Skocz do zawartości
MarkPL

Czy na SoundStorm działa EAX HD ???

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wogóle to ktore wersje Eax-a działają na płytach z SoundStorm ?? ( w porównaniu do Sound Blastera Live )

 

I czy wogóle są podobne sterowniki takie jak do Sound Blaster Audigy ?? ( np. te co są w auktualnych postach o przeróbce Livea na Audigy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to ktore wersje Eax-a działają na płytach z SoundStorm ?? ( w porównaniu do Sound Blastera Live ) 

 

I czy wogóle są podobne sterowniki takie jak do Sound Blaster Audigy ?? ( np. te co są w auktualnych postach o przeróbce Livea na Audigy :) )

Taaa na pewno sa sterowniki ktore przerabiaja sound storma na audigy...

 

Czlowieku - poszukaj sam troche:

 

http://www.eax.creative.com/

http://www.nvidia.com

 

Tu sa odpowiedzi na Twoje puytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh

 

Fajnie, poczyttalem troche - poprzerabiali SB Live! na Audigy i mieli Eax HD - ale dalej nie wiem oco Ci chodzi ??

 

NIE MA STEROWNIKOW DO SS KTORE UMOZLIWIAJA KORZYSTANIE Z EAX HD !!

 

SoundStorm korzysta z EAX 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki :)

 

Na stronie z driverami piszą ze nie obsługuje EaxHD choc mam teraz tą opcję włączoną w Splinter Cell :)

 

Ale mam pytanie, przy SS za dzwiek audio odpowiada codek ALC 650, nieprawdaz ???

 

Czy nie jest on ze sie tak wyraze "badziewny" ???

 

Czy nie jest juz lepszy SB Live ??

 

Czytałem ze jakosc SS mozna dopiero poznac przy wykorzystaniu wyjscia cyfrowego...

 

A przy wyjsciu analogowym nadal jest "kiszka"...

 

Co o tym myslisz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC odpowiada jedynie za komunikacje (dokladnie bodajze przetwarzanie sygnałów) ... bo skoor to ALC miałby generować dźwięk to chyba nie wychwalano by tak SS ?

Sam sobie zaprzeczasz - przecież ALC650 odpowiada za przetwarzanie sygnałów A/C i C/A, więc można powiedzieć, że to właśnie on generuje dźwięk. A układ ten jakością raczej nie grzeszy - wyraźnie słyszałem szum w słuchawkach podłączonych do line-out w 8rda+. SS wychwalany jest natomiast za efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szum jest jak sie da na fulla glosnosc ale taki szum to kazda karta wytwarza co do kodeka to pewnie dodanie DSP daje calkiem nowa jakosc temu kodekowi niz zle kojarzone brzmienie samego kodeka ALC 650 znane z plyt na VIA KT333 i KT400. A tak na marginesie to o ile dobrze pamietam to SBLive ma rowniez tego typu kodek tyle ze o gorszych parametrach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mi na Live 5.1 nie szumi w słuchawkach po ustawieniu volume na 100% (cały czas mam tak ustawione gdyż mam podłączony komputer pod amplituner), w 8rda+ słyszałem na tych samych słuchawkach wyraźny szum. Nie miałem niestety czasu aby puścić test RMAA na 8rda+. Moje wyniki z RMAA na Live 5.1 są tu: przy 44,1kHz oraz przy 48kHz. Za poziom szumów odpowiada parametr Noise level - im większa wartość na minusie, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...