Skocz do zawartości
Josiok

Sansa Clip - Nieznane Urządzenie, Brak Sterowników.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zaaktualizowałem soft w mojej Sansie Clip.. teraz po podłączeniu do USB komputer w ogóle jej nie wykrywa, Sansa się włącza i tylko ładuję baterie (a wcześniej ładowałem ją na full) komputer nic nie reaguje, po podłączeniu do USB 1.1 z tym wolniejsztm transferem danych wykrył jako urządzenie nieznane i nic więcej nie rusza. Komputer uruchamiałem ponownie, też nic nie dało.. Problem z tym, że producent chyba zapomniał o sterownikach, które właśnie teraz przydały by się. Wcześniej były też problemy jak to z Sansą Clip.. po podłączeniu do USB albo komputer mulił że menadzer urządzeń włączał się minute a procesor osiągał 55 stopni.! Wiadome było, że proces "System" z używał 100% procesora. Próbowałem pod każde USB podpiąć, raz zaskoczył a raz nie.. na płycie głównej mam 2 wyjścia USB 2.0 plus z przodu obudowy i z tyłu obudowy na porcie PCI kartę USB 1.1 z tym wolniejszym trans.Teraz tak jak by Sansa dla komputera nie żyje, w ogóle nie wykrywa jej system Windows Xp Professional SP2.

 

Proszę pilnie o pomoc bo nawet muzyki sobie nie mogę przesłać..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego playera z najnowszym softem i żadnych problemów. Przełączyłeś playera na tryb MSC? Jeśli nie to przełącz. I spróbuj podłączyć do kompa w taki sposób: Zaciągnij Hold, wciśnij i przytrzymaj środkowy guzik i podepnij Clipa do kompa. Powinien ruszyć bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- nowy soft zeruje to ustawienia i trzeba znowu to zmienić w opcjach

 

ps. ja swoją zgubiłem tydzień temu :damage_wall:

 

nic trzeba będzie kupić sobie po wakacjach nową tym razem 4gb ;]

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniałem na Tryb MTP i MSC i kompletnie nic.. po podłączeniu komputer w ogóle nie reaguje. Obawiam się, że pewnie system jest walnięty, a formata nie bardzo chce mi się robić w tak ciepłe dni jak dziś %)

 

99tomcat - takie nieszczęścia zdażają się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę się wybierał do kumpla później to sprawdzę u niego, jeżeli wykryje i zadziała normalnie to znak, że ja mam już system zryty i format welcome. Jeżeli nie wykryje u niego sprzętu to Sanse oddaje do sklepu tam gdzie kupiłem chce zwrot kasy, ja nie będę teraz czekał miesiącami aż wyślą do serwisu itp. Mam teraz dużo wyjazdów a słuchac muzyki muszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc byłem u kolegi, komputer zero reakcji, sansa się tylko uruchomiła i ładowała. Pojechałem do wujka, podpinam do laptopa i to samo zero reakcji.. Tak więc to nie jest wina komputerów, portów USB.. wina leży po stronie Sansy a raczej softu. Pytanie teraz czy można jakoś wgrać starszą tą poprzednią wersję softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc byłem u kolegi, komputer zero reakcji, sansa się tylko uruchomiła i ładowała. Pojechałem do wujka, podpinam do laptopa i to samo zero reakcji.. Tak więc to nie jest wina komputerów, portów USB.. wina leży po stronie Sansy a raczej softu. Pytanie teraz czy można jakoś wgrać starszą tą poprzednią wersję softu?

Opisze sposób wgrania starszego softu na przykładzie Sansy C240 może na Clipie też zadziała ale nie wiem bo nigdy w rękach nie miałem. Pierwsze co musisz zrobić to poszukać na necie starszy soft jak już będziesz go miał to na wyłączonym odtwarzaczu przesuwasz przycisk "hold" aby zablokować klawisze następnie trzymając przycisk "rec" podłączasz odtwarzacz do kompa cały czas trzymasz "rec" dopóki nie pokaże się, ze wykryto nowe urządzenie będzie to dysk o pojemności 16mb na który wrzucasz rozpakowane pliki ze starszym softem później przesuwasz "hold" z powrotem odłączasz Sanse od kompa po ponownym uruchomieniu powinno załadować wgrany soft... Próbujesz na własną odpowiedzialność!!!

 

EDIT: Moja instrukcja powinna zadziałać z tym, ze zamiast "rec" trzymasz "central button" czyli jakiś środkowy przycisk mimo wszystko wgrywasz na własną odpowiedzialność!!

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Clipie nie masz przycisku Rec :). Pozostaje ci chyba tylko serwis bo jak narazie nie ma sposobu by awaryjnie wrzucić soft od nowa na Clipa.

Przeczytaj uważnie jeszcze raz całego posta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...