Skocz do zawartości
Craudo

Okradziono Mnie - Potrzebna Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przebywam obecnie na terenie Holandii w samym sercu tego państwa w miejscowości Lunteren. Jakież było dzisiaj moje zdziwienie, gdy zobaczyłem swoje konto w Citibank poprzez usługę Citibank Online. Okazuje się, że ktoś wybrał z mojego konta 350 euro w piątek w miejscowości Ede (robiłem niedawno zakupy i wybierałem inną sumę). Prawdopodobnie ktoś mnie nagrywał, bankomat jest na zewnątrz i przewija się tam wielu ludzi. Zgłosiłem zablokowanie karty, teraz nie mam nawet dostępu do swojego konta, ale interesuje mnie kwestia odzyskania pieniędzy, w końcu powinni mi je oddać.

 

Ile trwa coś takiego? Na infolinii powiedziano mi o 3 tygodniach, jak to wygląda w rzeczywistości. Wiem, że przed każdym bankomatem są kamery, więc można zweryfikować, czy rzeczywiście wybierałem pieniądze, czy ktoś inny. Prosiłbym o napisanie, czy odzyskam pieniądze i ile może to potrwać na podstawie własnych doświadczeń.

 

Dzięki.

Edytowane przez Craudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kartę posiadam. Prawdopodobnie zrobił ktoś klona, jakim sposobem to nie wiem, swoje rzeczy trzymam zawsze przy sobie, nawet jak chodzę do pracy. Możliwe, że nastąpiła u nich jakaś pomyłka, ale od piątku do poniedziałku powinni to skorygować przecież, a ja wolałem na zapas zablokować kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, to tylko 350e, skoro nie zgubiles karty to bank powinien ci to zwrocic bez problemow, a jak dlugo to potrwa to zalezy od banku, moze kilka dni, moze tydzien, dwa, ale to nie Polska, latami sie to ciagnac nie bedzie :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citi (w polsce) jest pod wzgledem fraud'ow ok, po zgloszeniu natychmiast odaja stracona kase. I dopiero dochodza co sie stalo. Najprawdopodobniej ktos ci sklonowal twoja karte i wyplacil kaske w atm'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa może i nie duża, ale jednak musiałem zablokować dostęp do konta. Bez karty nie mam dostępu do swojego konta, usługi internetowe i telefoniczne są przypisane do karty, więc na razie żyję na tym co mam w portfelu.

Obyście mieli rację i kasę szybko odzyskam, nie dam zarobić komuś na mnie, mimo, że w grę nie wchodzą duże sumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyszły jaja, jak berety. Okazuje się, że wybierałem taką kwotę, ale 2 tygodnie temu, a przez ten czas pieniądze były na koncie!!! Czy to jest w ogóle możliwe?! Czy jest możliwość odblokowania zastrzeżonej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest karta płatnicza to te 2 tyg. trochę długo

Jeżeli kredytowa to i tak szybko ściągnęli kasę :P

Nie ma możliwości odblokowania karty (przynajmniej w tych bankach co znam sprawę - w CitiBank nie znam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kredytowa to i tak szybko ściągnęli kasę :P

Troche chyba przesadziles.. mi sciaga srednio w 2-3 dni, a dostepne srodki sa aktualizowane prawie natychmiastowo (nawet przy zagranicznych platnosciach). Tak na szybko po przejrzeniu historii to kilka transakcji zagranicznych pojawilo sie dopiero po 5 dniach, a normalnie po takim czasie to mi sie juz aktualizuje opis transakcji tak, ze widac dokladnie co to byl za sklep czy inne ustrojstwo.

To nie wyklucza jednak jakis pojedynczych wyskokow, wiec jest to mozliwe jak najbardziej, chociazby przez jakas awarie, do ktorej bank pewnie sie nie przyzna.

 

Nie ma możliwości odblokowania karty (przynajmniej w tych bankach co znam sprawę - w CitiBank nie znam).

Nie wiem jak w Citi, ale ja moge za darmo wyrobic sobie duplikat do karty, ktory ma takie same uprawnienia. Wydaje mi sie tez, ze mozna odblokowac zastrzezona karte. Kiedys rozmawialem z ciekawosci na ten temat z konsultantem z mojego banku, ale moge zle pamietac, bo to dawno bylo.

Poza tym co kraj to obyczaj i tam moze to byc zupelnie inaczej, wiec radzilbym sie po prostu spytac w swoim banku, a nie dywagowac na ten temat. Tu jest Polska przeciez i nawet za wyplacanie w bankomatach innych bankow trzeba placic :P

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyszły jaja, jak berety. Okazuje się, że wybierałem taką kwotę, ale 2 tygodnie temu, a przez ten czas pieniądze były na koncie!!! Czy to jest w ogóle możliwe?! Czy jest możliwość odblokowania zastrzeżonej karty?

gdy wpłacałem kasę na konto bwin (kartą płatniczą) pieniądze automatycznie były blokowane na koncie -trwało to 4 dni, piątego dnia sprawdzam konto a kasa wróciła do środków dostępnych, dopiero po ponad tygodniu w historii widzę zaksięgowaną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche chyba przesadziles.. mi sciaga srednio w 2-3 dni, a dostepne srodki sa aktualizowane prawie natychmiastowo (nawet przy zagranicznych platnosciach). Tak na szybko po przejrzeniu historii to kilka transakcji zagranicznych pojawilo sie dopiero po 5 dniach, a normalnie po takim czasie to mi sie juz aktualizuje opis transakcji tak, ze widac dokladnie co to byl za sklep czy inne ustrojstwo.

To nie wyklucza jednak jakis pojedynczych wyskokow, wiec jest to mozliwe jak najbardziej, chociazby przez jakas awarie, do ktorej bank pewnie sie nie przyzna.

 

 

Nie wiem jak w Citi, ale ja moge za darmo wyrobic sobie duplikat do karty, ktory ma takie same uprawnienia. Wydaje mi sie tez, ze mozna odblokowac zastrzezona karte. Kiedys rozmawialem z ciekawosci na ten temat z konsultantem z mojego banku, ale moge zle pamietac, bo to dawno bylo.

Poza tym co kraj to obyczaj i tam moze to byc zupelnie inaczej, wiec radzilbym sie po prostu spytac w swoim banku, a nie dywagowac na ten temat. Tu jest Polska przeciez i nawet za wyplacanie w bankomatach innych bankow trzeba placic :P

Z kredytowej ściąga u Ciebie po 2-3 dniach ?

No to współczuje warunków bo pewnie odrazu odestki lecą jeżeli nie masz pokrycia na koncie.

Co do zablokowania karty to znam sprawę poniważ moja żona myślała, że zgubiła/ukradziono jej kartę płatniczą i telefonicznie ją zablokowała.

Po 5 minutach ją znalazła i przeszła się do banku aby coś z tym zrobić to się właśnie dowiedziała, że nigdzie nie można odblokować zablokowanej karty.

A duplikat jak sobie wyrobisz to również będzie zablokowany bo to jest po prostu klon. Karta jak przedmiot nie ma tu nic do gadania, po prostu kartą o tym numerze nie wypłacisz.

Dowiedz się więcej w swoim banku na przyszłość abyś nie był zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak place przez net do stanow karta kredytowa z mbanku to dostepne srodki sciaga od razu , ale tranzakcja jako taka jest wpisywana po 3-5 dniach roboczych.

 

Nie zdziwilbym sie gdyby tranzakcje z zagranicznych bankomatow szly jeszcze dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Citibanku płatności/wypłaty normalną kartą tzn "Maestro" wykonywane za granicą są ściągane różnie, nieraz tydzień lub dłużej.

Co do odblokowania karty-raczej nie ma mozliwości, ale nową wydadzą Ci od ręki w każdej siedzibie Citybanku/bankowość detaliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kredytowej ściąga u Ciebie po 2-3 dniach ?

No to współczuje warunków bo pewnie odrazu odestki lecą jeżeli nie masz pokrycia na koncie.

Moze i leca, ale i tak jeszcze grosza nie zaplacilem z tych odsetek. 5'tego mam rozliczenie i przelewam od razu kase, zeby miec czyste konto, takze poki co odsetki mnie nie dotycza, ale jestem swiadom tego, ze licza sie one od tego momentu i jesli nie zmieszcze sie w terminie to bedzie tego wiecej.

 

Co do zablokowania karty to znam sprawę poniważ moja żona myślała, że zgubiła/ukradziono jej kartę płatniczą i telefonicznie ją zablokowała.

Po 5 minutach ją znalazła i przeszła się do banku aby coś z tym zrobić to się właśnie dowiedziała, że nigdzie nie można odblokować zablokowanej karty.

A duplikat jak sobie wyrobisz to również będzie zablokowany bo to jest po prostu klon. Karta jak przedmiot nie ma tu nic do gadania, po prostu kartą o tym numerze nie wypłacisz.

Dowiedz się więcej w swoim banku na przyszłość abyś nie był zaskoczony.

Taka sama mialem sytuacje, myslalem ze karte zgubilem i dzwonilem do banku, ale jak juz mowilem to dawno bylo, wiec moge zle pamietac, takze wezme to pod uwage i zapytam przy najblizszej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...