Skocz do zawartości
Manhunt

Wc By Manhunt | Rev 1.1

Rekomendowane odpowiedzi

REVISION 1.0

Jejoł! ;)

I oto po długim czasie kolekcjonowania klocków do WC'ta (ale to dziwnie brzmi ^^) nadeszła wiekopomła chwiła ;) Wkońcu wszystko zmontowałem razem z kumplem. Zaczniemy od konfa ;) A zresztą macie w podpisie. Więc procka chłodzi Frost 2 Slim, pompką jest Coolriver 2 a chłodziarką Cooltek dual extream ;) Węże to jakieś prawie jak Tygon paliwówki za 2,50zł/m 8/11. Ogólnie spoko i nie ma zagięć. W układzie pływa Borygo Nowy z wodą demineralizowaną w proporcjach na oko 60:40. Jeszcze muszę dorobić nóżki pod chłodnicę ale nie mam pomysłu z czego. Na początku coś nie trybiło bo woda nie wypływała z chłodnicy ale pompka zaciągłą się mocniej i już było good. Mało co nie zalałem kompa :/ Muszę jeszcze dokupić opaski zaciskowe bo nakrętki od złączek nie wchodzą (za duży wąż). Z początku, kiedy pierwszy raz odpaliłem kompa zaczął piszczeć i się zeschizowałem :P Ale przypomniałem sobie że nie podpiąłem zasilania dla karty ^^. Ogólnie to ciężko w tej ujowej budzie bo ciasna i w ogóle shit...

Tempy (pasta jeszcze się wygrzewa, ale myślę że jest jakaś przeterminowana, bo Arktik Ceramik powinien być rzadki, a ta nie jest :/):

CPU @ AC:

Idle 37*C-40*C

Stress 75*C-79*C

CPU @ WC:

Idle 28*C-30*C

Stress 60*C-65*C

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ;) Jak narazie f2s wyrabia, potem jak będę miał okazyję to kupie jakiegoś bloczka na CPU a frosta dam na 88GT ;)

A teraz pare fotków :P (sry z jakość ale to tylko d750i, i fotek układu w obudowie nie ma za dużo bo nie mam dojścia - ujowe biurko ;) ) Na ostatniej fotce to ja, a raczej część mojej głowy ^^

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

REVISION 1.1

Wprawdzie mało się zmieniło ale teraz sercem układu jest Laing DDC-1T :) CR2 niech się schowa ale co chcieć od pompki w takiej cenie :P Laing robi teraz ładny wir w pudełku po śledziach :P Temperatura w spoczynku nie skoczyła dużo do góry bo przecież nie będzie niższa od temperatury otoczenia :P Jestem zadowolony i opłacało się wydać 160zł na Lainga (dzięki Jack-In-Black) ;) Tempy:

CPU @ AC:

Idle 37*C-40*C

Stress 75*C-79*C

CPU @ WC @ CR2:

Idle 28*C-30*C

Stress 60*C-65*C

CPU @ WC @ DDC:

Idle 23*C-28*C

Stress 48*C-51*C

Fotołs:

post-157414-1213964094_thumb.jpgpost-157414-1213964195_thumb.jpgpost-157414-1213964145_thumb.jpg

Edytowane przez Manhunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś odpowietrzyć do końca układ na załączonym zdjęciu widać że w bloczku siedzi konkretna bania powietrza...

A i winszuje odwagi. Ja bym nie złożył zestawu bez jakiegokolwiek zacisku na złączkach skręcanych.. Ale spróbujemy temu zaradzić - spróbuj rozwiercić delikatnie nakrętki, po takiej operacji nakrętki powinny pasować na wężyk 8/11. Swego czasu sam tak zrobiłem. Tylko pilnuj by przy rozwiercaniu był ładny symetryczny okrąg.

Powinieneś zainwestować w rezik ponieważ prędzej czy później płyn chlodniczy sie zabrudzi i będzie lipka.

 

A i na koniec - Gratki za pierwsze wc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłucham waszych rad.

Ze złączkami trzeba z wiertarką? Czy może nóż w łape i jazda z pół godziny? A może opaski zaciskowe?

Ogólnie tenks za gratki :P

Rezik na razie cool :P Jak coś to zmienie płyna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiertareczką. Tylko delikatnie i powoli by nie przeholować..

Zainwestuj w rezik parę dyszek a cieszy ;] No i płynu wymieniac nie będziesz musiał.

Jak policzysz to z czasem te wymiany płynu osiągną cene zakupu rezika więc po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wiertarka? Ostatnio bodajrze Tomcat sprzedal patent roszlifowywania nozyczkami, na poczatku myslalem ze moze po piwku to pisal, az w koncu sam sprobowalem i faktycznie daje rade :)

 

Wystarczy 10-15 minut przy uzyciu powiedzmy cazek do blachy, ostrych. Zlaczki ladnie sie "skrobia" i przyanjmniej jest rowno, po wiertarce moze byc roznie. Najlepiej jak bys mial cos w stylu Dremla, ja w koncu tym przeszlifowalem przy odpowiedniej koncowce i jest ok, ale tak czy inaczej nozyczki tez daja rade, byle mocne i solidne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz gwint rozwiercic nożyczkami... wtedy gwintu nie bedzie.

Weź nakrętkę do ręki i sam się domyślisz co trzeba 'rozwiercic'.

 

Chodzi o to aby 'zwężlkę' na nakrętce powiększyć.

To co dociska wąż do kroćca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup strzykawke.....

tak chyba najlepiej CR2 odpowietrzac. Do tego po prostu luzuj i dokrecaj otwor od gory, np podniejs pompe powyzej paru klockow, odkrec ten gorny odpowietrznik, dolewaj strzykawka i odpalaj pompe co jakis czas, zakrecaj odpowietrznik i przestawiaj ja na dol...

Niestety przy CR2 bez "normalnego" reza jest troche zabawy, do tego jak zlapie wieksza ilosc powietrza to nie daje rady go pchnac dalej...

Poszukaj MCRES-micro Swiftecha, uzywke za kolo 60pln mozna kupic, a rezik fajny i zycie ulatwia :) No chyba ze uporzadkujesz uklad do konca i nie bedziesz jakis czas w nim dlubal, wtedy wystarczy raz zalac i odpowietrzyc i po zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zrobiłem. Nie mam zamiaru teraz nic w nim zmieniać. Teraz czas na zmianę budy bo to [ciach!]o zabija... Mam na oku Sharkoon Rebel 9 bo tka to mnie środki ograniczają ^^ Wtedy może kupię tego MCRES Micro ;]

 

Pozdro

 

Zapomniałem dodać że teraz zająłem się stelażykiem na chłodnicę ale zabrakło mi gwoździ ^^

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do obserwowanych ;] Zobaczę jak cena będzie rosła 0_O

 

EDIT:

Powie mi ktoś jaka powinna być prawidłowa konsystencja tego Artcic Ceramique?

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc dosc zadki. Ja tez ostatnio uzywalem jakiegos starego i strasznie sie go rozprowadzalo. Teraz kupilem nowa tubke i jest duzo lepiej. Tamten stary nie przylegal dobrze i nie dalo rady polozyc cienkiej warstwy i ladnie rozprowadzic, juz nie mowie o polozeniu pasty na srodku proca i dociskaniu blokiem, bo tego sie wogole nie dalo zrobic... Do tego po zmianie na nowy temperaturki sie sporo poprawily i zmalala roznica temp miedzy iddle a stresem.

 

Ja wlasnie zaczolem licytowac te zlaczki tak ze moze sie pobijemy o nie troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do past nie jestem ekspertem, wczesniej eksperymentowalem troche, ale na AS sie przejechalem, jak po pol roku sciagnolem Ninje z Prescotta i zobaczylem ze nad rdzeniem nie ma pasty tylko jest woda... Ta pasta strasznie wode posysa, wiec wrocilem do Ceramique. Z nia nie ma zadnych problemow, nie jest moze za rewelacyjnie wydajna, ale za to tania i nie mozna zwarcia tym zrobic, nie posysa wody i latwo sie rozprowadza. No powiedzmy poza ta co mialem ostatnio, ale to byly resztki z opakowania 22g ktorego uzywalem z 1,5 roku, wiec miala prawo troche przyschnac. To nowe opakowanie jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, nożyczkami to sie można pochlastać. Wiertarka plus takie kamienie szlifierskie

Dołączona grafika

... i robota trwa nie dłużej niż minute. Takie zestawy kamieni kosztują w supermarketach po kilka zł., a przydają sie również do innych rzeczy.

Do powiększania nakrętek w króćcach po prostu bomba.

 

Gratz pierwszego kibla.

Zmień budę jak najszybciej bo ta to wygląda jak zabawka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 kamieniami też się pochlastasz jak nie wiesz jak użyć :D przepis jest prosty... kluczyk uniwersalny do rowerów do tego wsadzasz nakrętkę i kręcisz nożyczkami inaczej odciski na palcach po 2 złączkach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta chłodniczka mniam ;] Wiadomo od kogo :P

Hmmm co do bańki powietrza w bloczku... Nie mogę za cholerę się tego pozbyć. 3 razy układ był odpowietrzany i [gluteus maximus]. Nie wiem może pompa za słaba >.<

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak będzie się sprawdzał F2S na 8800GT. Będą tempy lepsze niż na bloczku dedykowanym na GPU? Bo nie wiem czy kupić blok na GPU czy nowy na CPU a F2S wsadzić na GPU :P

Co do O-Tanka to najpierw nowa buda, bo ta to jest niemały shit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...