Skocz do zawartości
Truu

Jaki dysk 80GB wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tym razem zastanawiam sie nad wymianom dysku na 80GB, tego jestem pewien :)

No a do wyboru mam:

- Seagate Baracuda V ew. VII (470 i 485 zl)

- WDC ATA100 8MB Cache (510 zl)

- Maxtor ATA133 DMax Plus 9 8 MB Cache (515 zl)

 

Co polecilibyscie/doradzilibyscie w tym przypadku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz cichego dysku to polecam Barracude V lub 7200.7 (podobno ciut głośniesza). Jeżeli natomiast zależy ci na super wydajności to polecam Caviarka z 8 MB cache. Sam taki mam ale co do głośności to w porównaniu z Barracudą jest sporo głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz w miarę ciche chłodzenie procka i nie lubisz hałasu to bierz baracudę, wydajne i ciche jak żaden inny dysk, najlepiej 7200.7 - najnowsza i najlepsza.

jeśli brzęczy ci chłodzenie i widzisz sens katować uszy caviarem żeby film wgrał się o 1 sekundę szybciej lub film z dydku na dysk skopiował się o 5 sekund szybciej (oczywiście między dwoma takimi caviarami) to już wiesz co kupić.

ja bym brał baracudę, mam caviara, chodzi dobrze ale jest to najgłośniejsze urządzenie w moim kompe. na prawdę go słychać a jak przegrywam z partycji na drugą partycję to wyraźnie hałasuje, nawet z 10 metrów go słychać !!!

 

BARRACUDA V to moja propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Westerny? Ludzieco wam jest? Słuchaj gościu, jesteś na takim samym miejscu jak ja wczoraj :) Otóż od sponsora ( chyba wiadomo od kogo :P ) Miałem do testów 12 dysków. Oczywiście najlepszym jak i najrozsądniejszym wyjściem byłó wzięcie 8megowego Maxtora 80LE z ultra Ata133 ( jako nieliczny ! ) a jego cena to 530zł . Jego również specyficzną cechą jesy iż dysk ma tylko 1 talerz co zapobiego efektowi

,, tarcie powierzchni Bootsystemów ", co świadczy o jego bezawaryjności.

Również jest bardzo cichy ( łożysko olejowe ! )co ma szczególną wagę w przypadku tworzenia klipów ( nawet nie pytajcie po co ... ) Ilość obrotów wynosi 7200. Naprawdę polecam !

Drugim jakim bym ci polecał brać to IbM Deckstar XP ( 36 miesięcy gwarancji, dość szybki, system gwarancji Door to Door ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że WD Caviar tylko zwróć uwagę na dźwięki jakie wydaje bo mój zagłusza wszystkie wentyle w budzie jakiś jakby gwizd czy coś ale to zdarza się raczej rzadko zresztą i tak go oddaję do serwisu no a jakby co to ma trzy latka gwarancji :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Jego również specyficzną cechą jesy iż dysk ma tylko 1 talerz co zapobiego efektowi

,, tarcie  powierzchni Bootsystemów ", co świadczy o jego bezawaryjności.

[...]

barracuda 7 tez tak ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tego topica. ja przymierzam sie do 120gb. na razie najbardziej pasuje mi maxtorek z 2mb, ale jak wejdzie barak 7 120gb to bede myslal. i tu pojawiaja sie 2 pytania - jak obecne barki 7 80gb radza sobie z raidem? i czy komus nie piszczy zasilka od niej? (z 4 i 5 tak bylo - oczywiscie nie ze wszystkimi zasilkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Westerny? Ludzieco wam jest? Słuchaj gościu, jesteś na takim samym miejscu jak ja wczoraj :) Otóż od sponsora ( chyba wiadomo od kogo :P ) Miałem do testów 12 dysków.  Oczywiście najlepszym jak i najrozsądniejszym wyjściem byłó wzięcie 8megowego Maxtora 80LE z ultra Ata133 ( jako nieliczny ! ) a jego cena to 530zł . Jego również specyficzną cechą jesy iż dysk ma tylko 1 talerz co zapobiego efektowi

,, tarcie  powierzchni Bootsystemów ", co świadczy o jego bezawaryjności.

Również jest bardzo cichy ( łożysko olejowe ! )co ma szczególną wagę w przypadku tworzenia klipów ( nawet nie pytajcie po co ...  ) Ilość obrotów  wynosi 7200. Naprawdę polecam !

Drugim jakim bym ci polecał brać to IbM Deckstar XP ( 36 miesięcy gwarancji, dość szybki, system gwarancji Door to Door ).

Wkońcu coś sensownego , reszta to WD :roll: Takie małe pytańko , dysk cichy, najmniej zawodny, z dobrą gwarancją , ( czasy dostępu nie istotne , byle 7200 , i nic poza tym nie jest ważne) , może teraz polecicie coś konkretnie i treściwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Westerny? Ludzieco wam jest? Słuchaj gościu, jesteś na takim samym miejscu jak ja wczoraj :) Otóż od sponsora ( chyba wiadomo od kogo :P ) Miałem do testów 12 dysków.  Oczywiście najlepszym jak i najrozsądniejszym wyjściem byłó wzięcie 8megowego Maxtora 80LE z ultra Ata133 ( jako nieliczny ! ) a jego cena to 530zł . Jego również specyficzną cechą jesy iż dysk ma tylko 1 talerz co zapobiego efektowi

,, tarcie  powierzchni Bootsystemów ", co świadczy o jego bezawaryjności.

Również jest bardzo cichy ( łożysko olejowe ! )co ma szczególną wagę w przypadku tworzenia klipów ( nawet nie pytajcie po co ...  ) Ilość obrotów  wynosi 7200. Naprawdę polecam !

Drugim jakim bym ci polecał brać to IbM Deckstar XP ( 36 miesięcy gwarancji, dość szybki, system gwarancji Door to Door ).

 

100000 % racji. ja polecam maxtora Naprawde jest cichym dyskiem wydajnym i bezawaryjnym Sam mam maxtora 60 GB i jestem z niego bardzo zadowolony Nigdy Barac... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 8megowego Maxtora 80LE z ultra Ata133 ( jako nieliczny ! ) a jego cena to 530zł . Jego również specyficzną cechą jesy iż dysk ma tylko 1 talerz ...

ale mi specyficzna :P

Barracuda 7200.7 80GB (ST380011A) tez tak ma wiec to zadna rewelacja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek napisał

Kain16 napisał:

... 8megowego Maxtora 80LE z ultra Ata133 ( jako nieliczny ! ) a jego cena to 530zł . Jego również specyficzną cechą jesy iż dysk ma tylko 1 talerz ...

 

 

ale mi specyficzna

Barracuda 7200.7 80GB (ST380011A) tez tak ma wiec to zadna rewelacja

 

O sorry mistrzu żę zaprzeczyłem twojej inteligencji, ale zauważ iż Maxtor ma łożysko olejowe...

 

 

Ps. Co Do Raida:

Podaje wyniki swoich testów

Poziom raida : Span ( JBOD ) : Westen zajmuje czwarte miejsce za Deckstarem XP IBM i Maxtorem 8mb i 2mb

Poziom raida: 0 ( Striping) : Western zostaje letko mówiać zdeklasowany, zajmuje przed ostatnie miejsce w wydajnośći , pierwszy to IBM Deckstar XP

Poziom raida: 1 ( Mirror ) : Tutaj zostaje tylko pokonany przez znowy IBM

Poziom raida: 5 ( Striping and Parity ) 3 miejsce w szybkości, za Ibm Deckstar XP i Maxtorem 80Le ( 8mb)

 

Podsmując do najwydajniejszej pracy w raidzie polecam niewątpliwi IBM

( najwydajniejszy, 36miesięcy gwarancji, system gwarancji Door to Door)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...