Skocz do zawartości
OKITOKI

WYNIKI - PORÓWNANIA WIATRAKÓW pod AMD XP >1700+ (PODAJ TY

Rekomendowane odpowiedzi

zwykla obudowa big tower, dodatkowy wentylator SPIRE ~3000RPM z tylu - wyciaga powietrze, na procku SPIRE FALCONROCK II

temp otoczenia ~24*

temp w obudowie(chyba w obudowie... nie jestem pewnien czego temp ale tak zakladam ;)) od 27* do ~32*

 

bez o/c:

idle+CPUIdle - 17*

idle - 33*

stres - 48* max, zwykle 46*

 

o/c - 185x11=2035MHz:

idle+CPUIdle - 24*

idle - 37*

stes - 56* max, zwykle 52*

 

ale jakos nie wierze zeby moj procek po wlaczeniu CPUIdle nagle sie chlodzil tak bardzo... jakie macie dosiwadczenia z tym programem??

moze ktos wie ktory czujnik pokazuje temp w obudowie na plytach z serii GA-7VAxx bo mam dwa podchodzace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Niniejszym OBALAM MIT ZALMANA ...

czyli co w trybie SILENT byl glosniejszy od Spire - nie wierze :!:

niema zadnych mitow o Zalmanie - on nie jest najwydajnieszy on jest bardzo cichy (w trybie SILENT)

zreszta juz bylo o tym na odpowiednicm forum CHLODZENIE ze ten AluCu nie nadaje sie do @ :!:

 

 

Nie ma co obalać, Zalman nie jest może najlepszy ale wystarczająco dobry (no, cena trochę kiepska :? ). A czy nie nadaje się do OC?

1700+@2200Mhz, 6000AlCu 1600rpm, jeden wentyl w budzie na 5V i normalnie 40-43, długi stres dochodzi do 52-53. Wiem, bywa chłodniej :D ale słyszę tylko zasilacz Enlighta :( (Herc 8500 cooled by super silent Celeron 400 cooler )

 

Pozdrawiam

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...  ale słyszę tylko zasilacz Enlighta  :( ...

torche mi glupio bo pamietam ze to chyba za moja namowa nabyles to "cudo" :roll:

 

jaki masz symbol na tym zasilaczu - moze masz taki badziew jak trafil Szulik, a nawet jak masz ten z serii HPC-xxx-xxx to z nimi bywa roznie sa takie co dzialaja od 1200rpm a sa takie co nie chca zejsc ponizej 1600rpm (podaje na przykladzie kilku szt. modelu HPC-300-202)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivo, gdybys jeszcze napisal na jakiej plytce to wszystko biega, vcore, dlt czy dut i program ktorym sprawdzasz temperatury to by mozna zdecydowanie wiecej sie dowiedziec o rzeczywistej sprawnosci tego zalmana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...  ale słyszę tylko zasilacz Enlighta  :( ...

torche mi glupio bo pamietam ze to chyba za moja namowa nabyles to "cudo" :roll:

 

jaki masz symbol na tym zasilaczu - moze masz taki badziew jak trafil Szulik, a nawet jak masz ten z serii HPC-xxx-xxx to z nimi bywa roznie sa takie co dzialaja od 1200rpm a sa takie co nie chca zejsc ponizej 1600rpm (podaje na przykladzie kilku szt. modelu HPC-300-202)

Ja tyz mam ten sam "klopot" jedyne slyszalne z kompa odglosy to zasilka

dokladnie hpc-300-202 (z naklejka chieftec) ale sobie z tym poradze narazie na o/c takim jak nizej mam 2100rpm (nigdy ponizej 1600) ale to sie zmieni przerabiam go na dual fan ;-) wiec bedzie cicho i szybko .. A tak nawiasem mowiac to ta zasilka jest kozacka :). Co do wentylka sie moge wypowiedziec jedynie jak mialem AC - Titan d5tb (z miedzianym rdzeniem) proc na 2220 @ 1.65V wiatrak @ 2000 rpm - buda otwarta wentylowana - max temp 49C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tyz mam ten sam "klopot" jedyne slyszalne z kompa odglosy to zasilka 

dokladnie hpc-300-202 (z naklejka chieftec) ale sobie z tym poradze narazie na o/c takim jak nizej mam 2100rpm (nigdy ponizej 1600) ale to sie zmieni przerabiam go na dual fan ;-) wiec bedzie cicho i szybko ...

teoretycznie jak go otwierasz (lejesz na gwarancje) to mozna szybko przerobic zeby caly czas chodzil na min. - odczepic termistor od radiatora (powinien byc przytrzymywany taka podgieta blaszka)

tylko moze sie okazac ze trzeba bedzie dac jakis wentyl do obudowy zeby wspomagal wyciaganie cieplego powietrza :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire Falcon Rock II ze slaba silikonowa pasta. 53,5 stopnia w stresie, 47 idle na 1700+ jeszzcze nie kreconym.

uuuu u bardzo cieplo to u mnie na kreconym jak w podpisie nawet tyle nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jak go otwierasz (lejesz na gwarancje) to mozna szybko przerobic zeby caly czas chodzil na min. - odczepic termistor od radiatora (powinien byc przytrzymywany taka podgieta blaszka)

tylko moze sie okazac ze trzeba bedzie dac jakis wentyl do obudowy zeby wspomagal wyciaganie cieplego powietrza :!:

Praktycznie naklejke z gwarancja mam nie naruszona bo jest naklejona na tylnej sciance :D juz go nie raz otwieralem :) (ach piekny jest w srodku w porowananiu do porzednika - codiego ;) ) W sumie jezeli jest "wysilony" tak jak teraz to jakos wole go pociac przerobic na DualFan puscic te dwa wentyle na jakies 1600rpm i miec spokoj ( w tej chwili radiatory sa dosc cieple .. full load - 47C temp radiatora w zasilce ... a termistor od kontroli obrotow wentylka "przyklejony" jest jakims glutem do radiatora wiec odchylenie go to zaden problem .. Ale wole go przerobic - ile to radosci :) (a bude mam caly czas otwarta wentyl pod zasilka wyciaga powietrze ktore nie jest za gorace bo mam wc wiec w budzie max temp to 29C - w tej chwili 23C )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Spire Falcon Rock II.Rzeczywiscie jest cichy, ale W MOIM wypadku spodziewalem sie lepszego chlodzenia. Na XP 1700+ nie podkreconym ani jednego Mhz temperatura dochodzi do 59 stopni (przy obciazeniu procka,wiatrak ma ciut ponad 2300 obrotów).W sumie to i tak mam szczescie bo przez jakis czas (pół dnia) wiatrak byl odwrotnie zalozony (wtedy bylo 68 przy minimalnym obciążeniu). Może to winna tej marnej namiastki pasty termoprzewodzącej. Może ktoś doradzi czy warto kłaść srebrną (utrata gwarancji, przewodzi ponoć prąd).

W każdym bądź razie mogę zapomnieć o kręceniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Spire Falcon Rock II.Rzeczywiscie jest cichy, ale W MOIM wypadku spodziewalem sie lepszego chlodzenia. Na XP 1700+ nie podkreconym ani jednego Mhz temperatura dochodzi do 59 stopni (przy obciazeniu procka,wiatrak ma ciut ponad 2300 obrotów).W sumie to i tak mam szczescie bo przez jakis czas (pół dnia) wiatrak byl odwrotnie zalozony (wtedy bylo 68 przy minimalnym obciążeniu). Może to winna tej marnej namiastki pasty termoprzewodzącej. Może ktoś doradzi czy warto kłaść srebrną (utrata gwarancji, przewodzi ponoć prąd).

W każdym bądź razie mogę zapomnieć o kręceniu .

 

Albo masz płytę, która zawyża temp. Albo masz lipny kontakt proca z radiatorem.

 

Przy normalnej pracy powinieneś mieć około 40-43 stopnie. Tyle jest na Titan D3TB lub D5 na Epoxie NF-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Spire Falcon Rock II.Rzeczywiscie jest cichy, ale W MOIM wypadku spodziewalem sie lepszego chlodzenia. Na XP 1700+ nie podkreconym ani jednego Mhz temperatura dochodzi do 59 stopni (przy obciazeniu procka,wiatrak ma ciut ponad 2300 obrotów).W sumie to i tak mam szczescie bo przez jakis czas (pół dnia) wiatrak byl odwrotnie zalozony (wtedy bylo 68 przy minimalnym obciążeniu). Może to winna tej marnej namiastki pasty termoprzewodzącej. Może ktoś doradzi czy warto kłaść srebrną (utrata gwarancji, przewodzi ponoć prąd).

W każdym bądź razie mogę zapomnieć o kręceniu .

 

Albo masz płytę, która zawyża temp. Albo masz lipny kontakt proca z radiatorem.

 

Przy normalnej pracy powinieneś mieć około 40-43 stopnie. Tyle jest na Titan D3TB lub D5 na Epoxie NF-2

ROTFL :) to nie jego plyta zawyza tylko 8RDA(+) zaniza o jakies 6*C

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Spire Falcon Rock II.Rzeczywiscie jest cichy, ale W MOIM wypadku spodziewalem sie lepszego chlodzenia. Na XP 1700+ nie podkreconym ani jednego Mhz temperatura dochodzi do 59 stopni (przy obciazeniu procka,wiatrak ma ciut ponad 2300 obrotów).W sumie to i tak mam szczescie bo przez jakis czas (pół dnia) wiatrak byl odwrotnie zalozony (wtedy bylo 68 przy minimalnym obciążeniu). Może to winna tej marnej namiastki pasty termoprzewodzącej. Może ktoś doradzi czy warto kłaść srebrną (utrata gwarancji, przewodzi ponoć prąd).

W każdym bądź razie mogę zapomnieć o kręceniu .

 

Albo masz płytę, która zawyża temp. Albo masz lipny kontakt proca z radiatorem.

 

Przy normalnej pracy powinieneś mieć około 40-43 stopnie. Tyle jest na Titan D3TB lub D5 na Epoxie NF-2

ROTFL :) to nie jego plyta zawyza tylko 8RDA(+) zaniza o jakies 6*C

pozdrav

Lagier

 

Chyba, że tak.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXP1700(0,13)@2200

Glacial Tech Igloo2320 (60x60) --> obroty ok3300-3400 (cichy)

Idle:42*

Stress:max48*

zwykla pasta silikonowa no name

temp. w budzie max 28* otoczenia ok 22*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...  ale słyszę tylko zasilacz Enlighta  :(   ...

torche mi glupio bo pamietam ze to chyba za moja namowa nabyles to "cudo" :roll:

 

jaki masz symbol na tym zasilaczu - moze masz taki badziew jak trafil Szulik, a nawet jak masz ten z serii HPC-xxx-xxx to z nimi bywa roznie sa takie co dzialaja od 1200rpm a sa takie co nie chca zejsc ponizej 1600rpm (podaje na przykladzie kilku szt. modelu HPC-300-202)

Mam właśnie taki symbol i startuje z 1500-1600 rpm, wtedy jest nieżle ale dochodzi do 2000 (wskazania z PCprobe Asusa) no i już nieźle nie jest :(

Benek, gdzie on ma termistor (i czy na kabelku?)? Nie mogę znaleźć :?

Bezpiecznie będzie zrobić zabieg z termistorem? Jeden radiator jest mooooocno ciepły, ale drugi prawie parzy. Upiecze się biedak?

Rozważam wymianę na bigtowera (troszkę ciasno teraz) i przynajmniej 420 dualfana, powinien być cichszy.

 

Małe uzupełnienie : mobo A7N8X Deluxe, Vcore 1.6, wskazania teraz z PCprobe, Hmonitor i MBM wskazywały identycznie (rozrzut 1 stopień).

Serii procka nie pamiętam, 0309, chyba niezły, nie próbowałem na wyższym Vcore.

 

Pozdr

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Benek, gdzie on ma termistor (i czy na kabelku?)? Nie mogę znaleźć :? ...

szukaj przy podstawie radiatora - ale nie tego ktory jest na wprost wentylatora tylko tego bardziej w glebi puszki (ktory jest slabiej owiewany) - powinno byc cos zielonego/niebieskiego przytwierdzonego do tego radiatora czy to za pomoca "lakieru" czy podgietej blaszki (jak w tym przypadku Chieftec HPC-360-202 http://www.hartware.net/media/reviews/260/...ltage_potis.jpg to kolko po prawej)

 

...

Bezpiecznie będzie zrobić zabieg z termistorem? Jeden radiator jest mooooocno ciepły, ale drugi prawie parzy. Upiecze się biedak?

...

powiem szczerze ze nie wiem czy to bedzie bezpieczne - powinno ale gwarancji dac nie moge - slyszalem od 3 osob ze tak sobie poradzili z glosnoscia na razie nikomu nic nie padlo ale kto wie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jak w podpisie na low 40 stopni a na high 32 w idle temp wzrastaja o jakies 5 stopni gdy puszcze prime95, cpu-burn, super pi i 3d marka rownoczescnie

i on nie nadaje sie do o/c

chyba spadles z choinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XP 1700+@2600+ i na Cooper Silent PRO (od Arctic Cooling ok. 2200 RPM) mam w spoczynku 46 a w stersie ok. 52... Jak pozbede sie czujnika temperatury (trzeba go tylko przelutować :) i bede mial 3200 RPM to dam znac co do temp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...