Skocz do zawartości
GAWEL2410

Dfi Lanparty Ultra-d Nf4 - Jak Zdemontować Oryginalny Wiatrak Na Chipset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

 

Wczoraj probowalem zdjac ten wiatraczek z chipsetu (oryginalny), ale nie potrafie, wykrecilem 3 srobki ale zszedł tylko wiaraczek a druga czesc trzyma sie na 2 sprezynkach, jak to zdemomtowac ?

 

 

Czekam na rady.

pzdr !

post-159511-1210930951_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

penstetą to sie mozna orać przez dłuższy czas, polecam kombinerki-szczypce. Trzeba scisnąć plastikowe bolce-choinki z drugie strony mobo i jednocześnie najlepiej popchnąć. Póżniej najlepiej pokołysać wiatraczkiem, zeby sie oderwał od rdzenia, jak nie będzie chciał to podgrzej suszarką i ponów próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

ja też kiedys miałem takiproblem ale szybko sobie sam poradziłem,wystarczą zwykłe kombinerki i troche wyczucia,najlepiej wygrzac kompa przed taką próbą wymiany i do dzieła :

wyjmujemy płyte z kompa ,bierzemy kombinerki, naciskamy na takie białe coś co trzyma radiator , popychamy palcem, wyjmujemy te bolce, próbujemy przekrecić radiator w lewo i prawo i troszke do góry i powinien zejść,starą paste usunąć najlepiej alkoholem izopropylowym lub acetonem lub innym szybko wyparowującym alkoholem , jak to nie pomoże to delikatnie paznokciem usunąć starą paste a później wyszyścić wacikiem z nasączonym alkoholem, nałożyć nową paste, położyć nowy radiator(lub stary) równomiernie a później dać rownomiernie te bolce (białe) i 2 rekami docisnąć na raz i tyle.

 

u mnie taki zabieg trwał 10 minut ( 30 minut wygrzewanie kompa programem Orthos)

 

Efekty u mnie były takie,że na chipsecie jak miałem 50 stopni C to teraz mam 42St C

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !!!!!!!!

 

Dzisiaj założyłem HR-ka :)

 

Temperaturki wyglądają następująco :)

 

Na procku rczej bez zmian (od 29 do 36)

Płyta, było od 46C do 55C a jest od 38 do 48C :)

Mostek, było 50C jest 41C )

Dysk mniej więcej bez zmian do 42C

 

 

Jedno co mnie martwi to to, ze po wszystkim zrobilem mu test programem - ORTHOS i po 5 min wsykoczylo mi cos takiego (załącznik), nie wiem co to oznacza, wczesniej tak nie mialem :/

post-159511-1211031619_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

zresetuj bios,i ustaw na standardowe ustawienia procka itd,może za duzi opdkreciłeś i program wywala błedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresetowałem bios, ale dalej ten sam błąd, w tym samym monecie,

doszło do tego jeszcze po resecie biosu to, że w pewnym momencie zwiesza się komp i pozostaje tylko restart z palca,

aha i jak zrestartowałem bios to przy pierwszym włączeniu wyskoczył błąd przy sprawdzaniu biosu (CMOS ERROR - cos w tym stylu), ale system sie zaladowal, zrestartowałem kompa i już wszytko było ok.

 

O co może chodzić ??

Czekam na pomoc i wskazówki,

pzdr !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogles ukruszyc rdzen mostka polnocnego podczas wymiany chlodzenia.

Ja tak mialem w epoxie.

Sprobuj jeszcze podniesc napiecia na cpu, mostku polnocnym oczywiscie po kolei zeby ewentualnie wiedziec jaki zabieg poprawil stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobilem format i podczas instalacji zaczęły wyskakiwac bledy, w konsekwencji system zostal zainstalowany z bledami, probe instalacji powtarzalem wielokrotnie, caly czas z takim samym skutkiem :/

 

Jednak musialem uszkodzic rdzen chipsetu podczas wymiany chlodzenia. Nie mam pojecia co mam teraz zrobic :/

W ORTHOSie raz wyskakuje blad po 5 min a raz po 3 godzinach.

Dzisiaj jak puscilem ten program to CPU speed wynosilo 1937 Mhz a nie tak jak powinno 2000 Mhz (athlon 3200 Vanice).

 

 

Co mam zrobic w takiej sytuacji ??

Plyta jest jeszcze na gwarancji, ale po wymianie samodzielnym chlodzenia niestety przepada.

Jest mozliwosc naprawy ?

DO kogo z tym pójść ??

jaki to jest koszt przypuszczalny?

 

 

Pomóżcie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak musialem uszkodzic rdzen chipsetu podczas wymiany chlodzenia. Nie mam pojecia co mam teraz zrobic :/

 

Plyta jest jeszcze na gwarancji, ale po wymianie samodzielnym chlodzenia niestety przepada.

Po pierwsze zdemontuj i sprawdz czy ukruszyles, bo ukruszyć nie jest tak łatwo.

Po drugie czy skrobałeś pozostałości glutopasty z rdzenia?

Po trzecie zakładasz stary wentylatorek i wysyłasz na gwarę, zdjęcie chłodzenia jeśli fizycznie nie uszkodziłeś nie powoduje utraty gwary, a nawet jak ukruszyłeś może sie nie zorientują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 8600GT

A nawet jak ukruszył, to walić to, iść w zaparte, udawać nooba... Powiesz tak, gram, gram, gram... Komputer zaczyna włączać niebieskie ekrany, potem się wyłącza, po kilku minutach gry znowu to samo. Teraz już się wogóle nie uruchamia, co ja mam robić... Tak się robi ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...