Skocz do zawartości
Nicky

Precz z ECS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w właściwie miałem ecs k7vza, postanowiłem sprawdzić nowy wentylator na grafę podłączyłem przy włączonym kompie. I zaczęły się problemy :twisted: - komp się wyłączył i więcej nie włączył. Wiem ciężko w to uwierzyć 8O , bo sam wiele razy zapinałem wentylatory na włączonym kompie ale tym razem się nie udało. Za naprawę tego w serwisie chcą 70zł. I tu mam pytanie naprawić złom czy lepiej kupić coś na allegro pn. Soltek sl-75kav. Mam max 220 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich rzeczy sie imho przy wlaczonym kompie nie robi , 

 

ja kiedys jak podlaczalem myszke i klawwe na starym kompie k62 to sie plyta zjebala :)

ja podlaczalem wiatraki ,myszke,klawieture,sieciowy kabel,antene do telewizyjnej na wlaczonym kompie i nic sie nie stalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyciągałem u siebie kieszeń z dyskiem przy włączonym kompie, a kumpel go potem wkładał u siebie, tez na włączonym i nic sie nie stało. poza tym, to raczej do firmy ECS nie mozesz mieć chyba pretensji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do firmy ecs mam pretensje za to że wogóle istnieje i złom sprzedaj. Pozatym ja dysk w siebie podlączałem przy wlączonym kompie wypinany był normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ECS K7S5A i bardzo sobie chwale tą płyte. pracowałem na niej pobad rok czasu i nie miałem z nią zadnych problemow. podkręcić tez sie troche dało. poza tym kazał ci ktoś kupować sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl zanim cos napiszesz

 

ECS robi tanie plyty, sprzedaje ich bardzo duzo, a ze sa minimalnie slabsze od innych firm ale o polowe tansze to ludzie uwazaja ze to zlom

 

a problemy zaczely sie przez twoja bezmyslnosc i brak umiejetnosci (takze podlaczalem wiatraki przy wlaczonym napieciu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się cos stanie raz nie ;) . Ja raz wyjąłem przez nieuwagę kieszeń z dyskiem w środku (moje Fujtsu jest nieśmiertelne tylko chałaśliwe - tera ma je siora), całe szczęście przeżył, ale miałem stresa jak go potem sprawdzałem.

Pisze to bo mnie rozbawił tytuł tematu. Gdyby mi wtedy dysk padł to nie napisał bym "goowniane Fujitsu", tylko "rozwaliłem fajny dysk".

To samo sie tyczy tego tematu, ECS nie padł dlatego, że był biedny tylko, że tym razem miales pecha i jakies zwarcie czy ładunki poszły na płytę, ale było to z Twojej winy ;). To trochę tak jak ja bym napisał, goowniany Epox spadł mi młotek na niego i płyta nie działa :).

 

Ze swojej strony uważam, że zakupy cześci komputerowych urzywanych to trochę loteria (nigdy nie wiesz co ktoś z tą mobo robił :) ). Może spróbuj się dowiedziec na czym polega uszkodzenie (chyba że ci juz powiedzieli), może jakis bezpiecznik tylko poszedł a serwis chce ciebie naciagnąć :( . Bo 70 zł to sporo za naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do firmy ecs mam pretensje za to że wogóle istnieje i złom sprzedaj. Pozatym ja dysk w siebie podlączałem przy wlączonym kompie wypinany był normalnie.

ale lole się tu trafiają :lol: :lol: :lol:

cierp za głupote :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz racje, ale ecs to naprawde złom, nawet nie można zmienić napiecia na cpu ani mnożnika. Mile widziamy jakiś link do biosu do k7vza. Pozatym jest starsznie mało miejsca wokół cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich rzeczy sie imho przy wlaczonym kompie nie robi , 

 

ja kiedys jak podlaczalem myszke i klawwe na starym kompie k62 to sie plyta zjebala :)

ja podlaczalem wiatraki ,myszke,klawieture,sieciowy kabel,antene do telewizyjnej na wlaczonym kompie i nic sie nie stalo

Bo miales szczescie, coolerow itp ustrojow sie nie podlacza na wlaczonym kompie. Tez bym sie zepsul na miesvu tej plyty jakby mnie tak ktos torturowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz racje, ale ecs to naprawde złom, nawet nie można zmienić napiecia na cpu ani mnożnika. Mile widziamy jakiś link do biosu do k7vza. Pozatym jest starsznie mało miejsca wokół cpu.

Skoro ECS to złom, to po jakiego chooya go kupiłeś?

Jak kupiłeś Malucha to nie miej pretensji że nie jest Mercedesem czy BMW. Miałeś wybór w skelpie więc trzeba było brać co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich rzeczy sie imho przy wlaczonym kompie nie robi , 

 

ja kiedys jak podlaczalem myszke i klawwe na starym kompie k62 to sie plyta zjebala :)

ja podlaczalem wiatraki ,myszke,klawieture,sieciowy kabel,antene do telewizyjnej na wlaczonym kompie i nic sie nie stalo

Bo miales szczescie, coolerow itp ustrojow sie nie podlacza na wlaczonym kompie. Tez bym sie zepsul na miesvu tej plyty jakby mnie tak ktos torturowal.

jakie szczescie??w zyciu nie mialem zadnego szczescia

jezeli jakies spiecie nastepuje to plyta powinna sie wylaczyc

kiedys reka mi sie osunela jak mierzylem napiecia i zrobilem spiecie na tranzystorach,komp sie zrestartowal

to pozniej specjalnie przylozylem probnik o komp sie wylaczyl,zabralem zrodlo spiecia ,wcisnalem power i normalnie wystartowal,rzadnych problemow

NO ALE TO ABIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit nie abit epoxy tez sie palą... a ja jestem z VZA zadowolony - włożyłem mu athlonika, ustawiłem zworką na sockecie 1.8V puściłem na 2GHz i serwerek za grosze jak sie patrzy - nawet zasilacz jest 235W :D przacuje od 2 miesięcy 24h/dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim ECS poprawiałem sieciówkę, bo wydawało mi się, że krzywo trochę jst wsadzona(ale działała). Na włączonym kompie poluźniłem śrubkę mocującą śledzia i zapomniałem, że kabel sieciowy jest u mnie trochę naprężony i sieciówka została wyrwana ze slotu. Winda się zawiesiła ale resecik i działa dalej. Na włączonym kompie podłączałem i odłączałem wentylki od chipsetu i procka i nic się nie stało(na szczęście).

Mimo to nie radzę nikomu odłączać sprzętu w czasie pracy kompa. Wyłączenie zajmie ci 5sekund, wyjęcie czegoś tam chwilka i włączenie-to razem zajmie ci(jeżeli wyjmujesz coś z pci) max 2 minuty. Co z tego, że zrobisz coś szybciej nie wyłączając kompa, jeżeli zniszczysz płytę. Pamiętam, że kiedyś w windzie XP pro odłączałem dysk z kieszeni na włączonym kompie, to najpierw wybierało się opcję "wyłącz urządzenie".

 

ps. Pamięta ktoś takie stare komputerym w których przed zamknięciem windy trzeba było kliknąć na ikonę na pulpicie "ZAPARKUJ"-ta opcja powodowała odjazd głowic dysku na "parking"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kliknac ikone? w dosie nie bylo ikon tylko sie wpisywalo "park"

:)

 

pozdrawiam wszystkich hardcorowcow ktorym sie wydaje, ze ecs montuje seryjnie dyski hotswap :)

: )))))))))))))))))))))))

 

a co do wentyla, to mogles o cos zahaczyc i spowodowac zwarcie. Ja raz tak spalilem zasilacz i cdrom, i od tego czasu nauczylem sie ze komp to nie zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe to chyba male dziecko wie ze przy włączonym kompie sie nic nie podłącza :) ale stało sie kupc shuttle sobie mam takiego i teraz kosztuje okolo 270 zl a ja za niego dalem 285 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam vza od dawna, fakt że jest ciut upśledzona, ale ją lubie. Kiedyś z kumplem w czasie burzy graliśmy sobie w cs'a via LAN. A że mieszkamy w blokach, mamy kable z balkonu do balkonu. Nagle, jak by nie patrzeć niedalko nas uderzył piorun... Hmmm (widział ktoś kiedyś rozbłysk obudowy) więc obudowa przez chwile wyglądała jak żarówka. Nic, żadnego resetu, żadnej zawieszki. Po rescie... prawie wszystko działa. Prawie, bo karta poszła :) I tak oto gwarancja na karte sie przedłóżyła :) . Kolega miał gorzej bo mu tak wrednie karta poszła że sie komp włączyć nie chciał... Wydygany był że ch....j . A płyta... działa do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl zanim cos napiszesz

 

ECS robi tanie plyty, sprzedaje ich bardzo duzo, a ze sa minimalnie slabsze od innych firm ale o polowe tansze to ludzie uwazaja ze to zlom

 

a problemy zaczely sie przez twoja bezmyslnosc i brak umiejetnosci (takze podlaczalem wiatraki przy wlaczonym napieciu)

???Minimalnie??? - Hmmm.... - temat do dyskusji...

 

A pozatym wszystko można wpinać pod prądem - zdarzało mi się wymieniać sieciówke, wpinać drugiego proca, przepinać dyski - i się dało - ale zawsze może coś się nie udać i to wszystko jedno czy na szrocie za 150 zeta, czy na potworze za 2000 - kwestja szczęścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w właściwie miałem ecs k7vza, postanowiłem sprawdzić nowy wentylator na grafę podłączyłem przy włączonym kompie. I zaczęły się problemy :twisted:  - komp się wyłączył i więcej nie włączył. Wiem ciężko w to uwierzyć 8O , bo sam wiele razy zapinałem wentylatory na włączonym kompie ale tym razem się nie udało. Za naprawę tego w serwisie chcą 70zł. I tu mam pytanie naprawić złom czy lepiej kupić coś na allegro pn. Soltek sl-75kav. Mam max 220 zł.

jezeli zdecydujesz sie wymienic plyte to na allegro widzialem solteka drv5 za jakies 260 pln i zajzyj na gielde na forum tam Vip i ktos jeszcze (nie pamietam nicka :oops: ) sprzedaje tego solteka za podobna kase lub mozesz kupic nowego ecs na sisie za jakies 270 pln (ponoc niezla plyta :roll: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicky... czytajac ten watek (wszystkie twoje wypowiedzi) doszedlem do wniosku, ze musisz byc bardzo prostym czlowiekiem, ale to moze lepiej? takim ludziom latwiej na swiecie ;)

 

tylko sie nie obraz... to nie mialo zabrzmiec obrazliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO skoro można wszystko pod prądem podłanczać to po co hotswap i inne tego typu wynalazki ? Prawda jest tak że szczęście to tu do gadania za wiele nie ma tylko łaunki elektryczne. Kiedyś udało się mi "dotykiem" zresetować drukarke fiskalną. A jak ktoś uważa że można podłanczać wszystko przy włączonym kompie to potem niech nie jęczy że ECS to shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciało się zaoszczędzić 2 minuty na wyłączenie kompa i podłączanie wiatraków to teraz jesteś ze dwie stówki w plecy. a ten temat to bez sensu napisałeś bo to nie wina ECS tylko TWOJA, za głupotę się płaci.

co do nowej mobo to kup ECS L7S7A2 za 260zł (no chyba że dalej uważasz że to wina ECS'a) lub coś używanego do 200zł np abita na kt266a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...