Skocz do zawartości
Juzef

Montaż Wifi Minipci W Hp Nc6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam laptoka HP NC6000 bez karty WIFI ale powoli dochodzę do wniosku, że warto by się o kartę postarać. Tylko z braku takich doświadczeń nie bardzo wiem jak się za to zabrać, a wolałbym nie schrzanić.

Przede wszystkim czy każda karta wifi na minipci bez problemu do HP'ka przypasuje, czy trzeba jakiejś szczególnej szukać? Słyszałem dawno, że są jakieś bajery typu wifi+bluetooth, a nie zaszkodziłoby to... Cóż poza tym... zdaje się, ze potrzeba jakies anteny do takiej wewnętrznej karty montować? Jeśli tak, to jak takie coś wygląda? Nie wiem, może to było w każdym modelu, ale czy jedynym sposobem by się upewnić, czy te anteny już są, jest rozkręcenie sprzętu?

Wiem, lamerstwo szerzę, ale konkretnych treści co do tego modelu nie znajduję, a wolałbym się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym Ci poprostu zakup karty wireless lan na PCMCIA.

W pracy pracuję na laptopie ibm t23 i tam mam kartę proxim orinoco gold i wg mnie jest świetna. Do tego możesz podłączyć dowolną antenkę - od tej małej 3dBi po kierunkową babuYagę czy panelówkę o zysku 14dBi i większym, zależy co potrzebujesz.

W domowym laptopie natomiast oprócz wbudowanego wifi używam karty Dell True Mobile 1150 series i również jestem zadowolony z jej działania.

 

co do współpracy karty z Twoim laptopem to nie powinno być problemów - ściągasz stery i gitara. Z kartami orinoco i dell nawet pod vistą nie ma problemu.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okiej. No to pierwsze co mi się nasunęło, aby szukać czegoś na PCMCIA. Ale skoro złącze wolne miniPCI jest, to kombinowałem by coś do niego podłączyć. Na alledrogo chodzą jakieś karty tego typu ponoć kompatybilne z HP'kami, ale kosztuje to po 100zł i nie wiem jak z antenami - jakieś powinny być w deklu przy matrycy zainstalowane, ale nie wiem czy zawsze są czy tylko jak fabryka dała wifi. Chyba rozkręcę i zobaczę.

edit:

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż specjalnie się nie udał. Ale właśnie na chwilę przed tym postem mnie olśniło że te kable nie bez celu tam muszą być i miałem o to zapytać. Są dwa kable przyklejone taśmą koło złącza miniPCI. Czyli antena raczej jest i pozostaje znaleźć kartę właściwą?

Czy takie cuda jak wifi i bluetooth w jednym są osiągalne? Gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale raczej dziś to trudno odnaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dotarła po jakichś 2 tygodniach. Jest to konkretnie Broadcom BCM94301MPL. Ale podłączyłem i oto dostaję błędem "104 unsupported network device" itd. Widziałem parę opisów jak to zrobić, jedne tyczyły się Intela, a więc średnio trafne, zaś inne wymagały zmian w BIOSie a na to się nie odważę.

Zamierzałem próbować zmataczyć samą kartę, ale oto nie mogę jej nawet odpalić, bez czego to nie ruszę dalej z niczym. Pod Linuksem ani kernelowy sterownik, ani ndiswrapper nie widzą karty. Pod Windowsem wtykam ją, niby wykrywa mi jakiś nowy sprzęt, ale po wrzuceniu jakiegoś sterownika, mam zwis systemu na starcie. Bootowalny Knoppix też się zwiesza przy wykrywaniu urządzeń PCI, a bez tej karty idzie bez problemu.

No i WTF?? Czyżby problem sprzętowy niestety? Uprasza się o jakiekolwiek interpretacje... Jak mogę stwierdzić przynajmniej że nie jest karta walnięta?

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...