Skocz do zawartości
darqious

Vista X64 I Speedtouch 330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zainstalowałem 64-bitową Vistę. Z instalacją sterów do podst. sprzętu nie było problemów. Niestety nie mogę zainstalować sterowników do modemu.

 

1. Thomson nie wydał jeszcze (i chyba nie wyda) sterów do ST330 dla Visty x64, ale ponoć działają te z XP x64, więc takie zdobyłem. Zgodnie z instrukcją znalezioną gdzieś w Google - odpaliłem instalkę w trybie zgodności z XP SP2, modem na razie odpięty i pod koniec, gdy instalator poprosił o jego podpięcie - zrobiłem to. Niby ten SpeedTouch został wykryty i było instalacja została wznowiona, ale na modemie ciągle migała czerwona dioda USB i po ok. minucie bezczynności instalator wyrzucił, żebym sprawdził połączenie modemu z komputerem.

 

2. Gdy chciałem usunąć sterowniki (przez Dodaj/Usuń), system nie znalazł uninstaller'a i zaproponował usunięcie aplikacji z listy, OK. Usunąłem wszelkie wpisy z rejestru, folder SpeedTouch'a (nie dość że znalazłem go na C: (Program Files zaraz po instalacji ustawiłem na F:) to jeszcze w folderze Pliki programów x86, a to przecież NIE jest 32-bitowy sterownik), restart kompa i spróbowałem jeszcze raz zainstalować sterowniki. Zaraz po wypakowywaniu plików z instalatora, pojawia się małe okienko "Proszę czekać", a razem z nim "Error while copying files: access denied" - zobaczcie w załączniku.

 

- 1. Czy za pierwszym razem przyczyną mogło być to, że zostawiłem podpięty modem przy instalacji Visty?

- 2. Czy teraz przyczyną może być jakiś plik o nieznanej mi lokalizacji, który jest w użyciu?

post-155126-1216328585_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tymi sterownikami kilka razy, niestety, nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale na 99% były to stery ze strony Netii (http://www.netia.pl/files/net24/ST330_VistaSetup_v0.3.exe).

Paczkę trzeba rozpakować (np. WinRar) i uruchomić stInstall.exe jako administrator (bez ustawiania zgodności z XP 64). Dalej pozostaje już tylko modlić się, żeby w trakcie kopiowania plików lub automatycznego tworzenia połączenia internetowego instalator się nie zawiesił. Próbować do skutku - za którymś razem wreszcie załapie :P Na szczęście, jak już załapie, to działa w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem te sterowniki. Niestety.

 

Instalacja się nie zawiesza, ona wyrzuca błąd po rozpakowaniu plików: ERROR (w tytule okna) Proszę czekać (treść errora) Jedyny dostępny przycisk to OK. Fajny, nie?

Próbowałem już wiele razy, z uprawnieniami administratora, z różnymi trybami zgodności (a nuż się uda) i ciągle to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skorzystać z przywracania systemu - przywróć do momentu sprzed pierwszej próby instalacji sterownika, nawet jeśli miałoby to skutkować utratą ew. innej konfiguracji, którą zrobiłeś w międzyczasie.

 

Mi nigdy nie pokazywał się komunikat o błędzie - instalator lubił się tylko wywalić podczas kopiowania plików lub podczas tworzenia połączenia internetowego. Straszne rzeczy też lubiły się dziać, np. Windows krzyczący, że sterownik nie jest podpisany (mimo, że jest). Innym razem, kiedy instalator wywalał się podczas tworzenia połączenia sieciowego (modem już jednak zaświecił na zielono), zauważyłem w menedżerze urządzeń jeden ze sterowników (coś chyba z "Speedtouch PPP" w nazwie) był z wykrzyknikiem - przeinstalowałem go ręcznie i zadziałało...

 

To jest jedna z przyczyn, która przeważyła o decyzji zakupu routera z modemem ADSL - podpinasz przez RJ45 i nic więcej Cię nie obchodzi ;) Niestety, Thomson/Alcatel myśli "a po co komu porządny sterownik do visty 64 dla tego badziewnego starego modemu?" :(

 

Jeśli masz choć jeszcze trochę energii - walcz ;) Ja przy tym potrafiłem spędzić pół dnia, dziwiąc się, że znam tak wymyślne przekleństwa :P

 

edit - to, że miałeś podłączony modem przed rozpoczęciem instalacji sterowników nie powinno mieć znaczenia, ale na wszelki wypadek go odpiąć przy okazji przywracania systemu.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem punktu przywracania systemu więc przywróciłem cały komputer... do stanu sprzed instalacji wiśty. Odłączyłem wszystko co zbędne i zainstalowałem ją ponownie... Zabawa ze SpeedTouch'em zaczęła się od początku i tak samo :( . Myślę że te problemy są spowodowane tym, że Program Files mam przeniesiony.

Ale kto powiedział że mi się nie udało :>

 

Panie i panowie, chciałbym dumnie przedstawić poradnik mojego autorstwa pt.

 

Vista, jedz to co dają i nie grymaś!

1. Pobierz sterowniki dla Windows XP x64 i uruchom instalkę (bez trybu zgodności z XP)

2. Instalator rozpakuje pliki, po czym wyrzuci błąd taki jak w załączniku w 1. poście. Nie przejmuj się, zamknij okienko błędu.

3. Teraz będzie potrzebna zawartość X:\Program Files (x86)\Thomson SpeedTouch\ST330\WebInstaller. Wyświetl ją.

4. Z podfolderu SysFiles skopiuj plik qt-mt332.dll do podfolderu STHIW.

5. W folderze STHIW znajduje się plik stInstall.exe - uruchom go w trybie zgodności z XP SP2 oraz jako administrator.

6. To już jest właściwa instalacja - w kolejnych jej krokach wybierz PPPoA, 0.35 i gdy prosi o podpięcie modemu - zrób to.

7. Na koniec poprosi o nazwę użytkownika i hasło usługi - tutaj nie musicie nic wpisywać bo...

8. Błąd! Tak, klikasz Dalej, jest error. Ale modem się synchronizuje! Utwórz nowe połączenie w Panelu Sterowania\Opcje Internetowe.

 

I tak oto nastukałem ten poradnik spod 64-bitowej Visty :)

Jak na to wpadłem? Metodą prób i error'ów, które zaczęły w końcu mówić coś więcej niż "Proszę czekać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ,że uruchamiam znów temat ale mam nastepujący problem ze speedtouchem i vista! instaluje mi się wszystko super , ustanawiam połaczenie poprzez wejscie przez panel sterowania itd... wszystko super działa ale po wyłaczeniu komputera i ponownym włączeniu 2 diody palą się na zielono na modemie a te 4 ikonki od modemu co są koło zegara na czerwono. Nawet jesli odłącze kabel telefoniczny diody na modemie palą się stale na zielono. Prosze o pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...