Skocz do zawartości
pawel100g

Czas Na Nowe Głośniki - Duży Problem Z Wyborem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje wysłużone plastikowe głośniczki za 40 zeta wyzionęły ducha, więc czas na coś nowego, i tu leży cały problem. Nie wiem czy zdecydować się na stereo czy zestaw 5.1, głośniki wykorzystywane są w 40% do muzyki w 10% do filmów i w 50% do gier. Słucham papu, rocka, hard rocka i heavy metalu. Mój pokój jest maleńki ma tylko 7,8m2, w dodatku strasznie zagracony jest. Proszę o pomoc w wyborze odpowiednich dla mnie głośników komputerowych, zastanawiałem się nad :

 

Creative T6100

Genius 5000

Genius 2000

Microlab 7c i 6c

 

Ale mam taki mętlik w głowie że nie wiem co wybrać mam do wydania około 300 zł ale dysponuje tylko zintegrowaną kartą dźwiękową (Reltec 888) i ją tez przydało by się wymienić a w dodatku jest uszkodzona i działa tylko 1 kanał więc więcej niż stereo do niej nie podepnę :/ Prosze o jakies pomysły bo sam nie wiem co robić :mur:

Edytowane przez pawel100g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wypisałeś najlepszym wyborem będzie Microlab 6c lub Genius 5000 teraz wszystko zależy od tego jak bardzo zależy Ci na dźwięku przestrzennym, a jak bardzo na muzyce. Tak jak piszesz karte też przydało by się wymienić np. na Asus Xonar DX ale od biedy możesz na Microlabach używać integry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawu 5.1 nie miałem nigdy ale słuchałem raz tych T6100 i prawdę mówiąc nie potrzebuje tak bardzo dźwięku przestrzennego bardziej mi zależy na jakość niż na dźwięku przestrzennym, więc porządne stereo powinno wystarczyć :) Więc te ML 6c będę ok ? boje sie że mam za mały pokój do nich. I jaka tania i dobra dźwiękówka do nich ? Na Xonara raczej nie będę miał kasy.

 

P.s

 

Jeżeli możecie to proszę mi napisać ile dane głośniki wyciągają db grając czysto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm niezły pomysł :) Czyli ML C6 +audigy 2 ZS gold, tylko czy to dobrze zagra w małym pokoju i poradzi sobie z muzyką którą słucham ?

O wielkość pokoju się nie martw, microlaby będą dobrze grały w twoim pokoju, w końcu są to głośniki stworzone do kompa czyli bliskiego odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej muzyki jak najbardziej (z resztą wg mnie do każdej się nadają). Tylko nie wiem jak z tym "papu" :D

 

Głośność będzie wystarczająca w tak niewielkim pokoju. Zapewniam.

 

 

Ja z kart mogę polecić Vortexy... Ale tylko dobrej firmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być popu każdemu się może zdarzyć literówka :) A czy mógłby ktoś dać linka do testu tego zestawu głośnikowego ? Vortexy pierwsze słyszę może temu że na audio sie w ogóle nie znam. To zestaw 2.0 więc jak u nich z basem ? bo jakoś nie mam przekonania że ten jeden głośnik da rade z tonami średnimi i basami jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To papu to nie, żebym się czepiał. Po prostu poprawiło mi humor :)

 

Vortex to staroć, dlatego mogłeś nie słyszeć. Mimo to gra nieźle, technologia NASA :D

 

Nie wiem jak z Solo6 ale 7 daje radę, bas jest naprawdę przyjemny. Mocny a jednocześnie naturalny, ma odpowiednią fakturę.

Recka mojego autorstwa: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=34670

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka Baols, chyba zdecyduje się na Solo6 ale, przeglądając ofertę MicroLaba zauważyłem jeszcze Solo 3 na oko podobne do Solo7 tylko z specyfikacji wynika ze ma słabsze głośniki, co sądzicie o trójkach ? Link do Solo3

Wiem że ML od nie dawna jest sprzedawany w Polsce ale może miał ktoś okazje ich posłuchać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...