Skocz do zawartości
ath

Intel Atom

Rekomendowane odpowiedzi

update:

5 dni po zamontowaniu acutake KMZ padło. Po prostu zasilacz zdechł. Chłodzenie miał i to sterowane przez PSU - jak się nagrzewał wentyl pracował głośniej. i założę się, że Acutake lepszy był od tej paściarskiej suszary co była w nim firmowo. Ale i tak sobie zdechł. Dobrze że nie spalił płyty i dysku ze sobą...

 

Teraz mam Feel 202 i to jest to. Wygląd, i cisza (zas.pasywny jest mega fajny) Mam jeden wentyl (potrzebowałem go bo było za gorąco w środku) i temp są wyższe niż w KMZ, (gdzie mialem jeszcze wentyl 120mm) ale przede wszystkim działa ! (ponad mc już 24h/dobę).

 

Więc nie kupujcie KMZ, Feel dużo lepszy i bez zabawy z zasilaczem. Jak komuś brakuje slota to pojawiły się na Allegro obudowy w stylu kmz z pasywną zasiłką 80W za ok 300 pln, nazwy nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Pomozecie mi dobrac zasilacz do zestawu Intel D945GCLF2 ATOM 330 ITX+2GB + HD502HI SAMSUNG 500GB ?

Rozwiazania picoITX sa zbyt drogie :(

 

Szukam "mini" zasilaczy z allegro

 

Chyba ze kupic obudowe feel juz zasilaczem (tylko nie wiem czy nie trzeba kupowac adaptera pod 230V) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taka delta? Wielkość się liczy?

 

http://www.allegro.pl/item652091946_zasila...super_cena.html

250W to oczywiscie o jakies 130W za duzo ;p ale ok moglby byc :D

 

 

Doradzcie mi czy kupic odrazu obudowe feel z zasilaczem 90W czy bawic sie w jakies slimy i zlepic jakas obudowe ? Co bedzie lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie zmieniac chlodzenie na plycie Intel D945GCLF2 ATOM 330? Chodzi mi o zmiane radiatorow i pasty termo.

Czy przy tym sprzecie mozna miec calkowicie pasywne chlodzenie ?

Probowal ktos zmieniac radiatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy takiej płycie mam zmieniony radiator na NB na pasywnego Zalmana CU (duży, ciężki, okrągły) . radiator na cpu został firmowy (on tak bardzo się nie grzeje), Trzeba uważać przy NB żeby nie pourywać rezystorków przy zmianie.

 

Temperatury na nb to max 70C (przy wykorzystaniu GPU mocnym) poza tym norma ok 58-60C. Ale to wszystko w obudowie Feel która czarna nagrzewa się od słońca. U mnie w feelu mam jeszcze jeden mały wentyl 40x10 u góry obudowy i on wyciąga powietrze.

 

imho w chłodnym miejscu da radę zrobić całkowicie pasywnego atoma. (powinien leżeć na plecach a nie pionowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat zszedł na obudowy i zasilacze to polecam Antec ISK 300-65, przestronna, dobrze wykonana, dużo lepiej chłodzona niż Feel 202 i najlepsza konkurencja dla niej, tylko cena deko wyższa ;).

 

Swoją drogą z multum opcji, ja zdecydowałem się na Gigabyte GA-GC330UD ... mały minus to brak DVI na płycie ale sprzęcik ma potencjał, tylko na nowy Bios ze strony producenta czeka ;) Generalnie składany był pod serwerek i tak tez pracuje. Mało prądożerny, chodzi 24/7, wentylatorek na płycie trochę kuleje bo łożyska terkolą ale pójdzie do wymiany. Poza tym płytka poszczycić się może wszystkimi najnowszymi rozwiązaniami Gigabyte : 2OZ, UD3, nowymi mofami i wszystkimi kondziorami solid. Moim zdaniem warto bo nie kosztuje wiele więcej niż intel a Bios ma wszystkie opcje O/C jak przeciętna płyta ATX Gigabyte (zmiana fsb, napięć, dzielników i timingów pamięci) .

 

Dołączona grafika

Co prawda popularność Atoma jest jeszcze słaba ale dobre i co :) Na nowszych Biosach będzie lepiej ;)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza do Atoma 330 + 2xWD 1,5TB GreenPower + w przyszłości DVD/3 dysk. Mam obudowę SPIRE PowerCube (SPM210B-300W-PFC) ITX. Jest przestronna zmieszczą się dwa dyski 3,5" i pełnowymiarowy napęd DVD ale zasilacz to porażka wyje jak suszarka do włosów.

Obecny zasilacz ma wymiary 12,5x10x6. Jaki zasilacz wybrać? Pico PSU to chyba w moim wypadku odpada może nie pociągnąć 2 dysków 3,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się do tego wątka z moimi pytaniami.

 

Chciałbym stworzyć sobie cichy i energooszczędny desktop. Po głębszym przemyśleniu komputera używam do internetu, programów biurowych i okolic. Nie oglądam filmów, nie gram, nie kompresuje i dekoduje. Nawet napędu DVD nie używam, więc mógłbym mieć jakiś na usb, który leżałby sobie w szufladzie na czarną godzinę. Chodzi mi przede wszystkim o w miarę mały gabaryt, ciszę i w miarę możliwości energooszczędność. Po prześledzeniu kilku wątków na forum stworzyłem sobie takie opcje:

 

1) płyta ITX pod S775 (posiadam teraz właśnie procesor 2140)

2) platforma ION i atom

3) zakup komputer Mac Mini wersja G4 na powerpc lub względnie coś na dual core

 

Nie ukrywam, że nie chciałbym pakować w to jakiś, nie wiadomo jak dużych pieniędzy. Posiadam komputer i w sumie jakby zminimalizować zakupy potrzebnych części, to nie było by źle. Ciekawi mnie opcja nr 3 czy ktoś korzysta z tego typu rozwiązania i mógłby podać więcej szczegółów. Co do systemu operacyjnego to używam tylko linuxa i tutaj się raczej nic nie zmieni, ponieważ za długo go już używam i ciężko jest się teraz do czegoś przyzwyczaić a poza tym, nie ma w moim przypadku, takiej potrzeby.

Jeżeli ktoś mógłby coś powiedzieć w sprawie jakiegoś z moich punktów to byłby wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 2, możesz też wybrać Atom bez ION. Przy zastosowaniach o których pisałeś ION jest zbędny. Jeśli chodzi o energooszczędność oraz małe gabaryty, polecam zapoznać się z rozwiązaniami takimi jak INTEL D945GSEJT. Chodzi o zasilanie, trzeba podać tam tylko 12V (2,5 - 3A) i to wszystko. Inne płyty mają pełną wtyczkę atx (ta pewnie nie jest jedyną z tak rozwiązanym zasilaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem zmienic obudowe z Fell`a 303 na Cooler Master Elite 360.

Czy nie bede mial problemow z przykreceniem plyty D945GCLF2 (17x17cm)?

 

Do swojego zestawu uzyje zasilacza ATX Fortron FSP250-60MDN-120 (Intel D945GCLF2 ATOM 330 ITX +2GB + HD502HI SAMSUNG 500GB + nagrywarka DVD + 2wiatraki 12cm)

 

Czy ten zasilacz bedzie dobry ?

 

Specyfikacja:

Model zasilacza Fortron FSP250-60MDN-120

Moc maksymalna 250W

Obciążenie dla linii +3,3V i +5V 165W

Standard wykonania ATX12V 1.2

Chłodzenie 1 wentylator ok 120 mm

Złącza 1x 4pin, 1x główne złącze ATX 20pin, 4x molex 4pin 2x floppy 4pin

 

Wiem ze sprzet rusza na tym konfigu. Pytanie czy na dluzsza mete moge uzywac go bez przejsciowki na ATX24pin dodatkowo jeszcze z jednym dyskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może AT3IONT-I DELUXE ?

Chodzi mi o te jej zasilanie - w komplecie jest 90W zewnętrzny zasilacz. Na płycie mamy dodatkowe złącze na zasilanie SATA (2 sztuki).

I tu jest problem jakie urządzenia można podpiąć do tego zasilania - 2,5 czy 3,5. Bo z tego co pamiętam to producent zasilaczy Pico, zaleca

aby nie podłączać urządzeń 3,5. Jestem ciekawy czy tak samo jest w tym Asusie.

 

ps. W instrukcji nie ma żadnych informacji odnośnie zasilania.

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem zmienic obudowe z Fell`a 303 na Cooler Master Elite 360.

Czy nie bede mial problemow z przykreceniem plyty D945GCLF2 (17x17cm)?

 

Do swojego zestawu uzyje zasilacza ATX Fortron FSP250-60MDN-120 (Intel D945GCLF2 ATOM 330 ITX +2GB + HD502HI SAMSUNG 500GB + nagrywarka DVD + 2wiatraki 12cm)

 

Czy ten zasilacz bedzie dobry ?

 

Specyfikacja:

Model zasilacza Fortron FSP250-60MDN-120

Moc maksymalna 250W

Obciążenie dla linii +3,3V i +5V 165W

Standard wykonania ATX12V 1.2

Chłodzenie 1 wentylator ok 120 mm

Złącza 1x 4pin, 1x główne złącze ATX 20pin, 4x molex 4pin 2x floppy 4pin

 

Wiem ze sprzet rusza na tym konfigu. Pytanie czy na dluzsza mete moge uzywac go bez przejsciowki na ATX24pin dodatkowo jeszcze z jednym dyskiem ?

 

Sprawadzilem i wszystko dziala :)

Wszystko ladnie zmiescilo sie do obudowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...