Skocz do zawartości
borsuk_1

Klika Pytań Do Użytkowników Lenovo Ibm Tkhinkpad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Lenovo R61i, ale mam kilka pytań odnośnie paru spraw. Po pierwsze denerwuje mnie okienko hasła Client Security Solution (screen w załaczniku) pojawiające sie przy starcie systemu. Nie jestem jedynym użytkownikiem tego komputera i nie chcę wpisywać hasła za każdym razem, gdy włączam komputer. Da się to jakoś obejść? Po drugie czy da się ustawiać statyczną ilosć przydzielanej pamięci RAM dla grafiki? (To tak z czystej ciekawości).

post-142558-1211309783_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest jakieś miejsce gdzie trzeba odznaczyć haczyk aby tą opcję wyłączyć - ja nie mam tego laptopa - jak nie znajdziesz to zawsze można spróbować odinstalować tego klienta

 

pamięci karty graficznej nie ustawisz, było o tym setki razy - jest ona zależna od ilości posiadanego ramu i zainstalowanego systrmu operacyjnego, oczywiście ta wartość jest skończona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no tak, może nie poszukałem dokładnie...

Właśnie nigdzie nie znalazłem opcji od wyłączania tego, gdyby jednak ktoś miał jakieś sugestie to chętnie wysłucham.

I jeszcze jedno - preinstalowany XP Pro zawsze się tak długo ładuje, czy to wina wielu zbędnych mi programów, które są razem z nim zainstalowane przez dystrybutora?

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniał ktoś w R61i procesor? Chodzi mi o problematykę demontażu i ew. wymiany oraz jakiś nieprzewidzianych komplikacji... Czy nie stracę gwarancji jeśli za wymianę zabiorę się samodzielnie z pominięciem serwisu?

Aktualne 2x1.5GHz to dla mnie ciut za mało, laptop służy mi dorywczo jako stacjonarny odtwarzacz filmów fullHD i z tego co widzę to czasami potrafi załapać czkawkę... chyba następca ~2.2GHz da radę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor? czy raczej brak sprzętowego wsparcia dla fullhd w karcie graficznej?!!! Nie wiem, czy wymiana proca załatwi sprawę. Proponuję również taki przycinający się film sprawdzić na innej maszynie czy przypadkiem nie jest źle przekodowany lub czy to nie wina kodeków - no chyba, że ściągasz jakieś orginalne formaty mpeg2/4.

 

Co do twojego pytania - z wymianą procka nie powinno być problemu jeżeli dokupisz idealnie pasujący śledząc specyfikację intela.Łatwo wtopić przez ich różne odmiany.

 

http://forum.purepc.pl/temat/Laptopy-noteb...ptopach/255319/

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x3100 powienien sobie z tym poradzić spokojnie, 720p lata jak złoto, 1080p też jest w miarę ok. W miarę, bo w zależności od materiału potrafi być różnie, czasami jest płynnie, ale w większości przypadków widoczne są okresowe przestoje. Wyłącznie z tła paru procesów też daje efekt w postaci lekkiego kopa, ale ewidentnie widać brak powera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...