Skocz do zawartości
fit

Sprawnosc Pure Hd

Rekomendowane odpowiedzi

czy moge prosic szczesliwych posiadaczy wszelkiego rodzaju kart NV o podanie CPU LOAD przy odtwarzaniu materialu 1080p z wykorzystaniem sprzetowego dopalania PureVideo HD? a do tego dane proca i karty...

 

big thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp jak w sygu + były 8800GTS 640mb filmy full HD jak i blue-ray obciążenie proca 60-80% na rdzeń

thx - to oznacza ze nie masz dopalania DXVA HD wcale i proc Ci robi calosc - jaki masz kodek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp z podpisu. Vista X64, kodeki: divx 6.8, ffdshow jakis nowy:P

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

w tle byl jeszcze "wow" wlaczony :) obciazenie proca 3-7%

 

 

Testowany filmik, ten sam co wyzej. The Living Sea.

Edytowane przez Hornblower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie jest potrzebne (kodeki, soft), żeby mieć dopalanie z grafiki w filmach hd ?

teoretycznie grafe ktora wspiera DXVA + kodek ktory potrafi wywolywac procedury z DX, przy obecnych prockach fullHD da sie zdekodowac 30-50% mocy C2D - jak dziala pelna akceleracja DXVA to proc powinien byc ponizej 10%

kodeki na pewno potrafiace obslugiwac 100% dxva to PureVideo i Cyberlink7/8, FDD i AVC na razie robia tylko deinterlacing i deblocking

 

nvidia na pewno wspiera HD od 8400 w gore - ale prawie na pewno nie ma tego w 8800 (sic!) byc moze uznali ze do 8800 kupuje sie proca ktory nadrobi

ciekawe jak to w laptopach jest (jezeli chodzi o ATI to pytam w dziale ATI - dziwnie na czesci graf tez nie dziala)

 

realny problem pojawia sie przy dekodowaniu strumienia full hd z satelity - trzeba miec troche mocy proca na descrambling bez wsparcia z grafy aby miec plynne 1080p potrzeba 3,5GHz +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok geniusze - było wyżej potzreba kodeków pure hd - dacie linka? bo nigdzie czegos takiego nie ma

skorzystałem z cccp i final codecs 2008 - tam sie to badziewie walało - jesli jest dzwiek i obraz to spoko(zadko) ale zawsze mozna wykorzystac inne korzystajace z dx - i wtedy procek na fullhd max 15%

 

niestety przez najblizsze 2 ;ata podejrzewam olbrzymi burdel w kodekach - jedne daja fatalny obraz drugie nie daja dzwieku trzecie sie strasznie chacza...takiego syfu nie bylo od czasu wprowadzenia xvida(wtedy zaczal sie prawdziwy burdel w kodekach)

 

chcialbym 4 formaty ale dzialajace jak nalezy a nie stetke lepszego czy gorszego [ciach!]a

niestety czeka cie sporo kombinowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx - to oznacza ze nie masz dopalania DXVA HD wcale i proc Ci robi calosc - jaki masz kodek?

pure video hd + core avc

 

ale widze ze wy tu odtwarzacie wmv ha a mi chodzi o czyste Hd kodowane vc-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba kupować kodeków od nvidii w najnowszym WinDVD i PowerDVD jest wbudowana obsługa purevideo i jeśli chodzi o obciążenie CPU to rzeczywiście spada ale ja osobiście nie zauważyłem jakieś poprawy jakości obrazu jak to obiecuje nvidia na swojej stronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry za wprowadzenie w błąd.

 

Przetestowałem sam i na materiale 1080p H264 obciążenie procka 2-0% (w PowerDVD)

 

Co do jakości obrazu - również nie zauważyłem żadnych zmian (testowałem również na laptopie z ATI X700)

 

Moja karta graf: EVGA 8800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...