sobie slepy test, ale potrzebuje drugiej osoby do szybkiej zmiany kabli.

ps. pamietam jak pare plyt we flacu brzmialo na 'sznurkach', i ciezko jest mi uwierzyc ze to ze 'lepiej mi sie slucha teraz' to voodoo.

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hura !!!!!! przyszły moje 7c:D:D oooooo mój boze ale to gra:))) w ogóle to ma tyle basu ze jak mam na 48 to muszę zmniejszać bo normanie nie wiem:D:D po prostu cut za 300zł:D pużniej napisze co o dzwięku w porównaniu do mojej wiezy kenwooda.... ale najpierw musze sie nacieszyćD:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem mala inwestycje i kupilem nowy iterkonekt Prolink Exclusive 1,8m (22zl) oraz wymieniłem kabel głośnikowy na Qed Original 2,5m (37zl)

Wrazenia:

- od razu mowie ze kable nie graja same z siebie, ale wiele poprawiaja.

- czystszy dzwiek, bardziej szczegolowy (za sprawą interkonekta)

- prawa kolumna (ta bez wzmacniacza) ... tu spory szok, zaczela grac naprawde lepiej... wiecej szczegołow.. troszke glebszy bas.. czystsza góra.

Ktos kiedys napisal ze warto pozbyc sie fabrycznie dodawanych 'sznurków'. Popieram!

:-)))))))))))))))))))))

Edytowane przez mute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę stanowczo powiedzieć: ochłoń ;)

 

Dzień po zakupie interkonekta Klotz GY107 na wtykach neutrika (50zł za 0.75m) też piałem jaka duża różnica (vs kabel RCA dodany do HD2)...

Teraz mogę stwierdzić, że autosugestia bywa zazwyczaj myląca :)

 

Może zyskałem przynajmniej porządne ekranowanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody nie grają niezależnie od klasy sprzętu . Po prostu voodoo wzmacnia się wraz ze wzrostem cen.

Mam już Solo 6c z infosoftu - zamówione parę dni temu :)

Grają czysto, nieźle nawet ale rewelacji nie ma. Z tym że ja się przesiadłem ze wzmacniacza i 25 letnich kolumn trójdrożnych z 21 cm basowym. Bass reflex zastosowany w Solo 6c buczy, może nie tak jak subwoofery ale do całkiem naturalnego basu to mu daleko. Z pewnością gra to fajnie na te pieniądze, może nawet świetnie ale cudów nie ma. Po prostu małe kolumienki i tyle. Wszystko to mówię na gorąco po godzince i pamiętając dźwięk z KOLUMN. Na codzień słucham na Sennheiserach HD 570 więc nie mam porównania do pierdziawek. Jedyne głośniki komputerowe jakie miałem wcześniej to LEGENDARNE Longtech SP 622 znane również jako Tracer Blues ! Szkoda że już ich nie mam żeby porównać. Czasem się trafiają takie genialne przypakowo konstrukcje...

Słucham na E-Mu 1616 ( cicho bo dziecko mam ). Mam nadzieję że

1 ) się wygrzeją

2 ) Mózg się przyzwyczai

 

Może zabrzmiało to jak zawód ale nie jest tak. Głośniki grają dobrze, wykonanie super, wszystko działa.

 

PS. Nie bawiłem się wcześniej EQ w głośnikach. treble na 2 + i już jest duużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez treble przestawilem sobie na +2 :D I mam takie jedno pytanie... Czym moze byc spowodowane "buczenie" gdy ustawie glosniki na max glosnosc, ale nic wtedy nie gra? I nie jest to takie buczenie ciche ale cos w stylu gdy mikrofon zblizy sie za blisko kolumn tak jak na akademiach w szkole :P Moim zdaniem to przez moj komp i dzwiekowke bo po podlaczeniu juz odtwarzacza nic takiego nie ma miejsca ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam

microlab solo7c dopiero co wyjęte z pudelka, stan idealny, NOWE z gwarancja z INERMAX.pl

cena 347zł

 

zdejcia jutro na emaila zainteresowwanym jak cos

Czemu sprzedajesz te głośniki?? Podłączałeś je już coś jest źle czy po prostu coś innego chcesz kupić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja juz sie podniecałem i mogę coś napisać...... :) a więc ekhem :lol2: :lol2:

 

zaczne od tego ze słucham praktycznie wszystkiego (oprócz muzyki cięszkiej takiej jak metal i tym podobne) zaczynając od najbardziej modnych zespołów tj. Feel ira video przez Kally Familly east clubbers Fergie Grits Ifected Mushrooms KAnye West przez Timbelandy P.diddy ITD ITD )

 

 

i muszę powiedzieć tak... między moją pospolitą wieża która stoi w prawie kazdym domu w moim przypadku Kenwooda RXD-503 jest spora różnica.. + karta X-fi extreme audio...

 

 

1. wysokie tony są wiele wyraźniejsze ale nie zbyt jak by to powiedzieć Męczące..

2. Średnica.. oo takkk tu jest diametralna różnica... teraz słyszę wyraźniej każdy (no moze nie każdy bo zaraz ktoś napisze jakiego to sprzęta nie słyszał za miliony ;) ) detal w piosenkach .. jednym słowem jest piękniej niż we pospolitych wieżach.

3. niskie tony.... jest ich dużo dużo więcej.. i dopiero teraz dostrzegam jak jest ich wiele i wiele inaczej brzmiących.... no i oczywiście są głośniejsze nie ma wogule potrzeby ich podwyższać nawet wy mocnych kawałkach..

 

 

Ja mogę podsumować tak... jako w miarę pospolity użytkownik audio.. (no może nie az taki pospolity bo może trochę wiem) jest to cód za 300zł .. i nie chodzi o to ze nie ma nic lepszego.. tylko o to ze za 300 no nawet 500zł nie dostannie sie nic lepszego napewno w polsce...

 

 

 

i teraz czekam na krytyke :D :D <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oto właśnie chodzi - że nawet jeżeli czasem (czasem!) coś nam nie spasuje... to biorąc uwagę kwotę 325-350zł jaką musimy wydać na Solówki 7C... to jest naprawdę spory sukces... jak pisałem - czasem coś mi brakuje - ale to mała wada biorąc pod uwagę koszt zakupu.

 

Niższych tonów naprawdę nie brakuje w 7C - podejrzewam, że na SB0090 byłoby słabiej (niestety HD2 porównywałem do SB na Gienkach 1250X, ale już na nich można było usłyszeć pogłębione niższe pasmo - dodatkowo lepiej kontrolowane)...

Jak już komuś mało to (po oczywiście wygrzaniu - 3-4 dni po parę h dziennie - niekoniecznie głośno)... to widocznie naprawdę wciąż jest "pod wpływem" - wspomnień z x.1 komputerowego. U mnie jak puszczę drum n bass to podbijam sobie niższe pasmo - owszem - ale niekoniecznie na +6 czy +8...

 

I fakt - pierwsze opinie robiły z nich super hiper kosmos... po pewnym czasie, kiedy to można podejść do sprawy z dystansem - wciąż można tak powiedzieć - bo to tylko 325zł...

A wciąż nie napisałem o modelu 6C za 250-255zł, który równie dobrze się sprawdzi, sprawi jednak trochę mniej problemów ze względu na rozmiar...

 

A gdy ktoś ma komputer i planuje kupić 'wieżę'... koszt podobny (6C) a jednak miejsca zajmie mniej ;) i nawet integra da lepszy dźwięk (mowa o nowym sprzęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie w inermaxie 1 sierpnia ale wątpie że sie załapałem bo nic o wysyłce znać nie dają, szkoda.

 

sprzedam

KOD

microlab solo7c dopiero co wyjęte z pudelka, stan idealny, NOWE z gwarancja z INERMAX.pl

 

 

cena 347zł

 

zdejcia jutro na emaila zainteresowwanym jak cos

Rezerwuje wstępnie. I jeśli da się anulować zamówienie w sklepie (inermax, nie wpłacałem kasy jeszcze [pobranie]) i powód sprzedaży będzie sensowny to biore w ciemno nawet teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie w inermaxie 1 sierpnia ale wątpie że sie załapałem bo nic o wysyłce znać nie dają, szkoda.

 

 

 

Rezerwuje wstępnie. I jeśli da się anulować zamówienie w sklepie (inermax, nie wpłacałem kasy jeszcze [pobranie]) i powód sprzedaży będzie sensowny to biore w ciemno nawet teraz.

Jaki sensowny powód?? :lol2:

 

Kolega chce sprzedać głośniki i tyle. Może po prostu mu nie podeszły albo potrzebuje na gwałt pieniędzy. Przecież wiadomo że nie są uszkodzone. Inaczej reklamowałby je a nie sprzedawał. Rok albo dwa lata gwarancji są.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do basu to naprawde nie ma sie czym martwić

w porównaniu do x-540 (wiem że tam nienajlepszy sub) solo 7c daje lepszy efekt jeśli chodzi ogólnie o tony srednie+niskie

moze nie przy ustawieniu treble 0 bass 0 ale jak sie coś namiesza + eq w playerze to jest dobrze (jeśli ktoś faktycznie bez tego nie może się obejść)

to tak tylko mówie bo z ciekawości się pobawiłem dziś tym trochę (a x-540 mam cały czas na biurku więc to nie tylko takie wrazenie)

aktualnie bas ciągle na -2 a głosniki dalej się wygrzewają choć po ok 10 gdzinach juz jest różnica :)

dodam tylko że kombianacja z eq faktycznie nie odbywa się to bez wpływu na scene więc wróciłem do ustawień flat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sensowny powód?? laugh.gif

 

Kolega chce sprzedać głośniki i tyle. Może po prostu mu nie podeszły albo potrzebuje na gwałt pieniędzy. Przecież wiadomo że nie są uszkodzone. Inaczej reklamowałby je a nie sprzedawał. Rok albo dwa lata gwarancji są.

Pytam tylko profilaktycznie o ,,powód,, sprzedaży nie żebym chciał podejrzewać głośniki o to że jakieś uszkodzone są czy coś. Dalej rezerwuje i jestem mocno zainteresowany.

EOT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniki jak pisałem w stanie idealnym, narazie mi średnio podchodzą z graniem (niskie tony) nie wykonaniem, dokładną odpowiedz dam na forum w środę.

 

tzn. tak:

wysokie tony - nie słyszałem lepszych w cenie do 800zl

średnie tony - również to samo co wyżej OK

niskie tony - od razu po właczeniu 6/10pkt, ale już dziś jest lepiej niż wczoraj może jeszcze dwa dni i będzie git. później rozstawiłem je na rogach pokoju i poprawił się bardzo :D 8/10pkt

 

reszta jest taka jak na forach: wykonanie SUPER i inne rzeczy SUPER.

w porównaniu z Genius SW-HF 5.1 5005, to geniusy maja mocniejszy bass ale reszta wypada gorzej na tle microlabow (choć wykonanie geniusow jest bez zarzutu materiały także są bardzo dobrej jakości).

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...