Skocz do zawartości
scepak

Czy Zintegrowana Katra Dźwiękowa Może Się Popsuć?

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu siedziałem przy kompie słuchałem muzyki z Winampa po czym go wyłączyłem i na włączyłem youtube i dźwięku już nie było. Sprawdzałem już chyba wszystko i wygląda to na sprzętową wadę. Sterowniki działają normalnie niby wszystko w porządku głośniki też ok ale dźwięku nie ma.

 

Mam płytę Abit ip35-e ze zintegrowaną realtek. Przy włączaniu Windowsa xp słychać taki trzask z głośników i potem już nie ma żadnego dźwięku.

 

Wie ktoś coś na ten temat? Piszcie swoje doświadczenia/porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu siedziałem przy kompie słuchałem muzyki z Winampa po czym go wyłączyłem i na włączyłem youtube i dźwięku już nie było. Sprawdzałem już chyba wszystko i wygląda to na sprzętową wadę. Sterowniki działają normalnie niby wszystko w porządku głośniki też ok ale dźwięku nie ma.

 

Mam płytę Abit ip35-e ze zintegrowaną realtek. Przy włączaniu Windowsa xp słychać taki trzask z głośników i potem już nie ma żadnego dźwięku.

 

Wie ktoś coś na ten temat? Piszcie swoje doświadczenia/porady

Na poczatek sprawdz w w managerze urzadzen czy ja system wogole widzi. Nie instalowales ostatnio niczego z czym moglyby sie pogryz stery od Realteka ?? Sprobuj ja wylaczyc/wlaczyc, odinstalowac, zrestartuj sys., moze to pomoze i ja wykryje. W ostatecznosci przeinstaluj winde - jesli te wszystkie zabiegi nie pomoga to wtedy mozesz powiedziec ze zdechla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek sprawdz w w managerze urzadzen czy ja system wogole widzi. Nie instalowales ostatnio niczego z czym moglyby sie pogryz stery od Realteka ?? Sprobuj ja wylaczyc/wlaczyc, odinstalowac, zrestartuj sys., moze to pomoze i ja wykryje. W ostatecznosci przeinstaluj winde - jesli te wszystkie zabiegi nie pomoga to wtedy mozesz powiedziec ze zdechla...

Widzi ją normalnie wszystko w porządku. Jak wkladam głośniki do gniazda to wykrywa że włożyłem i pyta jakie urządzenie włożyłem więc coś tam działa, tylko dźwięku nie ma. Po pracy przeinstaluje windowsa bo wszystkiego już chyba próbowałem.

 

Jakieś jeszcze sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi ją normalnie wszystko w porządku. Jak wkladam głośniki do gniazda to wykrywa że włożyłem i pyta jakie urządzenie włożyłem więc coś tam działa, tylko dźwięku nie ma. Po pracy przeinstaluje windowsa bo wszystkiego już chyba próbowałem.

 

Jakieś jeszcze sugestie?

UIsun ja z managera, odinstaluj stery, zrestartuj kompa - jak odpalisz, to powinno sie zaczac pluc o nowe urzadzenie i stery, moze wtedy da znak zycia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz to robilem. Wywalilem wszystko ze sterownikow dzwieku w trybie awaryjnym i zainstalowalem od nowa i stery do chipsetu tez. Zastanawiam sie nad kupnem Audigy ale w sumie to nie potrzebuje bo mi wystarcza ta kara w zupelnosci a nie chce miejsca kolo grafiki zajmowac zeby jej nie bylo goraco. Moglbym tez na gwarancje odeslac plyte ale ile bede czekal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz to robilem. Wywalilem wszystko ze sterownikow dzwieku w trybie awaryjnym i zainstalowalem od nowa i stery do chipsetu tez. Zastanawiam sie nad kupnem Audigy ale w sumie to nie potrzebuje bo mi wystarcza ta kara w zupelnosci a nie chce miejsca kolo grafiki zajmowac zeby jej nie bylo goraco. Moglbym tez na gwarancje odeslac plyte ale ile bede czekal?

Nic Ci nie powiem ad. serwisu Abita w PL. Zapytaj Firekage, albo kogos, kto Abita uzywa.

Tak sie zastanawiam - podkrecales grafe, procka ?? Walczyles z napieciami ?? Moze przy podkrecanie nie zablokowales czestotliwosci PCI na 100 ?? Poprostu nie wiem co moglo Ci ubic zintegrowana muze :blink:. Cala reszta dziala poprawnie, wszystko jest rock stable ?? Anyway - reinstal dla pewnosci wydaje sie niezbedny niestety :|

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wczoraj nie robilem z kompem. Dzis przeinstaluje winde. Nic tez nie podkrecalem. Mam problemy z pamieciami i bede je wymienial bo raczej na 100% sa wadliwe. Poza tym wszystko dziala dobrze. Przeinstaluje winde i pozycze jakas pelnosprawna kostke pamieci i zobacze co bedzie.

 

Dzieki Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem windowsa zainstalowałem wszystko i dalej nie mam dźwięku. Przy włączaniu windy zaraz po załadowaniu karty graficznej chyba ładuje sterownik do dźwiękowej i jes taki odgłos z głośników jak czasem przy wyciszaniu taki trzask i potem cisza całkowita. Sprawdzałem wszystkie wyjścia, głośniki działają na pewno, resetowałem bios, nic nie mam podkręcone. Mam problem z pamięcią - niebieskie ekrany i zrzucanie pamięci więc pamięć jest wadliwa i będę ją wymieniał ale czy to mogło zepsuć kartę dźwiękową? raczej nie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacji pół miesiaca temu u dziewczyny w komputerze. Ni stąd ni zowąd dźwiękówka zintegrowana przestała działać. Dwoiłem się, troiłem i nie potrafiłem wydobyć z niej dźwięku. Komputer poszedł na serwis i tam też nie pomogli. Kupiła dźwiękówkę najtańszą.

 

 

Także odpowiadając na pytanie: tak może się zepsuć ot tak sobie. Też byłem zdziwiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje dzis jakas uzywana Audigy 2 zs za 80zl choc nie potrzebuje na razie bo wolal bym miec miejsce przy karcie graficznej zeby wiatrak cicho chodzil. Moja plyta jest tez na gwarancji ale nie bardzo chce ja odsylac i czekac choc zastanawia mnie czy skoro karta padla to moze cos jeszcze jest wadliwe? Poza tym przetestuje jeszcze dzis na dobrych pamieciach. Raczej nie naprawi to karty ale przynajmniej komp bedzie stabilny.

 

A tak w ogole to Audigy 2 zs to dobra karta nie? I czy jest dobra do stereo? Bo tylko w stereo bede jej uzywal w sumie to mam glosniki 2.1

Edytowane przez scepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale już 3 dzień bez dźwięku byłem i znalazłem używane Audigy 2 zs 10 minut od mojej pracy więc kupiłem wczoraj i gra bosko. Na moich tanich głośnikach jest mała różnica ale jak podłączyłem ale na słuchawkach Sensheiser to już jest dużo lepiej.

 

Wracając do tematu zintegrowanej karty - niech spoczywa w pokoju :) Nie będę odsyłał płyty na gwarancję, chyba że coś jeszcze padnie. Najlepiej naprawia się taką zepsutą zintegrowaną kartę kupując coś z serii Sound Blaster. Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...