Skocz do zawartości
Rekil

Wc By Rekil

Rekomendowane odpowiedzi

No więc i ja zdecydowałem się na montaż WC. Gdy polowałem na poszczególne elementy mojego przyszłego chłodzenia, akurat swoje sprzedawał Shade. Nie myśląc wiele wziąłem od niego wszystko :P Tak więc mój układ w tej chwili składa się z:

CPU: Prison PRO V2

Pompka: Black Water Silent Pump

Chłodnica: Cooltek Extream + 2x120 coolermaster + 1x120 Fander

Rez: Otank 170

Węże: Innovatek 8/10

Płyn: Feser One Blue.

Wszystko to w Sharkonie Rebel 9 Eco. W planach blok na GPU, oraz mocniejsza pompka. Myślę też nad dodatkową chłodnicą, ale ta może da radę z CPU + GPU. Aktualnie temperatury są świetne, przy 3 wentylatorach puszczonych na 7V mam ciszę i dość wysoką wydajność. Chłodnicę zmieściłem na przodzie obudowy. Procek z syga (Xeon 3070) @3.3GHz 1.32V - idle ~27*C, przy Orthosie ~47-50*C. W idle komputer może pracować na pasywnej chłodnicy - po 2 godzinach procesor ma stałą temperaturę 36*C. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, proszę o jakieś rady z racji tego iż to moje pierwsze WC. Krytyka również mile widziana :) Fotki:

post-148979-1211545816_thumb.jpg

post-148979-1211545839_thumb.jpg

post-148979-1211545857_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasilatorze mam Fandera skręconego na jakieś 7V, dokładnie nie wiem :)

W 5.25 ciężko było O-Tanka upchać. Pompka, chłodnica, robiło się ciasno z wężami, więc zamontowałem go tam gdzie jest.

Kabelki poukładam jeszcze, ale to nie dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem wc w szarkonie 9 i tez mialem otanka ( tego samego zreszta! :P ) i wiem ze ciezko jest go umiejscowic tak zeby to mialo rece i nogi. bo w zatokach 5.25" jest trudny dostep przy np dolewaniu. trzeba wyjmowac i wkladac a jak wiadomo uchwyty tankowcow nie lubia takich ruchow. a miedzy krawedzia mobo a krawedzia zatok 5.25 jest za malo miejsca dla uchwytow ( sa za dlugie ) na dfi dk tak bylo. takze w tym wypadku otank nie jest dobrym rozwiazaniem. lepszy byl słif majkres mikro ( czy tam jakos tak ;) )

dodam ze w moim przypadku otank musial byc nad laingiem ( takze to tez komplikowalo sytuacje ) w koncu jednak zamontowalem "na krotko" otanka. ( zdjecie w syfu "wc rev 2" W efekcie mocowanie na gumki mnie wkurzylo i sprzedalem wc ;)

 

No Rekil jak na 1 wc to moze byc :D ale burdel w kablach masz niesamowity :P I brzydko wyglada ta gola blacha w srodku szarkona. ble ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała reorganizacja:

- Dorzucenie bloczku na GPU (Swiftech MCW60-B)

- Zmiana miejsca dla O-Tanka

- Dodatkowy wentylator na chłodnicy

 

Nie krzyczcie za bałagan w kablach, po prostu na co dzień budę mam zamkniętą i mi to nie przeszkadza :D

Przeraził mnie trochę flow pompki, jest tak niski że szkoda gadać, ale nie wiem czy jest sens zmiany na jakiegoś Lainga.

 

post-148979-1212259727_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ziom, posłuchałeś rad wujka i teraz jest całkiem elo :D

 

Ino porządek w kablach zrób jesio :P

 

Edit: Ja mam 3 bloki, chłodnica ( 3x120 ) jest poza budą czyli dłuuugie węże. Po przejściu z CRa na Lainga na CPU temp spadły o 10*C, a na ~1.6v to nawet z 15*C -> mówie zupełnie serio ;)

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc o tempach i przepływie, ... te black watery, silent pumpy i inne tego typu rzeczy to zabawki, do układu bym tego nie włożył. Moja opinia o tych pompkach jest taka jak o blokach firmy CPC

Tą pompe co masz to bym zamienił nawet na jakiegoś atmana albo hydora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest w środku CPC przeca [;

 

Jarogniew chyba rozbierał i oficjalnie było na Szaku [*]

Nie no spoko CR2/BlackWater to cpc. Zastanow sie i sprawdz co piszesz, bo takiej bzdury dawno nie czytale. Samhain by cpc sprzedawal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ploom: tyle ... dyskusje co kto by nie sprzedawał ewentualnie na pw. Producent pompek które są sprzedawane są przez rn, andżela, kuling i chwc [bo przecież nie jest to produkt polski] jest ten sam co w produkcie markowanym cpc /hydrox. Szczegóły ? Poszukaj swojego modelu tutaj http://www.jebao.com/english/introduce.php uwaga moje linki maja wirusy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednostka pompujaca ktora siedzi w pompie Coolriver2 (aka BW) jest identyczna konstrukcja jak pompy, ktore pozniej wprowadzila do oferty firma CPC. Jednak obudowa i odpowiednie zamocowania gumowe zapewnily to ze w CR2 nie wpada w drgania i jest to calkiem przyzwoita jednostka pompujaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...