Skocz do zawartości
diabeł66

Gdzie Robisz Przeglądy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o zamienniki i orginały to sprawa wygląda mniej więcej tak.

Przykład z Opla.

Orginalne części mają wszędzie znaczek GM i są sprzedawane w ASO.Produkują je np. SKF,GATES,INA itp.

Tych nazw nie ma wybitych na częściach w ASO jest tylko napis GM i według Opla są to orginalne częsci Opla.

Ale idziesz do sklepu i kupujesz sobie części SKF,GATES,INA itp.

Otrzymujesz dokładnie to samo ale bez znaczka GM.

Podobna sytuacja wygląda z olejami niby typowymi do volvo,toyoty i innych aut.

To te same oleje co na stacjach ale w innych opakowaniach.

Jeżeli zamiennik to dobrej firmy a nie Made in China.

Miałem kiedyś Opla i grzebał przy nim mechanik,który pracuje w ASO.

Wszystko co robił robił z tych właśnie zamienników.

Ktoś te częsci produkuje a kto inny składa to do kupy i to się nazywa potem samochód :lol2:

Żeby było śmieszniej to czasami nawzajem wydzierają znaki firmowe.

Sprzedaję pompy wody SKF do Opali z miejscem wytartym tak jakby szlifierką kątową. Patrząc na oryginał oplowski jest tam właśnie znaczek GM.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak dają rabaty na części

dają rabaty na starsze auta bo się zorientowali ze ludzie az tak głupi nie są by u nich od początku przepłacać i gdzie indziej robią przeglądy i mimo rabatu taniej wychodzi : ) A częsci te same co dają w volvo idziesz kupić samemu do hurtowni i zapłacisz 2x mniej i mozesz poprosić by ci załozyli...

 

PS: w norauto mają całkiem nowoczesny sprzęt pomiarowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze trzeba mieć taką hurtownie która sprzeda osobie prywatnej. A swoją droga w której hurtowni zmienią ci od razu części? Bo jakoś nie chce mi sie wierzyć że będę dam mechanicy którzy znają się na wymienia części i naprawie samochodu a już tym bardziej volvo tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze trzeba mieć taką hurtownie która sprzeda osobie prywatnej. A swoją droga w której hurtowni zmienią ci od razu części? Bo jakoś nie chce mi sie wierzyć że będę dam mechanicy którzy znają się na wymienia części i naprawie samochodu a już tym bardziej volvo tak mi się wydaje.

źle zrozumiałeś, a ja źle napisałem

 

w sensie ze kupujesz w małej hurtowni co po sklepach rozprowadza i mają swój dział dla os prywatnych a poprosić nie ich ko np w norauto, ze ze swoimi częściami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Ale wiesz co gadałem ze znajomym który ma volvo akurat i powiedział mi ze nie wszystkie części można kupić w jakieś hurtowni czy gdzie indziej że są tylko w aso. I dlatego powiedział mi że jak już coś kupuje to w aso tym bardziej zę teraz ma te zniżki tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupi taniej niz ja to pzyrzekam jeździć do ASO : )

 

PS: nie kojarzę części, która była by potrzebna któej po za aso nie można by było dostać

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podam ci nazwy tej części bo spotkałem się porostu z taką wypowiedzią na jednym z forów. I jest to całkiem logiczne i przypuszczam ze chodzi tu o jakieś części specjalistyczne volvo. On ma przecież masę różnych systemów i elektroniki wiec trzeb mieć specjalny sprzęt i cześci tak sobie myśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i znajdzie się jakaś część unikatowa no ale ok.. np jakaś płytka elektroniczna, drukowana...i co? co ile się ją wymienia ? generalnie nigdy xD no chyba ze powypadkowe auto..... w samochodzie do wymiany w jego przeciętnym żywocie są żarówki, klocki, filtry, płyny etc.... nic czego by mogło nie być.

 

PS: dziś wracałem do domu i widziałem minibusa firmowego z napisem "wszystkie części i urządzenia pomiarowe do warsztatów samochodowych - zaopatrzenie" w tel mam numer nawet jak ktoś chce xD..jak ktoś prowadzi warsztat, to nie części do samochodu

 

PPS: Diabełka wcięło ....

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewam ze to jakieś części elektroniczne bo takich ciężko zrobić zamienniki. Jednak prawda jest tak że jedni będą dłubać sami a drudzy pojadą do aso volvo dla świętego spokoju. Osobiście przy zniżkach wole pojechać do aso ale to ja a ile ludzi tyle opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry autoryzowany serwis Peugeota w Warszawie? Wiem jest ich kilka ale niektórym trudno zaufać. Jak dotąd miałem niemiłe doświadczenia z panami na Wysockiego nie daleko FSO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odległość Ci nie straszna to w Piasecznie jest, łatwy dojazd... autoryzowany ASO, jest gdzie zaparkować, można pogadać z serwisantem, matka ma peżota, to tam jeździła na gwarancji i chyba było ok, ale nawet w aso trzeba ich pilnować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozę i lepiej się z tym czujemy ale w sumie nic w tym dziwnego bo nie mamy do czynienia z jakimś bezosobowym mechanikiem tylko całą korporacją i w razie co Zasze możemy zrobić awanturę jakiemuś dyrektorowi. A w jeśli chodzi o volvo to jeszcze względy bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cartech, norauto, etc tak samo mozesz zrobić awanture.... normalny podmiot gospodarczy, osoba prawna....

 

PS: EDIT:

 

byłem ost w salonie spytać się o czujniki cofania... zwykłe 4 czujki na kablu bez wyświetlacza etc.... w volvo z założeniem 2400zł po rabacie i w promocji...

w norauto czujki nawet lepsze bo z wyswietlaczem plus założenie do 400zł...

 

na allegro czujki same 150zł...

 

Dodam jeszcze ze s40 volvo to ford focus złożony z części od laguny... to jest święta prawda do potwierdzenia samemu i w salonie : )

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...