Skocz do zawartości
pikinier

Komputer Się Wiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po kilku godzinach pracy komp się zawiesza(nie reaguje nawet na reset... trzeba wyłączać listwą antyprzepięciową) a potem nie zawsze się włącza, a nawet jeśli to zaraz łapie zwieche... To nie jest wina chłodzenia(pracuje bez bocznej ścianki obudowy, więc się nie przegrzewa i w ten weekend był przedmuchiwany w środku sprężonym powietrzem). Nie jest to też winą wirusa(wczoraj skanowałem Kaspersky'im). O co może chodzić i jak to naprawić? :unsure:

 

PS: Ten problem dręczy mnie już od ok. 2 tygodni, więc podczas przedmuchiwania nic nie uszkodziłem.

PS2: Dzieje się tak, nie tylko gdy gram, ale nawet siedzę na necie, lub nawet gdy komp nie jest podłączony do neta... A i zauważyłem, ze czasem jak lekko puknę nogą lub ręką w kompa to też się zwiesza...

Edytowane przez pikinier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze piszesz o roznych rzeczach typu temp , przedmuchwanie itd , wiec pewnie tez robiles oc ?

 

Jezeli tak to moze poprostu go przekreciles tak ze ledwo jeszcze uda mu sie uruchomic system ale juz z czywm wiecej sobie nie radz .

 

Porób wszystkie czynnosci "dozoru technicznego " ( deferag , sprawdzanie dysku np hddscanem, puść softa do sprawdzania rejestru ).

 

Zinstaluj softa do pomiarów np everest i sprawdzaj temp kiedy komp ma relax i kidy ma stres . Wiem ze pisales ze to nie wina temp , ale ja kiedys mialem tez podobne objawy i okazalo sie ze delikatnie przedobrzylem z oc .System sie zalaczal ,ale kiedy chcialem cokolwiek otworzy ( nawet jakie kolwiek okno ) to mialem albo zawiech albo blue screen .

Wiec moze jeszcze raz warto pochlic sie nad temp , a w szczegolnosci nad stosunkiem temp do obciążeń hardeware-u .

 

 

Pozdrawiam i mam nadziej ze moje skromne gadanie na cos sie przydalo .

 

 

PS niech nie opuszcza cie nadzieja :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po kilku godzinach pracy komp się zawiesza(nie reaguje nawet na reset... trzeba wyłączać listwą antyprzepięciową) a potem nie zawsze się włącza, a nawet jeśli to zaraz łapie zwieche... To nie jest wina chłodzenia(pracuje bez bocznej ścianki obudowy, więc się nie przegrzewa i w ten weekend był przedmuchiwany w środku sprężonym powietrzem). Nie jest to też winą wirusa(wczoraj skanowałem Kaspersky'im). O co może chodzić i jak to naprawić? :unsure:

 

PS: Ten problem dręczy mnie już od ok. 2 tygodni, więc podczas przedmuchiwania nic nie uszkodziłem.

PS2: Dzieje się tak, nie tylko gdy gram, ale nawet siedzę na necie, lub nawet gdy komp nie jest podłączony do neta... A i zauważyłem, ze czasem jak lekko puknę nogą lub ręką w kompa to też się zwiesza...

moim zdaniem jest to wina elektroidów na płycie głównej i temu sie zwiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn:kondensatory bo to sa rozne rodzaje ale na płycie sa elektroidy.po prostu moga byc przyschniete.a był taki czas ze komputer nie chodził z poł roku??bo np:wyjechałes inie korzystałeś??

Nie, prawie codziennie chodził, a płyta główna i kondensatory wyglądają w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale za ok. miesiąc brat cioteczny przyjeżdża i sformatuje, sam bym to zrobił ale już kiedyś coś spieprzyłem i się boję... Ale to chyba zasilacz, bo strasznie ostatnio się nagrzewa...

 

PS: A co ma do tego formatowanie?

PS2: dodam że ostatni format był ok. 15 miesięcy temu...

Edytowane przez pikinier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale za ok. miesiąc brat cioteczny przyjeżdża i sformatuje, sam bym to zrobił ale już kiedyś coś spieprzyłem i się boję... Ale to chyba zasilacz, bo strasznie ostatnio się nagrzewa...

 

PS: A co ma do tego formatowanie?

PS2: dodam że ostatni format był ok. 15 miesięcy temu...

bo wiesz może być jakiś plik uszkodzony ale to raczej nie.hmm..zasilacz to bym nie powiedział żeby to była jakaś wina.chyba ze jakaś taśma nie łączy lub jest naciągnięta bo miałem takie coś ale wtedy przy uruchamianiu kompa nie czytało dysku ale to nie zawsze czasami wystarczył tylko reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...