Skocz do zawartości
Freerider

Foxconn P35a-s @ E2160 - Oc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w podkręcaniu E2160 na Foxconn P35A-S. Nie wiem co dokładnie robić. Czytałem w internecie klika tematów, jednak nie były one dla mnie dokładne i zrozumiałe w pełni. Z tego co zrozumiałem to mogłem podkręcić na 2,1 Ghz. Gdzie wyłączyć tą opcję z zaniżaniem mnożnika i napięcia?

 

Dołączona grafika

 

Zasilacz: Chieftec GPS 500 W

Chłodzenie: box :)

Edytowane przez Freerider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten proc w standardzie ma 2.1 nie widzisz?

moze Ci sie uda go wykrecic gdzies do 3.2

w standardzie to ma 1,8 :)

 

Problem mam w tym że nie wiem co dalej mam zrobić.

Aktualnie mam dzielnik pamięci na 1:1 i FSB podniesione do 237 mhz. Dalsze OC prawdopodobnie blokuje opcja, która zaniża w IDLE mnożnik i napięcie procesora. Nie wiem gdzie ją wyłączyć na płycie.

 

Napięcia podnosić od razu na takie:

Wpisz w biosie:

Mnożnik mem 5:6

FSB 1200

Vdimm daj na 2.070

Vcore daj na 2x

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz, tekstu pisanego? Po kiego Ty chodzisz do szkoly. Poradniki sa pisane takim jezykiem ze nawet to czlekoksztaltne zwierze po trzecim czytaniu jest w stanie zrozumiec i zapamietac. Wpasc i pytac tutaj to mozesz ale jak bedziesz mial problem z przekroczeniem 3GHz. Wpisz TUTAJ EIST i C1E dowiesz sie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz, tekstu pisanego? Po kiego Ty chodzisz do szkoly. Poradniki sa pisane takim jezykiem ze nawet to czlekoksztaltne zwierze po trzecim czytaniu jest w stanie zrozumiec i zapamietac. Wpasc i pytac tutaj to mozesz ale jak bedziesz mial problem z przekroczeniem 3GHz. Wpisz TUTAJ EIST i C1E dowiesz sie wiecej.

:| Się znalazł ...

 

...czy ktoś może mi dokładnie poradzić co teraz mam zrobić ? Zmienić tmimingi na 5-5-5-15 ? A co z napięciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień timingi na 5-5-5-15, napięcie na ram daj 2,2v (to patrioty więc lepiej dać więcej) ustaw koniecznie dzielnik 1:1, następnie wyłącz EIST, C1E albo jeszcze Execute disable bit czy jakoś tak, i jeszcze na Nb daj z 1,45v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czego np. TU nie mozesz zrozumiec? Masz pudelko od pamieci ? Jest naklejka napisane jak byk jakie timingi i jakie napiecia. Nie masz pudelka? masz internet sciagasz program CPU-Z jest zakladka SPD tez napisane jak byk wszystko co potrzebne. Czlowieku wiecej samodzielnosci, chyba nie prosisz mamusi zeby Cie wysikala.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czego np. TU nie mozesz zrozumiec? Masz pudelko od pamieci ? Jest naklejka napisane jak byk jakie timingi i jakie napiecia. Nie masz pudelka? masz internet sciagasz program CPU-Z jest zakladka SPD tez napisane jak byk wszystko co potrzebne. Czlowieku wiecej samodzielnosci, chyba nie prosisz mamusi zeby Cie wysikala.

Jak masz tak pisać to nie pisz wcale :|

PAMIĘĆ

Dołączona grafika

 

EDIT

 

Mam problem :( jak poprawnie zmienić napięcie ramu na 2,2 v ?

Dołączona grafika

 

Na pudełku od pamięci pisze mi 4-4-4-12 i napięcie 2,2 v . Może lepiej zmienić na 4-4-4-12 niż na 5-5-5-15 ?

 

Sytuacja w biosie :

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

_________________________________________________________________________

edit

 

Już sobie poradziłem ... :)

 

Dołączona grafika

 

Gdy wyłączyłem komputer na 10 min to później nie chciał się uruchomić :(

Zrestartowałem bios i zmieniłem fsb na 266, timingi 5-5-5-15 napięcie ram 2,025 v

Edytowane przez Freerider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...