Skocz do zawartości
tomskib

Saphire ati radeon 9500 128MB

Rekomendowane odpowiedzi

:?: Hej . Witam tweak'owców :) mam pytanie --- czy można taką kartę radka 9500 128MB (bez pro) , jest na czerwonej płytce, układ pamięci odpowiedni -- zmienić w radka 9700/9700pro, bez lutowania !!! ???

Kupiłem go w http://www.sirius.pl/ i podobno jest to wersja z odblokowaną szyną 256 i chwalą się ,że programowo można zwiększyć ilość potoków itp.... HELP !!! Czy ktoś wie czy to możliwe i ja to zrobić ??????

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne że można spróbować np. Riva Tunerem ale możesz mieć potoki pozostałe schrzanione to wtedy bedziesz miał zwisy w 3d artefakty lub ci komp nie wstanie.

Tak wiec sprawdzaj a jak nie chodzą to wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie czytajcie i szukajcie na sieci tam NIE TRZEBA a nawet NIE powinno sie upgradowac innego biosu sam mam Sapphira 128 MB w siriusie kupiłem i chodzi MIODZIO na @9800 @370/648 .. jak dasz bios np z Herculesa to ARTEFAKTY prawie MUROWANE !!!!!! sprawdzałem .... ale wystarczy ściągnąć "omegi" czy np stery z http://www.maxdownloads.com/~ian/wizzard/ i chodzi CUD miód np 3Dmark 2003 5070 Marków a 3Dmark 2001se 15400 marków 8)

Ja polecam omegi są naprawdę super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał ... dobrze ze go sobie "zrzuciłem" do pliku !!!!!

Panowie pomyślcie przecież co karta to inne pamięci a .. bios wiadomo różnie częstotliwości i timingi ustawia i artefakty (prawie) gwarantowane ... np Ja mam 2-3-2 i 3.6 ns ale np 3.0 ns mają już gorsze timingi 3-2-3 sprawdzałem kartę chyba HIS`a i tam były infeony 3.0 z tymi timingami (karta 9500 64 MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musiałem nic robić na "starym" PCB czyli tym 8 warstwowym "na dzień dobry" masz 256 bit a te dodatkowe potoki "odblokowuje" usuwając ograniczenie ze sterowników a robi się to poprzez modyfikacje pliku ati2mtag.sys i vouala :P

oczywiście nie robię tego Riva Tunerem .. niestety jak robiłem nim to miałem zwisy sytemu i artefakty !!!!! dopiero jak znalazłem stonkę ian`a .. link powyżej "modding" się powiódł ale teraz korzystam ze sterów omega rad_w2kxp_omega_2407a.exe i jest ok.

bios nic nie zmienia to sterowniki sprawdzają "z czym mają do czynienia" czy 9500 czy 9700 i tyle a robią to poprzez odczytanie na której pozycji znajduje się te "nieszczęsny" :P rezystor na 1-2 czy 2-3 i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówilem Super Grace 9500 128 to zobaczymy czy dziala, tylko martwi mnie troche infineon 3.6 ns, bo one sie slabiej kręcą :?, znalazlem też firme która spokojnie wyśle kartę za zaliczeniem i to za 869 zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważasz ze moje 3,6 ns "chodzące" na 648 MHZ (2x324) to źle ... no nie powiem ... a tak poza tym producenci piszą na pamięciach co im się podoba .. tak pamięci na których pisze np 3,6 są często 3,3 albo nawet 3,0 !!!!! tak robi Infeon ... => koszty produkcji ... lepiej robić jeden rodzaj pamięci i sprzedawać "co kto chce" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...