Skocz do zawartości
rosolini

Ibm T40 I Szum Wentylatora?

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może, czy IBM T40 ma osobny wentylator na grafice? Nie mogę tego osobiście sprawdzić, bo mam plomby na obudowie.

Problem jest w tym, że coś szumi niemiłosiernie i nie jest to na pewno wentylator procesora - ten słychać kiedy się załącza i czuć, że coś dmucha jak pracuje.

A może ten typ tak ma? Ale to by było nieco dziwne, bo mam również T21 i tego w ogóle nie słychać jak wentylator na procku nie chodzi. Skąd może być ten szum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T40 nie posiada wentylatora karty graficznej. Ogólnie T40 są w miarę ciche i tylko, od czasu do czasu, odzywa się w nich wentylator.

Wydobywający się szum może pochodzić z dysku twardego. Z tego co pamiętam, znajduje się on pod prawym nadgarstkiem.

Możliwe też, że otwory wentylacyjne są zapchane i wentylator chodzi cały czas, a jak mu się robi za gorąco, to zwiększa obroty.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T40 nie posiada wentylatora karty graficznej. Ogólnie T40 są w miarę ciche i tylko, od czasu do czasu, odzywa się w nich wentylator.

Wydobywający się szum może pochodzić z dysku twardego. Z tego co pamiętam, znajduje się on pod prawym nadgarstkiem.

Możliwe też, że otwory wentylacyjne są zapchane i wentylator chodzi cały czas, a jak mu się robi za gorąco, to zwiększa obroty.

bingo!!!

to jest rzeczywiście dysk - ale szumi jak wentyl na procu

dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bingo!!!

to jest rzeczywiście dysk - ale szumi jak wentyl na procu

dzięki wielkie :)

Wymień szybko dysk, bo inaczej dane (zazwyczaj ważne) pójdą pa, pa.

Miałem kiedyś T40 - naprawdę fajny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ważnych danych na nim nie trzymam - to jest komp tylko do internetu i na wyjazdy. Ale dysk oczywiście wymienię, bo ten szum mierzi mnie strasznie ;)

A sprzęcik rzeczywiście 1-sza klasa :) Trafił mi sie w idealnym stanie wizualnym - ktoś musiał bardzo dbać o niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień szybko dysk, bo inaczej dane (zazwyczaj ważne) pójdą pa, pa.

Miałem kiedyś T40 - naprawdę fajny sprzęt.

To że dysk szumi nie znaczy od razu że zaraz padnie. Po prostu niektóre stare dyski miały tak od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...