Skocz do zawartości
DeeJayWaski

Ocz 4x1gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam plytke DFI BloodIrona i 4x1GB OCZ jak w temacie. Moj problem polega na wysypywaniu sie windy, blue screeny itd gdy mam 4GB, jak wyciagne 1 kosc (obojętnie ktorą) to wszystko jest normalnie. Pytalem sie w sklepie o co z tym moze chodzic i powiedzieli ze niestety ta plytka gryzie sie z 4x1GB i mowili zeby te ramy ustawic na 2.2v ( w biosie na default sa ustawione na 1.95v :blink: ). Te pamieci standartowo powinny wkoncu chodzic na 2.2v czy 1.95v??? Narazie nic nie podkrecam wiec bezsensu by bylo dawac wieksze napiecie na ramy dla tego jednego 1Gb ktory i tak jest przyciety przez XP'ka.

Pozd, DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez tego 1GB nie dziala dual. Zwieksz napiecie i zobacz czy bedzie ok.

Jak zwieksze napiecie to jest ok, ale widze ze ludzie ustawiaja 2.2v przy podkrecaniu, a nie na default.

Chyba jedyna droga to delikatne zwiekszanie napiecia i sprawdzanie stabilnosci w ten sposob znajde najnizsze stabilne napiecie dla ramu. (przynajmniej mam taka nadzieje)

Na stronie producenta jest gwarancja na prace tych kosci przy 2.2v wiec nie powinno byc problemu z takim napieciem ale z drugiej strony kazde zwiekaszanie napiec to zagrozenie dla mojego chifteka 420W....

Memtest czy SP2004 lepiej sprawdza stabilnosc ramow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwieksze napiecie to jest ok, ale widze ze ludzie ustawiaja 2.2v przy podkrecaniu, a nie na default.

Chyba jedyna droga to delikatne zwiekszanie napiecia i sprawdzanie stabilnosci w ten sposob znajde najnizsze stabilne napiecie dla ramu. (przynajmniej mam taka nadzieje)

Na stronie producenta jest gwarancja na prace tych kosci przy 2.2v wiec nie powinno byc problemu z takim napieciem ale z drugiej strony kazde zwiekaszanie napiec to zagrozenie dla mojego chifteka 420W....

Memtest czy SP2004 lepiej sprawdza stabilnosc ramow?

Orthos

Często zdarza się że Memtest przechodzi a na Orhosie się wysypuje.

A swoją drogą ja oddałbym trefną kość do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos

Często zdarza się że Memtest przechodzi a na Orhosie się wysypuje.

A swoją drogą ja oddałbym trefną kość do reklamacji.

Niestety tak jak napisalem w pierwszym poscie- to nie wina/wada kosci, bo niezaleznie ktora wyciagne to wszystko wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...