Skocz do zawartości
twojalaska

Jaka Maxymalna Grafa Do Starego P4 2.8 Z Ht

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, to ma byc grafa przejsciowa tylko na miesiac, ale cche ja dokupic przy okazji do starego kompa. chce zeby byla maxymalnie najlepsza.

p4 2.8 z ht lga 775

asus p5gdc deluxe

ram chwilowo jest tam 512 ale 2gb zwieksze- ddr1 400 z niskimi timingami, chyba corsairy obecnie

 

jakis radek 3850?to raczej max na moje, ale czy juz nie za wysoko?

 

a karta posiedzi chwilowo w:

c2d e 8400

asus p5k pro intel p35

2x2 gb ramu 1066 ale jeszce nie wiem jakie (jak macie sugestie to pisac)

grafa chwilowo ta ktora kupie, a za miech gora jedna z nowosci, albo gtx 2XX albo radek 48XX jakis

dysk chwilowo 1 samsung f1 1T (or baracuda 1t - nie moge sie zdecydowac) a za miech raid 0

chlodzenie na procka w tym miechu box raczej, w nastepnym sie pomysli bo za miech sie zaczne bawic podkrecaniem (arctic silver 5 ofc)

obudowa threee hudred

zasilka jeszcze nie wiem jaka moc, bo nie wiem jakiej max grafy uzyje, sam nie wiem tez jakiej firmy. corsair520 starczy??

Edytowane przez twojalaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie, to ma byc grafa przejsciowa tylko na miesiac, ale cche ja dokupic przy okazji do starego kompa. chce zeby byla maxymalnie mozliwa.

p4 2.8 z ht lga 775

do takiego proca to maksymalnie 7600gs bym dal... , a jak chcesz bardziej przyszlosciowo to bierz 9600gso za 280 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego proca to maksymalnie 7600gs bym dal... , a jak chcesz bardziej przyszlosciowo to bierz 9600gso za 280 zł

zapomniałem dodac ze proca pewnie podkrece z 2.8 do 3.5-4

zasilka chieftecka wiec pociagnie

obecnie jest tam radek saphire x600pro pod pci express

nie moge przesadzic z grafa bo moze mi procek jej nie obsluzyc, sam z checia bym dorzucil cos lepszego- wspolczesnego

ale wybor musi byc sensowny

moge dac na karcioche kolo 400zl mniej wiecej

x1950 pro?

moze radek 3450, 3470, 3650?

 

chodzi tez o to zeby na c2d tez sie odpalila:P wiec jakis totalny gniot zeby to nie byl. niestety jestem zmuszony podzielic kupno calego kompa na 2 etapy, stad te cale ceregiele

 

i jeszcze jedno pytanie, do tego calego zestawu powyzej w pierwszym poscie z c2d to zasilka 520 czy 620 dac (corsair), bo ma byc przyszlosciowo raid 0 (2x1T) i opcjonalnie SLI na mocnych high endowych dzisiejszych grafach ktore wejda, dzwiekowka zewnetrzna, i procek na oc porzadnym 4.5 jak da rade.

Edytowane przez twojalaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 450W starczy ze sporym zapasem. No chyba że chcesz kupić 9800GX2 to wtedy wersje 550W. Za to kupować drogą zasiłke o średniej mocy i płacić za odpinane kable to głupota. W SLI nie warto sie bawić

Jak chcesz dokupić DDR1 2GB to już lepiej sprzedaj te swoje graty kup E2160 i P31-DS3L albo coś na P35 i do tego 2GB ale DDR2. IMHO nie warto pakować się w DDR1. Do P4 więcej jak HD3650/GF8600GT bym nie pakował nawet po mocnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 450W starczy ze sporym zapasem. No chyba że chcesz kupić 9800GX2 to wtedy wersje 550W. Za to kupować drogą zasiłke o średniej mocy i płacić za odpinane kable to głupota. W SLI nie warto sie bawić

Jak chcesz dokupić DDR1 2GB to już lepiej sprzedaj te swoje graty kup E2160 i P31-DS3L albo coś na P35 i do tego 2GB ale DDR2. IMHO nie warto pakować się w DDR1. Do P4 więcej jak HD3650/GF8600GT bym nie pakował nawet po mocnym OC.

do c2d mysle o bydlaku 3870x2 v 9800gx2 lub ktores z nowych kart, czekam na ati nowa dwurdzeniowke zeby ostatecznie podjac decyzje dlatego 500w+

dlaczego uwazasz ze nie warto inwestowac w odpinane kable? co to za roznica jaka moca dysponuje zasilka- kable to dla mnie osobna rzecz. zamierzam podkrecic c2d porzadnie i potrzebuje porzadku w srodku. takie mam zdanie, ale warto mnie uswiadomic jesli sie myle:D

 

p5gdc asusa obluguje ddr1 i ddr2 - taka przyszlosciowa plyta^^, ale wedlug mnie lepsze dobre ddr1 z malym cl niz ddr2 533 or 667

 

nie chce sie pakowac w nvidie dlatego proponuje ati karty, ale z uwagi na calosc zestawu nie wiem czy isc w nowe modele typu 3450, 3470, 3650 or more czy nie zostac przy starym a dobrym x1950 pro ktory jest pod dx9c wystarczajaco dobry

 

wole zmodyfikowac starego kompa niz go sprzedawac i kupowac cos w zamian, na dzisiejsze czasy slabe.

po to kupuje maszyne na c2d zeby miec moc, tamten stary komp ma po prostu porzadnie chodzic:D

Edytowane przez twojalaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswierzam temat bo nadal nie uzyskalem wystarczajacej odpowiedzi

 

zestaw do ktorego docelowo trafi karta o ktorej mowa, a ktora posiedzi na c2d tylko 1 miech, wiec ogolnie nie ma to znaczenia:

p4 2.8 z ht --> po oc bedzie 3.5-4ghz

ram 2x256 corsair duale cl2 --> 2x1gb ddr 1 400mhz cl2-2.5

karta obecnie x600 pro --> ???

plyta asus p5gdc deluxe

zasilka wytrzyma

dysk nie ma nic do rzeczy, itd...

 

mozliwosci na grafe jakie zbieram z roznych zrodel- ale chcialbym otrzymac jakies suche fakty, moze jakies linki do testow, bo po co kupic karte ktorej procek nie nadazy??

(ceny prosto z komputronika- tak tylko dla orientacij bo i tak kupie je taniej)

 

7600gs --> 3dmark'03 score: 9050, 3dmark'05 score: 3950, 3dmark'06 score: 2250 --- cena: 90

7900gto --> 3dmark'03 score: 23600, 3dmark'05 score: 10500, 3dmark'06 score: 6000 --- cena: nie widze na allegro, na ceneo takiej wersi tez nie ma:P

8600gt --> 3dmark'03 score: 14400, 3dmark'05 score: 9200, 3dmark'06 score: 4800 --- cena: 200

8800gs --> 3dmark'03 score: 26800, 3dmark'05 score: 13500, 3dmark'06 score: 9500 --- cena: 300

3650 --> 3dmark'03 score: 13400, 3dmark'05 score: 9900, 3dmark'06 score: 4800 --- cena: 200

3850 --> 3dmark'03 score: 30600, 3dmark'05 score: 13600, 3dmark'06 score: 9500 --- cena: 400

2600xt g3 --> 3dmark'03 score: 13000, 3dmark'05 score: 9300, 3dmark'06 score: 4300 --- cena: 200

x1950pro --> 3dmark'03 score: 16400, 3dmark'05 score: 10300, 3dmark'06 score: 5050 --- cena: 370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

tak jak ktoś juz powyżej napisał.. kupno szybkiej karty do tego procesora który jest jużnie ukrywajmy złomem i bez względu na podkrecanie czy nie nic nie osiągnie prawie... to sa puste megahertze tylko w tym przypadku ...ja bym dał maksymalnie 7600 GT ew. z Radeona x1950pro w taki sprzet kompletnie nie opłaca się juz inwestować... bez urazy dla autora ale dokupowanie 2 GB ramu to bezsens na DDR I .... ten procesor choćby miał i 5 Ghz będzie słabiuteńki... (poza tym watpię byś do 3.5/4 Ghz podkręcił ten procesor metodami konwencjonalnymi na codzień do pracy)...

 

karty które podałeś po częsci są juz nie do dostania... zastanów się więc jeszcze raz gdyż za bardzo nie pograsz w nowe gry nawet po wymianie karciochy... za cenę najdroższej z tych podanych kart masz nową płytę dobrą oraz pentium dual core... a to już połowa nowej platformy (jezeli częsc gratów przełozysz ze starego kompa...

 

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktoś juz powyżej napisał.. kupno szybkiej karty do tego procesora który jest jużnie ukrywajmy złomem i bez względu na podkrecanie czy nie nic nie osiągnie prawie... to sa puste megahertze tylko w tym przypadku ...ja bym dał maksymalnie 7600 GT ew. z Radeona x1950pro w taki sprzet kompletnie nie opłaca się juz inwestować... bez urazy dla autora ale dokupowanie 2 GB ramu to bezsens na DDR I .... ten procesor choćby miał i 5 Ghz będzie słabiuteńki... (poza tym watpię byś do 3.5/4 Ghz podkręcił ten procesor metodami konwencjonalnymi na codzień do pracy)...

 

karty które podałeś po częsci są juz nie do dostania... zastanów się więc jeszcze raz gdyż za bardzo nie pograsz w nowe gry nawet po wymianie karciochy... za cenę najdroższej z tych podanych kart masz nową płytę dobrą oraz pentium dual core... a to już połowa nowej platformy (jezeli częsc gratów przełozysz ze starego kompa...

 

POzdrawiam

dzieki za zabranie glosu w topiku i szczere checi

nie przecze ze kupno szybkiej karty do tego procka jest sensowne- starlem sie tylko znalezc najszybsza mozliwa karte graficzna jaka mozna w nim obsadzic

procek jest przeszloscia bo kupilem go 4 lataa temu, podkrecic chce go na boxie, a znane mi sa przypadki ze sie da i to calkiem sporo, wlasnie do takich wartosci jak napisalem (mniejsza juz z komfortem- glosnosc), a po to pokrecam zeby wykrzesac ostatnie iskierki z niego (wlasnie dla karty), bo ta seria skonczyla sie na 3.6 oficjalnie wydawanych i to byl najwyzszy kres szybkosci do tej pory jakie osiagnely procesory z lini. I musze dodac ze magia ilosci prockow nadaje sie mniej wiecej do [gluteus maximus] jesli program nie umie jej obsluzyc, przyklady masz quady. Fakt jest taki ze raczej wszystko co nowe to te 2 rdzenie wykorzytuje, ale nie wszytsko nowe mnie akurat interesuje dla tego pcta. Nie wyjasnialem tego aspektu bo nie czulem takiej potrzeby zeby dowiedziec sie o max grafe do zestawu.

inwestowac warto jesli sie zna moje potrzeby. plyta obsluguje ddr 1 i ddr 2 w wersjach 533 i 667, ale dla mnie wydajniejsze beda zdecydowanie ddr1 z cl 2 -2.5 , a 2gb bo tyle potrzebuje, 1 to zdecydowanie za malo.

z drugiej strony nie chce inwestowac w niego za duzo, bo normalnie szkoda kasy. Jesli chodzi o kompa, to mozna na nim duzo, wierzcie mi lub nie ale jest to niezla maszyna, jesli chodzi o mojego 10 letniego kompa- to jest juz prehistoria i tam sie juz nic nie da zmienic i sensu nie ma.

A jesli chodzi o nowe gierki to starczy mi

c2d e8400

asus p5k-e

4gb corsair

grafa

itd...

ktore zamierzam kupic teraz. Karte jak napisalem kupilem do niego na 1 miech, moze 1,5, wtedy ureguluja sie ceny z high endowymi nowymi kartami, mysle o rv700.

 

a tu macie link do radka ktorego dzis kupilem za 140zl x1950pro pod pciE 256mb ale starczy, w koncu to tylko do p4:P

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...N:IT&ih=012

 

dzieki za pomoc wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...