Skocz do zawartości
phranzee

dodatkowe klawisze - uklad, vu-meter

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pomysl:

wyprowadzic sobie na przod obudowy kilka dodatkowych przyciskow, powiedzmy do sterowania winampem czy innym programem. czy ktos moze wie jak zbudowac uklad do sterowania / zapamietania / odczytu nacisnietych klawiszy ? chodzi mi o cos bardziej skomplikowanego niz wykorzystanie lpt i bezposrednie podpiecie pod linie wejscia :) moze jakis uklad / mikrokontroler, etc ? czy moze jakos zaprogramowac uklad zeby wysylal wysokie kody ascii bezposrednio na linie klawiatury, gdzie juz jest jedna podpieta ? w kazdym razie mam bebechy z jednej klawiaturki zbedne, wiec mozna je jakosc wykorzystac, tzn podpiac 2 klawiatury do jednego gniazda i wysylac z tych dodatkowych przyciskow jakies kombinacje ctr+alt+shift+litera, etc

 

drugi pomysl:

czy ktokolwiek budowal / wkladal do budy wskazowkowy vu-meter ?

chcialbym zamontowac sobie takowy :) to juz troche podpada pod elektronike, ale - Voltomierze czy Amperomierze, bo czytalem ze z obydwu mozna, tylko schematow brak. no i druga sprawa - macie jakies schematy ? czy wzmacniacz ma byc logarytmiczny ?

 

uprzedzam pytanie: nie, ledow nie chce, chce analog :D

 

jakies pomysly ? nie zagmatwalem ?

 

ps. wiem ze moge sterowac z klawiatury, ale pod vfd :twisted: ladnie sie bedzie prezentowac dodatkowy rzad klawiszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do vu meter'a to ktoś na tym forum to ma, ale niestety mooj alchajmer podpowiada mi, że zapomniałem kto. Pamietam tylko, że jakiś kolega elektronik mu to zrobił.

A co ty chcesz na tym vu meterze pokazywać :?: Bo jeśli napięcie to leć na najbliższy bazar i nabądź woltomierz z vu meterem - są takie. Rozbierz i do budy a końcówki do miejsca gdzie chcesz mierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)A co ty chcesz na tym vu meterze pokazywać(...)

nie, nie napiecie :) audio

 

Z tą klawiaturką to prościej było by skombinować jakąś od Bulla i lekko przerobić żeby działała z pc.

Bulla ?

Poszukaj "bull computers" a znajdziesz. Jakiś czas temu wpadła mi w ręce klawiaturka tej firmy. Zaj.... wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)A co ty chcesz na tym vu meterze pokazywać(...)

nie, nie napiecie :) audio

 

Z tą klawiaturką to prościej było by skombinować jakąś od Bulla i lekko przerobić żeby działała z pc.

Bulla ?

Poszukaj "bull computers" a znajdziesz. Jakiś czas temu wpadła mi w ręce klawiaturka tej firmy. Zaj.... wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli chodzi o sterowanie Winampem zewnetrzna klawiaturka, to jest odpowiedni plugin na stronie winampa, zwie sie to COM-Port Winamp Control i umozliwia podpiecie od 4 do 15 klawiszy na Com-a, schemacik zawarty w pluginie.

 

Adresik Stronki:

 

http://classic.winamp.com/plugins/browse.j...egoryName=Input

 

z tego co sobie przypominam to byly jeszcze takie wynalazki jak sterowanie winampem przy pomocy pada:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do vu meter'a to ktoś na tym forum to ma, ale niestety mooj alchajmer podpowiada mi, że zapomniałem kto. Pamietam tylko, że jakiś kolega elektronik mu to zrobił. 

A co ty chcesz na tym vu meterze pokazywać :?: Bo jeśli napięcie to leć na najbliższy bazar i nabądź woltomierz z vu meterem - są takie. Rozbierz i do budy a końcówki do miejsca gdzie chcesz mieżyć.

reed ma takiego w swojej budzie :)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=20518&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bascom plugin na stronie winampa, zwie sie to COM-Port Winamp Control

 

dzieki, jest w nim schemacik :) hyh, takie same zalozenia wymyslilem godzine wczesniej :twisted: nie wiedzialem ze trzeba diody powsadzac.

 

dziura reed ma takiego w swojej budzie (vu)

 

ano ma :P jakby co to sie go spytam... tylko ze u mnie w elektronicznym nie ma takich voltomierzy, tzn tylko na 220. trzeba wyruszyc na miasto :D

 

thx ppl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid: o ile masz piszczalki komputerowe :) to nie powinno, ale bez wzmacniacza nie bedzie duzo widac

 

bylem ostatnio w elektronicznym, jeden voltomierz za 40 pln.... :?

tylko ze to jest od razu obudowany, a potrzebowalbym skromniejszego, cos jak :

Dołączona grafikaDołączona grafika

oczywiscie tak do ~8-10V, bo 15V nie uciagne zasilajac z 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...