Skocz do zawartości
Gość kotek888

Jaka Obudowa Pod Mugena ? Centurion 590/rebel 9

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz się co obruszać , może do twojego tematu nie zajrzał nikt kto zna odpowiedź na twoje pytanie , najlepiej znajdź parametry mugena na necie i budy i policz na oko czy sie zmieści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Scythe Mugen(...)Corsair HX520W

 

(...)wybor padl na dwie:

CENTURION 590

REBEL 9

 

Problem taki:

Jezeli zamontuje to wszytko co mam plus wypelnie obudowe wentylatorami 120/140 to czy obudowa mi sie zamknie ?

Chodzi szczegolnie o bok obudowy gdzie sa miejsca na 2 wentyle, mugen ma 16 cm, a wentyl 2,5 wiec juz jest 18,5cm (sic!)

Czy ktos montowal Mugena w tych obudowach?

bierz CM 590. nie ma co się zastanawiać.

 

zresztą odnośnie Rebel 9 Eco i HX520 to ten corsair preferuje raczej dolny montaż - do czego namawiam.

 

taki bok mam w CM-690 i mugena więc odnośnie bocznych wentyli: nie, nie ma opcji z mugenem dać 2. ale to mała strata.

 

wybierając CM 590 zyskujesz perforację na górze - część ciepła unosi się samoistnie.

z opcją wzmocnienia wentylami - to dużu plus.

 

dolny montaż - tego nie trzeba reklamować. wg. mnie obecnie buda bez tego jest niewarta kupna (pomijamy 'WC-LC-etc;)')

 

z tych dwóch CM jest pół klasy wyżej, a może i klasę. po za tym - jest ładniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hamster84 :

mam CM-690. względem CM-590 to marginalne różnice. CM-590 pozbawili kilku dodatków, trochę wymiary zewnętrzne długość/wysokość.

 

szerokość: CM-690 - 212mm. CM-590 - 210mm.

nie ma mowy by przestrzeń na cablegami za płytą się strasznie zmniejszyła - (nie ma w sumie z czego zmniejszać).

 

tak więc: mając mugena i CM-690/CM-590 nie włożysz tam 2 wentyli. na nic liczenie. bez problemu wejdzie oczywiście 1 ten niższy. tak zerknąłem - dmucha wprost na kartę graficzną

 

masz akurat szczęście że tydzień bez dvd jestem.... unikatowa, jeszcze 'gorąca' fotka wnętrza szkrzyneczki podczas pracy zrobiona przez zatokę 5.25" ;D oświetlenie - lampka poprzez perforację u góry;)

 

problem z mugenem to nie wentyl bo jego można przesówać, a zakończenie heat-pipe'ów.

 

ps.jak się tak baaardzo uprzesz to przykręć coś od zewnątrz :)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...