Skocz do zawartości
valdi200

Lc By Valdi200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od lutego zacząłem się interesować chłodzeniem cieczą mojego PC. Było dużo czytania pisania pytania etc. aż wkońcu prjekt zbliża się to finalnego etapu.

Na początku chciałem zwodować to co mialem i Dragonie DX. Lecz apetyt rośnie w miare jedzenia...

MSi Neo2FR wymieniłem na DFI Dk T2RS - chłodzenie nb/sb pociągłoby za sobą kombinowanie chłodzenia na mosfety. Poza tym DFI jest ladniejsza i lepsze OC :D

Ocz platinum rev.2 na Crucial ballistix 667 2x1GB

Palit GTS 8800320 na Asus 8800GTS 512 z bloczkiem AquagraFX g92 :D trafiło sie okazyjnie :)

Chieftec Dragon DX na Chieftec Bravo BA-01-B-B-B - do dragona ciezko w srodek pomieścić coś wiekszego niz 2x120

Dysk z ata na sata oraz zakup dwóch SQD.

 

W budzie zostało wycięte okno oraz otwory na kable od płyty.Malowanie na czarny mat ale jeszcze wymaga poprawek :P

Jak dojdzie być może jutro chłodnice to zajmę sie górą. (fotki budy jutro wrzuce)

 

Klocki ktore mam

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Apogee GTX

MCW30 x2

Wspomniany bloczek

Laing od RN :D

Rez od darkstyxa o-tank 250 jednak zamówiony już jest EK. Ciezko byłoby poprowadzić wąż.

Grill na PA.120.3 od Maniakalnego.

 

W drodze jest: chłodnica j.w.

Złaczki 13.16 koolance

5x Xthermal Pro LEd

Feser Red

Regulator obrotow jednak zalmana.

Top OCLABS

Tygon 13/16

Top do apogee GTX'a

Pojedyńczy sledź na grafe :D

I jakieś inne mniej ważne rzeczy.

Dołączona grafika

 

Układ złożony...

 

 

Klocki:

 

Procesor: Swiftech Apogee GTX

 

Mostki - pólnocny i południowy : Swftech MCW 30

 

Grafika: Aquacomputer AquagraFX g92

 

Chłodnice: Thermochill PA 120.3 + Black Water Advanced 122

 

Chłodzone przez XTHERMAL BTF 120 PRO LED sztuk 6 + jeden fander z poprzedniej obudowy, wszystkie na min obrotów

 

Pompka Laing DDC 12V 1RT + Top OCLabs przeźroczysty (niestety juz nieprodukowany )

 

Węże: Tygon R-3603 13/17mm

 

_______________________________________________________________________

 

Konfig:

 

C2D E8400

 

Dfi DK P35 T2RS

 

Asus EN8800 GTS 512MB

 

4x1GB Crucial Ballistix+ OCZ XTC Memory Cooler

 

X-Fi Extreme Music

 

Corsair HX520

 

2 dyski Seagate włożone w Scythe Quiet Drive (nie słychać ich:) )

 

DVD Pioneer DVR212D

 

Regulator Zalman ZM-MFC2

 

Obudowa: Chieftec Bravo BA-01-B-B-B (pocięta i pomalowana)

_________________________________________________

 

 

 

Temperatury

 

Na AC:

 

CPU: idle/stress: 42/65*C

 

GPU: idle/stress: 59/75-80*C

 

NB:55-60*C

 

Po zwodowaniu:

 

CPU: idle/stress: 32/44*C

 

GPU: idle/stress: 37/44*C

 

NB: 39*C

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przygotowania do rev.2

 

Zmiany planowane:

 

Druga pompka + top koolance

Drugi EK250 with custom holders THX Malik&Barus

Dołączona grafika

Czesc zlaczek zmiana na Feser 1/2"

Masterkleer 1/2"

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rez od darkstyxa o-tank 250

Hahaha... W takim razie wyglada na to ze ja kupilem tego drugiego, od tej samej osoby, przed chwila odebralem paczke :) I wyglada na to ze to nie byl dobry pomysl bo jakos nie przewidzialem ze jest dla mnie troche za wielki, wiec bedzie pewnie trzeba sprobowac sie zamienic za 170, albo sprzedac i moze tez EK zakupie...

 

Z tego co zrozumialem chlodnice pakujesz w dach? Kroccami od strony przodu czy od strony zasilacza? Ja mam na razie TC z kroccami w strone zasilacza w BA w dachu, niestety spore to dosc jest i da rade tak poprowadzic tylko jakis cienki waz, np Tygon 8/11.2 bes problemu, probowalem 9.5/12.7 i niestety lamie sie (mam 2 panele i naped jeszcze pod TC, do tego TC ma wiatraczki na obie strony tak ze ciasno jest)

 

Czekam az wrzucisz jakies fotki z zalozonym TC. Mam nadzieje ze nie cioles jeszcze nic bez przymiarki? Ja bym sie tak zalatwil, jakos nie wyobrazalem sobie ze ta chlodnica jest taka wielka i zle bym wyciol (zanim jeszcze przyszla rozrysowalem mniej wiecej i juz prawie szlifierke mialem w rece :) ), na szczescie powstrzymalem sie i zaczekalem az dojdzie, na grill od Maniakalnego tez chwilke poczekalem i dopiero jak wszystko bylo wziolem sie za ciecie.

 

Blok na grafe tez mi jakos znajomo wyglada. Z allegro? Jakos czailem sie na niego, ale ostatecznie zapomnialem o aukcji, do tego troche obawialem sie ze bedzie to troszke flowkiller, ale z tego co widze nie wyglada tak zle. Czekam az poskladasz uklad i zdasz relacje jak sie sprawuje, moze tez cos takiego nabede, choc w sumie jeszcze grafy nie zakupilem, a bloczek na GX2 za 350 z allegro wyglada kuszaco, wiec moze GX2 :D

 

Gdzie planujesz zamocowac pompke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kolejne foty budy z Termo :D Wszyscy widzę zakupują tego giganta. Jestem bardzo ciekaw temperatur. Mógłbyś napisać jak sprawuje się ten OCZ na ramach?? Warto?? Czy może lepiej jakąś 120mm dać??

 

Ps.

Jeśli któryś z panów chce sprzedać O-Tanka 250 chętnie przygarnę :] PW wysłałem do obu panów.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica na dach, chciałbym kroćcami do frontu ale mi to nie wyjdzie pewnie:P Top potne jak bedzie wszystko. 4 zatoki5.25" zajęte będą.

Co do grafy to nie było na allegro. Kupiłem Grafike razem z blokiem :) W środku nie wyglada źle ten bloczek jeśli chodzi o przepływ. Z drugiej strony Laing z topem musi mieć co robić:D

 

Pompka będzie na dole pod rezem. Chociaz spokojnie by weszła w dwie zatoki 3.5" ale jakoś tego nie widze z takim dużym rezem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, pokażesz zdjęcia to będzie można coś powiedzieć.

Tylko bawi mnie jedna rzecz, nazywanie składania klocków lego "projektem".

Zakładanie boxowego coolera na cpu to też projekt? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegi mógłbyś opisać jak wykonanie rezika od EK?? To wersja 250?? Mógłbyś zrobić zdjęcie z tymi czarnymi uchwytami na Reziku?? Te czarne uchwyty jakoś pewniej trzymają niż te oryginalne?? Warto je dokupić??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie rezika wzorowe. Od O-tanka rozni sie tylko ilosca gwintow co jet bardzo pomocne i mozna fajnie rozplanowac uklad. A dodatkowe uchwyty kupilem aby nie kupować w przyszlości bo te standardowe podobno lubią sie łamać. Jak masz kase to kupuj :)

P.S. 5 xthermal ktorego nie ma na zdjeciu właśnie dmucha mi na plyte. Noctua i fander sa duzo glosniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze ze masz tez filtry antykurzowe takie ktore posiadam i ja. A to sie chwali. Imo bardzo dobre filtry.

od jakiej Noctuy ? :> p12? i na jakim V. bo te Xthermale to chyba najwydajniejsze nie sa.

Bo p12 zwolniona do 900rpm ma 63,4m3/h :P a Xthermal ma max 38CFM ( 1CFM = 1,699021 ) co daje 64,5m3/h :P

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha bo zle zrozumialem ;) na nh-u12f jest wentyl generacje starszy noctuy s12 :) mialem dwa i byly glosniejsze od obecnego p12 :) cos na poziomie fandera moze ciut cichsze byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do thermochilla duzo wchodzi a jeszcze rez weze grube i bloczki wiec nie chcialbym zeby mi braklo a zapas sie zawsze przyda:)

Xthermal BFT Pro Led 120

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Gril na PA.120.3 od maniakalnego

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam na jakas opinie jak sie te Xthermalki na TC sprawuja. W sumie to juz przerzucilem troszke wiatraczkow na moim, ale jakos nie moge nic dobrac z czego bym byl na 100% zadowalony. Czekam z niecierpliwoscia jakichs opinii jak to daje rade, jak sie okaze ze nawet niezle to i ja wrzuce chyba pare sztuk do siebie.

Na razie mam jednego i nie led, tylko jakos czasu nie bylo sie pobawic :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie lekki oftop:P

Wczoraj podlaczylem panel zalman zm-mfc2.

Ma on wskaźnik poboru prądu przez kompa.

i jest tak IDLE 125-130W

Orthos lub Flatout2 174-180W

Furmark i prime96 270-280W

Jak myślicie czy to jest choć zbliżone do prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala porada odnosnie montazu TC w topie chiefa BA... wlasnie nieco sie z nia ostatnio pobawilem, okazalo sie ze byla nieco kiepsko odpowietrzona. TC jest dosc pojemna chlodnica i jednak warto pouzywac tego korka na dole, tak ze ja bym sie zastanowil czy lepiej nie dac jej kroccami od tylu budy, tzn wtedy zawsze mozesz do odpowietrzania wywalic bude na tyl i poluzowac korek.

Ja mam usadzonego kroccami do przodu i zeby dobrze odpowietrzyc niestety musze sciagac top z budy, a w BA nie jest to takie proste, zwlaszcza jak sie go gabkami oklei i pochowa i poprzypina kable do budy... Laing DDC teroetycznie powinien latwo plyn popchnac, niestety sprawa sie komplikuje gdy ma sie dosc rozbudowany uklad, do tego pojemnosc chlodnicy, sie znaczy ilosc plynu jaka sie w niej miesci, co powoduje spore cisnienie w ukladzie, ze zwykla chlodnica nie bylo by takiego problemu (np cos w stylu BWU). Zreszta przy odpowietrzaniu z odpalona juz pompa, Laing ledwo pchal plyn, jak sciagnolem top, podnioslem delikatnie tyl chlodnicy i odkrecilem korek plyn przywalil do gory ze i mnie zalalo :wink: . Po tym zabiegu i pomachaniu buda, coby i BIX sie odpowietrzyl tempy spadly o jakies 5-6C.

Do tego pomyslal bym jednak nad umieszczeniem reza gdzies wyzej, u mnie jest z tylu, nie co powyzej posiomu TC, dzieki temu po wylaczeniu pompki nie ma takich zmian poziomu cieczy w rezie, jesli byl by nizej musial bys go bardzo dobrze uszczelnic, ja mialem taki problem ze cisnienie po wylaczeniu pompki bylo na tyle duze ze strasznie podbijalo mi poziom plynu po wylaczeniu. Teraz nie ma takiego problemu, a to wszystko niestety za sprawa dosc duzej pojemnosci TC... (przy odkreconym rezie, ponizej chlodnicy, po wylaczeniu pompki moze sie przelac nieco, PI razy oko w TC wchodzi nieco ponad 250ml plynu... choc moge sie mylic)

W kazdym badz razie polecil bym montaz kroccami do tylu (ja bede sie staral ja odwrocic przy najblizszych zmianach w ukladzie) lub z tylu na dystansach korkiem do gory (niestety ja mojego TC tak nie wsadze, bo siedzi tam BI GTX 480)

 

Oczywiscie czekam na dlasze fotki ukladu, jak juz uda sie go po woli zlozyc i jakies sugestie z Twojej strony odnosnie montazu TC w BA i temperaturek na Xthermalach. Bardzo tez chcial bym zobaczyc je w akcji, tzn jak to bedzie wygladac z 3xLED na TC. Planujesz dac je na gore, czy spod chlodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jedras za porady:) nie wiem jeszcze jak dam chlodnice bo nie chcoalbym zeby mi weze sie od zasilki grzaly. Ciekawe jak mi to wszystko wyjdzie jak na pierwszy raz :D

 

gora budy>chlodnica>3x120 wiejace do gory.

 

 

Edit:

Jak wsadzic waz 11.3/15.9 na zlaczkie nk14?

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli Ci chodzi o Xthermal'a BTF Pro to na dzien dzisiejszy nie ma cichszego wentyla. Jest bardzo, bardzo cichy. Kultura pracy dorownuje mu tylko Noctua NF-P12 ale podobno Xthermal jest cichszy ale niestety ma duzo slabszy przeplyw powietrza niestety cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...