Skocz do zawartości
Balrog

co wybrac...(precz z ecs'em!!!!!!!!!!!)??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam, a raczej miałem płyte główną ECS K7S5A, którą oddałem do reklamacji ponieważ restartował mi się bios.Gościu przyjął ją bezproblemu i jest możliwość że mi ją wymienie na inną płytkę z innej firmy :P - z tej możliwości mam zamiar skorzystać . NIE CHCE PO<span style="color:red;">[ciach!]</span>EGO ECS'A!!

 

Proszę doradzcie mi, jaką mam wybrać płytkę.Ten ecs jest wart ok 210zł., oczywiście dodam coś do nowej płytki tylko nie za dużo.Napiszcie jaką by tu wybrać płytę tak w granicach 300 zł.Chciałbym nie mieć żadnych problemów z modernizają kompa w przyszłości.

 

P.S.

Mam AMD 1600+,256 DDR,Ge Force 2 TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecs l7s7a2.

 

badz ten asrock ktory jest w sklepie tweaka nie pamietam nazwy , 

ale ja bym ci radzil to co wyzej :lol: :)

 

btw ile mozesz dlozyc kasy?

juz drugi raz!

bosh....

czytaj dokladnie......

 

Napiszcie jaką by tu wybrać płytę tak w granicach 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, a raczej miałem płyte główną ECS K7S5A, którą oddałem do reklamacji ponieważ restartował mi się bios.Gościu przyjął ją bezproblemu i jest możliwość że mi ją wymienie na inną płytkę ....

na stronie producenta znajdziesz:

"Release Note

1. Fixed CMOS can't be saved issue and support high speed CPU

2. By TSD requested"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz oczekiwania odnośnie płyty głównej.

 

Piszesz, że masz około 300 zł - nie oczekuj, że ktoś zaproponuje ci jakąś super niewiadomo jaką płytę.

 

za 380 można już kupić jakiegoś Gigabyte na KT400

 

ale....

 

Ostatnio ECS wypuścił fajniutką płytę ECS K7S7A2 - ma fajne możliwości overclockingu, jej wydajność przewyższa KT400, ogólnie jest o jakieś 2-3% mniej wydajna od Epox 8RDA+ (a w transferach z dysków bije nawet Epoxa). Nie ma oczywiście SOundStorma (ale czego oczekujesz w płycie za 280 zł ?

Oprócz bajerów typu FireWire, posiada USB 2.0, ATA 133, AGP x8 oraz ...

no właśnie czytnik kart (i teraz dokładnie nie powiem jakie karty czyta, ale zdaje się, że czyta 4 rodzaje)

 

Pisałem już o overclockingu - ktoś zapodał właśnie na forum link do wypowiedzi kolesia co procesor puścił na FSB 200, RAM na FSB 250.

 

NA niniejszym forum wypowiadał się gość co bez problemu puścił Athlona 1700 + 0,13 na 10,5x200 (2700+)

 

Z tego co widzę ECS odrobił już lekcje ....

 

Do 300 zł nie polecę innej płyty i pewnie mało osób znajdzie coś fajnego.

 

Jakbyś miał więcej kasy - to i GigaByte, Soltek lub coś innego by się znalazło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ~315 zl mozna dorwac takie plytki (oczywiscie w normalnych sklepach)

 

na DDR/SDR (obie na KT266A):

- Shuttle DOT AK-32A

- ASRock K7VT2 sprzedawana tez jako MINT K7VT2

 

tylko na DDR:

- ECS L7VTA (na KT400 - bez RAID)

- Shuttle DOT AK-38N (na KT333CF)

- Shuttle DOT AK35GT2 (na KT333)

- Gigabyte GA-7VAC (na KT333CF wersja bez pudelka)

- MSI KT3V MS-6712 (na KT333)

- Epox EP-8KHAL+ (na KT266A)

 

tyle na szybko wyszukalem w sobote jednemu gostkowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mało znana i nowa zarazem firme bazujaca na gigabycie mianowicie Albatrona koszt to 350 zł a płytak wypasiona był o niej post

 

jest na kt 400 spoko mozliwosci oc wszystko ma co potrzebne ,stabilna ,z rozbudowa nie bedziesz miał najmniejeszych problemow

www.albatron.com.tw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam taka jak mam w podpisie i niewiele powyzej 300pln.

o widze ze nie tylko ja mam taka płyte na forum :) małe pytanie czemu tylo na 2200xp wykreciłes swojego athlonka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecs=shit

ECS w swojej klasie cenowaj uwazam za bardzo dobre plytki

mialem caly czas k7s5a i bios resetowal sie tylko raz na miesiac - potem to zlkwidowali

 

do 500 zl polecam abita NF7 (ja mam i jest ok) , do 300 ecsa L7s7a2 (kumpel ma i i jest ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz oczekiwania odnośnie płyty głównej.

 

Piszesz, że masz około 300 zł - nie oczekuj, że ktoś zaproponuje ci jakąś super niewiadomo jaką płytę.

 

za 380 można już kupić jakiegoś Gigabyte na KT400

Już od tego gigabyta zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (szczególnei do kręcenia) jest ten abit co mam w podpisie i do tego jest o ok. 50 pln tańszy (330 pln).

Znam kilka osób co jadą na niej powyżej 200 (max tp widziałem to na stałe 208). Niestety część kart graficznych źle znosi agp powyżej 100 :(

A co tdo tego ecs nie miałem go w rękach więc się nie wypowiem (choć wygląda zachęcająco... :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze nie tylko ja mam taka płyte na forum :)

Taaa nie jestes sam :) ja rowniez polecam albatrona :) lekko powyzej 300 pln. Spoko plyta do lekkiego o/c ;-) uprzedzajac pytanie szpaka dlaczego tak nisko wykrecilem proca - :) jakos nie moge dojsc jaka temp ma procek - 37C full load po o/c ? co prawda dosc dobre chlodzeie a/c ;-) no ale bez przesady elektroniczny miernik wsuniety minimalnie pod brzeg radiatora wskazooje to samo .... czyli troche malo na czujnikach jest ;-) ale ogolnie z plytki jestem zadowolony ( no i mozna sie jeszcze pouczyc jezyka jak blaszak zaczyna gadac ;D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze nie tylko ja mam taka płyte na forum :)

Taaa nie jestes sam :) ja rowniez polecam albatrona :) lekko powyzej 300 pln. Spoko plyta do lekkiego o/c ;-) uprzedzajac pytanie szpaka dlaczego tak nisko wykrecilem proca - :) jakos nie moge dojsc jaka temp ma procek - 37C full load po o/c ? co prawda dosc dobre chlodzeie a/c ;-) no ale bez przesady elektroniczny miernik wsuniety minimalnie pod brzeg radiatora wskazooje to samo .... czyli troche malo na czujnikach jest ;-) ale ogolnie z plytki jestem zadowolony ( no i mozna sie jeszcze pouczyc jezyka jak blaszak zaczyna gadac ;D )

tem masz jak najbardziej ok .. ja procam mam na 2600xp wykreconego i na low mam 38c a na full load mam 44 c czyli jest ok a moze ty masz jeszcze tego proca na standardowym napieciu i z seri co ma napiecie 1.5 v nic sie nie muj i dawaj mu po grach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tem masz jak najbardziej ok .. ja procam mam na 2600xp wykreconego i na low mam 38c a na full load mam 44 c czyli jest ok a moze ty masz jeszcze tego proca na standardowym napieciu i z seri co ma napiecie 1.5 v nic sie nie muj i dawaj mu po grach :D

1.5 V ... dobra jak wrooce dzis wieczorem to go troszke pomecze .. ;-) :twisted: thx za info o temp ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...