Skocz do zawartości
piotrjancy

Podkręcanie E7200

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swoim 1,08V zrobilem 3,1ghz bez problemu tem - takie same jak na 2,5

 

 

Tutaj mozesz przeczytac jak ja podkrecalem ;]

http://forum.purepc.pl/temat/Podstawowe-Za...recanie/270539/

 

 

Teraz odpalilem jakiegos Orthosa nie wiem o co w nim chodzi ale niech pracuje w tle ;p

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z nowym kompem. Podkrecilem e7200 na 3,5ghz na 1,25v. Pamiatki Corsaira na 2,1v przy 741mhz. Grafika Inno 8800gt.

Zasilacz Corsair 450W. Karta graficzna nie dosc, ze sie strasznie lipnie podkreca max 640/1900 to jeszcze niemilosiernie sie grzeje. W crysisie mam czasem artefakty-nawet na srednich detalach- a w kazdej innej grze wywala mnie z gry po godzinie grania (70C) ...Proc i pamieci przechodza godzinne testy stresowe..temp na procu max 60C na realtemp. Co ciekawe grafika podkrecona normalnie przechodzi testy na 3dmarku.Juz sam nie wiem co jmoze byc przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne zalmana, a na to karakorum. Ale jakby to byl proc to by wywalal bledy na prime:/ Czy ja wiem czy 60C to duzo na procku ;). Sprobuje zmniejszyc taktowanie albo ewentualnie podbic napiecie proca. Napiecia w BIOSie sa w porzadku.

Np na pro street po 40 min wywalilo mnie do windy, a w czasie gry ani razu sie nie przyciela. Jak sprawdzalem to temp okolo 65C na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat i krótko i na temat:

 

3.2 Ghz

FBS: 335

CPUv: 1.27v

NBv: 1.40

Napięcie pamięci nie ruszane. z tego co pokazuje everest 1.8v

 

Po pewnym czasie grania w GTA 4 następuje bluescreen. Temperatury w normie, why ?

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na 2.1v tylko czemu everest i cpu-z pokazują 1.8v ?

Aha jest pewne dziwna rzecz jak zmieniam fsb i zatwierdzam ustawienia to mi się bios zawiesza :D pomaga tylko reset - ustawienia się zapisują.

 

Jak na razie mam 3134Mhz i Orthos Stress CPU with Gromacs Core prio 9 od 10 min zero problemów, temp. 55st.

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=469541

 

3.33 Ghz

Vcore: 1.32

Temp stres: 60/60 nie przekracza jej

Lecimy dalej ? bo wyczytałem że bezpieczne napięcie dla tego procka to nie przekraczać 1.35v.

 

Zwiększamy po raz kolejny napięcie CPU - tym razem do poziomu ~1,35V a więc wartości napięcia, której zalecam się trzymać w przypadku procesorów Intela wykonanych w wymiarze 45nm. Przy takich ustawieniach procesor zachowywał się stabilnie przy taktowaniu 3800MHz (9.5x400MHz) a temperatura pod obciążeniem ponownie wzrasta - tym razem do ~69'C .

http://www.frazpc.pl/artykuly/588/CORE/2/D...5nm/ciag/dalszy

 

Mój egzemplarz tak dobrze się nie kręci bym na nim uzyskał te 3.8Ghz przy 1.35 a przekraczać bym nie chciał tej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...