Skocz do zawartości
PB782

Antywirus Dla Windows Server 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję działającego systemu antywirusowego pod system Windows 2008 Enterprise. Kaspersky chwalił się tym, że jako pierwszy antywirus (for Windows Servers Enterprise Edition) posiada certyfikat dla Windows 2008 ale po instalacji mam nieaktywną ikonę w trayu i poza About of program nic tu nie działa. Kaspersky i tak średnio mi odpowiada ponieważ wiele osób narzeka na kolidowanie z nowym Racedriver: GRID a to obok CS'a jedyna gra w jaką gram.

 

Proszę o pomoc :)

 

PS: Przydałby się również dobry firewall pod w/w system. Nie jakiś super zaawansowany ale prosty z wieloma możliwościami tak jak używany przeze mnie dotychczas na innym systemie Sygate Personal Firewall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie to miałem zainstowac, ale jeszcze się nie zdecydowałem. Właśnie ze strachu, czy coś się nie powali, bo nie mam czasu teraz siedzieć i naprawiać.

 

A tam na stronie kasperskiego, w sekcji dla biznesu widzałem jakieś wynalazki w stylu Kaspersky Anti-Virus for Windows Servers

edit

No właśnie spróbowałem zainstalować KIS2009 i instalator stwierdził, że bieżący system nie jest obsługiwany

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Win2003 mam McAfee VirusScan Enterprise i bardzo go sobie chwale, skanuje zarowno odczyt plikow i ich zapis w czasie rzeczywistym (mozna wybrac odpowiednia opcje, wlaczyc lub wylaczyc obie na raz) Sproboj, moze na Win2008 zadziala. Do kupienia w sklepie Torrent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, najnowsza wersja Eset Smart Security / NOD32 działa normalnie na Windows 2008 :)

 

Myszaq, co do mulenia kompa to ja u siebie tego nie zauważam. Podczas skanowania bierze około 40 MB pamięci a podczas normalnej pracy nieznacznie obciąża procesor. Win 2008 mam 64 bit i oprogramowanie ESET również.

 

 

A znacie jakiegoś firewalla, który działa pod 2008? Najbardziej pasował mi Sygate, używałem go na XP oraz 2003 i bardzo dobrze wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windows Server 2008 Enterprise 32-bit i nie działa. Wyświetla mi komunikat podczas instalacji ESET SS oraz Nod32 "ten program nie jest zalecany pod ten system operacyjny" - coś w tym rodzaju. Może daj mi linka skąd pobierałeś albo co zrobiłeś że zainstalowałeś. Proszę o pomoc. Dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszaq, co do mulenia kompa to ja u siebie tego nie zauważam. Podczas skanowania bierze około 40 MB pamięci a podczas normalnej pracy nieznacznie obciąża procesor.

Ja używam wersji 32-bit, może tu jest pies pogrzebany... Czas startu systemu z NODem był wydłużony o jakieś 6-7 sekund, no i operacje na dużych archiwach były odczuwalne :)

 

A McAfee mamy w pracy na kilkuset hostach i działa nieźle, pod warunkiem że komp ma > 256 MB ramu... Inaczej zamula ostro - za dużo w pamięci zajmuje... Trojany łapie nieźle, aczkolwiek ostatnio nie dawał sobie rady z jakimś bzdurnym kopiującym się non stop wirusem, trzeba było ręcznie wspomóc. Na plus wersja enterprise ma sporo opcji blokowania usług, aplikacji itp....

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam, ale spełniającego poniższe kryteria nie mogę znaleść antywirusa.

1.Serwer na MW 2008 64 bit Standard Edition + konsola zarządzająca klientami.

2.Klienci XP Pro SP2.

3.Dostępne bezpłatne wersje trial.

4.Instalator dla klientów w paczkach msi.

5.Cena w rozsądnych granicach.

6.Niezawodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...