Skocz do zawartości
Damian20

Sama Skrzynka Do 3000 - 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ok napisz za jakiś czas mini relację jak ten Radek sprawuje się w Twoim PC. Choć ja osobiscie do proca Intela zawsze biorę nV ( nie wiem czemu jakoś już tak mam :D ) to myślę, że będziesz zadowolony. Życzę udanego zakupu i satysfakcji z dokonanego wyboru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś kupiłem jednak:

Płytę główną ASUS P5Q Deluxe

Pamięci A Data extreme edition 800mhz 4gb

a zasilacz mi oferowali Corsair 750W CMPSU-750TXEU.

Czy takie coś za 1140zł warto brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy dobrze zrobiłem kupując takie części bo powiedzieli mi że jak nie otworze to mogę jeszcze wymienić na co innego :)

Obudowa: Cooler Master Centurion 532 - 190zł czy coś innego? Tego nie kupiłem jeszcze

Zasilacz: Corsair 750wat CMPSU-750TX 330zł kupiłem

Płyta główna: Asus P5Q Deluxe– 530zł kupiłem

Procesor: Intel Core 2 Duo 7200 - 330zł kupiłem czy zmienić na 8400 za 480zł?

Karta graficzna:Asus EAH 4850 512MB DDR3 PCI-E FBOX - 510zł kupiłem

Dysk twardy: Western Digital 1.0TB WD1001FALS - 500zł kupiłem ale mogę zmienić.

Nagrywarka:PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM - 80zł i ta nagrywarka jest naprawdę dobra?

Pamieć ram ddr2:

A data 4GB extreme edition 800mhz 4-4-4-12 - 235zł to tez kupiłem.

Proszę jeszcze raz Was o pomoc i z góry dziękuje bo chce już we wtorek składać wymarzonego kompa dzięki waszej pomocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest możliwość to wymień

 

p5q deluxe na p5q-e bo wystarczy do tego zestawu a zaoszczędzoną kasę dołóż do proca

zasilacz może być , chociaż nie potrzebujesz połowy tej mocy (tak corsair 450 wystarczyłby w zupełności do cf 550)

ram ok

buda jak kto woli (ale oczywiście promuje Antec 300 :P)

dvd ok

hdd potrzeba Ci 1T? , 640G masz za jakieś 230zł , i lepiej samsung F1 niż WD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy wersje RW nie nagrywają płyt?

Nie napisałem, ze nie nagrywają, tylko, że wersja 215D nie nagrywa płyt w formacie DVD-RAM

Wersja 215 ma maks. prędkość zapisu DVD-RAM: 12x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy dobrze zrobiłem kupując takie części bo powiedzieli mi że jak nie otworze to mogę jeszcze wymienić na co innego :)

Obudowa: Cooler Master Centurion 532 - 190zł czy coś innego? Tego nie kupiłem jeszcze

Zasilacz: Corsair 750wat CMPSU-750TX 330zł kupiłem

Płyta główna: Asus P5Q Deluxe– 530zł kupiłem

Procesor: Intel Core 2 Duo 7200 - 330zł kupiłem czy zmienić na 8400 za 480zł?

Karta graficzna:Asus EAH 4850 512MB DDR3 PCI-E FBOX - 510zł kupiłem

Dysk twardy: Western Digital 1.0TB WD1001FALS - 500zł kupiłem ale mogę zmienić.

Nagrywarka:PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM - 80zł i ta nagrywarka jest naprawdę dobra?

Pamieć ram ddr2:

A data 4GB extreme edition 800mhz 4-4-4-12 - 235zł to tez kupiłem.

Proszę jeszcze raz Was o pomoc i z góry dziękuje bo chce już we wtorek składać wymarzonego kompa dzięki waszej pomocy :D

Procek na 8400

Zasilacz OK

MoBo OK

GPU OK

Dysk na Samsung F1

Nagrywarka ok

RAM ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 od roznych producentow roznia sie tylko pudelkami i warunkami gwarancji [asus 36m power color 24m]/

 

sam dostalem dzis 4850 ale po zainstalowaniu sterow nie chce sie windows vista

zaladowac, sprawdzalem kilka wersji no ale na razie kupa.

zasilka hk400xp, powinna dac rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłucham się Ciebie goru :D Dziękuje :) ale jakiego tego f1 brać też 1.0TB? Czy na razie tylko 500gb?

320G , 640G albo 1T tylko te modele , a potrzebujesz po coś tyle miejsca na dysku czy po prostu chcesz mieć?

 

@Damaioshin i dlatego tak kochamy vistę , nie sprawia problemów i jest tak świetnie zoptymalizowana ehhh aż łezka się w oku kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że decyzja jednak padła na Radeona... nie wiem czy zdecydować się na 260 GTX czy 2x HD4850. Od zawsze miałem karty Nvidii i nie maiłem nigdy problemów, o których słyszę nie raz w wypadku Radeonów (przeważnie niedopracowane sterowniki które u Nvidii są pierwsza klasa). Poza tym mam Tagan 530W i nie wiem czy wytrzyma on duet HD4850, chodź wg TESTU nvison, powinien bez problemu: "By więc móc korzystać z dwóch kart RADEON HD 4850, niezbędny będzie markowy (dobrej jakości) zasilacz o mocy 500 wat (przyjmując, że dłuższe obciążenie nie powinno przekraczać 80% mocy zasilacza)". Co radzicie? Najpierw jedna HD4850, mocniejszy zasilacz i podrem druga HD4750? Sorki, że tak odciągam od tematu ale widzę, że Damian20 już kompa złożył a ja mam podobny problem, więc jeśli ktoś byłby w stanie pomóc zapraszam do wypowiedzi w MOIM wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że decyzja jednak padła na Radeona... nie wiem czy zdecydować się na 260 GTX czy 2x HD4850. Od zawsze miałem karty Nvidii i nie maiłem nigdy problemów, o których słyszę nie raz w wypadku Radeonów (przeważnie niedopracowane sterowniki które u Nvidii są pierwsza klasa). Poza tym mam Tagan 530W i nie wiem czy wytrzyma on duet HD4850, chodź wg TESTU nvison, powinien bez problemu: "By więc móc korzystać z dwóch kart RADEON HD 4850, niezbędny będzie markowy (dobrej jakości) zasilacz o mocy 500 wat (przyjmując, że dłuższe obciążenie nie powinno przekraczać 80% mocy zasilacza)". Co radzicie? Najpierw jedna HD4850, mocniejszy zasilacz i podrem druga HD4750? Sorki, że tak odciągam od tematu ale widzę, że Damian20 już kompa złożył a ja mam podobny problem, więc jeśli ktoś byłby w stanie pomóc zapraszam do wypowiedzi w MOIM wątku.

CF z 4850 jest o niebo lepsze, GTX jest nie opłacalny, bo drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam do Was pytanie o chłodzenie. Co jest lepsze czy Mugen (infinity) czy Scythe Ninja Copper?

A co do nagrywarki to co o tej myślicie? DVD (-/+) R/RW Liteon 20A4P czarna bulk za 64zł.

Edytowane przez Damian20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już składam swój wymarzony komputer i mam jeszcze do was pytanie czy są jakieś filmy albo artykuły instruktażowe co gdzie wpinać?

Mam ten dysk Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ) i płytę głowną asusa P5Q DELUXE oraz napęd pioneer 215 i chcę się was doradzić co gdzie podpiąć żeby było wydajniej a nie wiem gdzie najlepiej zapytać :?

Edytowane przez Damian20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem proszę Was o inną pomoc. Odpaliłem pierwszy raz komputer i nic. Tzn mam czarny ekran(jakby monitor był nie podłączony... Czego to jest wina? Albo gdzie można się dowiedzieć? Kartę graficzną podpiąłem pod niebieskie wejście pci 2.0 w swoim Asusie P5Q Deluxe i podłączyłem dodatkowe zasilanie....

Edytowane przez Damian20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam około tysiąca jeszcze... Jaką polecacie kartę dźwiękową?o grania i słuchania mp3 oraz oglądania czasem filmów na głośnikach Logitech Z -5500 Choć czasem podłączam komputer pod głośniki Kody 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...