Skocz do zawartości
Woof

Asus A7n8X Delux problem z biosem?

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz pisze na tym forum wiec witam serdecznie i prosze o wyrozumiałość w razie jakis wpadek.

 

Mam problem. Wiem zawiniłem, przegiąłem, sam nie wiem co jeszcze a teraz proszę o pomoc. Miałem problemy z Kingstonami 2700 na moim asusie , nie chciały chodzic w parze na 166. Jedna kość tak, druga tez, ale razem nie. Próbowałem wszystkiego i w tej zabawie tak sie zagalopowałem, że popełniłem błąd. Przestawiłem w biosie mnożnik mojego procka z 11 na 12,5 pozostawiajac fsb nieruszone na 166 ot tak sobie. Bios zatrzymał sie na save & quit i wisiał tak sejwujac sie z 2 minuty. Wyłaczylem wiec kompa i koniec. Niestety juz nie moge odpalic kompa. Wyjecie baterii, reset CMOSu z poziomu zworek albo nie działa albo nic nie daje.. :-( macie jakiś pomysł co dalej?

 

Przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnych topiców , nieznalazlem nic nigdzie i mam nadzieje ze to odpowiednie forum bo forum problemy nei znalazlem.

Dzieki za ew pomoc

Woof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem Ubera. (nie moge odpalic biosu i nie mam sprzetu do wgrywania biosów, plyta jest martwa)

NIe wiecie gdzie w warszawie mozna wgrać bios. Na gieldzie nie maja sprzetu zeby to zrobic, inne tak , do tego asusa nie. Albo moze ktos mieszka w warszawie i ma taka plyte i chcialby pomoc podmienic bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... U mnie były podobne objawy. Też bios nie chciał zapisywać ustawień za pomocą opcji save&exit. Musiałem to robić przez najpierw save, a potem exit&discard.

A jeśli chodzi o przetaktowanie, to reset biosu pomagał. Na pewno dobrze przeprowadziłeś tę operację? (odłączenie zasilania, wyjęcie baterii i zmiana położenia zworki)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...