Skocz do zawartości
makaron

Vista I Ciagle Restarty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robilem komputer znajomemu i troche sie to pogmatwalo.

Kolo zainstalowal Alcochol i sie Vista posypala. Jak wchodze to mam ok 10-20 sec zanim Vista nie probuje zainstalowac UPnP bios....(cos tam) i potem BLOD i restart (domniewam ze ma to zwiazek z virtualnym dyskiem alcocholu). Probowalem wstrzymac instalacje tego urzadzenia ale niestety BLOD.

Odpalilem Recovery i wlaczylem opcje Napraw komputer i tu sie zaczelo. Program wyszukal bledy i nic nie znalazl. Ponowne uruchomienie recovery i..... Partition overlap (nalozenie sie partycji) Widze ze sa teraz dwie recovery i nic nie da rady zrobic. Sa opcje F10 to proceed repair i any other key will delete recovery partition. Wybralem F10 i cos zaczelo czytac i nastapil blad, restart. Ok kliknalem any other key i mam logo windowsa , zaczyna sie logowac do Visty i BSOD ( jak wczesniej).

Sparwdzam PM z boot disku i okazalao sie ze partycja recovery jest niesformatowna.

Kopia zapasowa zrobiona przez wlasciciela niestety ,wg jego zapewnien, nie istnieje.

Mam dwa pytania:

1. Wie ktos jak przywrocic do zycia te instalke Visty co lapie BSOD po alcocholu?

2. Czy klucz moge zainstalowac Viste z mojej plytki urzywajac klucza z jego orginalnego windowsa?

Ludziki dajcie jakas porade :)

(Sorki za znaki pisze z Nt 4.0 EN-IRL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy w twoim przypadku to zadziała, ale ja u siebie zrobiłem formata partycji z windowsem (jakimś programem typu gparted bądź partition magic), następnie włożyłem płytę z Vistą i recovery zainstalował mi na nowo czyściutką system.

 

Niestety innego sposobu nie znam na naprawę zepsutej visty. Problem będzie jak kolega ma tam jakieś ważne dane i nie chce ich stracić, ale wtedy można za pomocą jakiegoś linuksa np. ubuntu nagrać na płytki te dane, bądź skopiować na pendrive.

 

AD.2. Nie wiem nigdy nie słyszałem żeby jakieś problemy były ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jazdy to były w viście, ale beta 1 i beta 2, bo wtedy alcohol nie był jeszcze pisany pod vistę i stąd się brały problemy. Teraz sterownik wirtualnego napędu alcohola jest pisany pod viste także więc nie widziałem takiego problemu pod vistą od jej wersji beta.

 

 

No i fakt, wtedy niestety format był obowiązkowy, bo.. nie znałem możliwości środowiska pe2.0.

 

Polecam zapoznać się z tym:

 

WinPE v2.0

 

Choć jeśli nie dasz rady połapać się w tym to poprostu zrób formata.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do benq2006

Niestety partycje recovery gdzies zdjadlo a plyta recovery okazalo sie ze tez nie istnieje :)

Z danymi to nie problem bo z pod kazdego managera ktory obsluguje NTFS widze pliki. Cale to ustrojstwo z recovery zaczelo sie dziac jak odpalilem naprawe z recovery mode wtedy pojawilo sie te kiepskie Menu na czarnym ekranie nie pamietam calego ale to lecialo tak :

It seems that your recovery partition has been overleap

Pres F10 to start repair precovery partition

Pres any other key to delete partioion.

Na poczatku kliknalem pare razy F10 i nic sie nie alo zrobic - menu sie nie odpalao wiec kliknolem inny klwisz...:) = kupa

Spectractor X

tak ten alcochol byl pod XP jak sie okazalo.

 

 

Wracajac do tego skasowania partcji to bylo w ok 1sec wiec cos mi sie wydaje ze dane recovery istnieja na tej partycji a poporstu zostal wymazane podstwowe infomacje o niej ( fizycznie jest obecna w tej samej wielkosci i jest ukryta jak byla). Troche to dziwne ze tak w 1sec partycja sie wykaasowala.

Zna ktos jakis program co "odkasowuje" partycje? niewiem jakies Recovery Deleted partiion (ZAdna kopia MBR tej partycji nie zostala zachowana)

Edytowane przez makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod xp... Są dwie wersje alkohola:

dla win 9x/me i druga wersja jest dla win 2000 i nowszych, w tym vista.

 

Co do tego typu programów to zalecam zazwyczaj używanie najnowszych wersji aby nie było takich niepodzianek jak właśnie u Ciebie. Możliwe, że jeśli zainstalowałeś jakąś starszą wersję to przez to mogło się coś skaszanić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod xp... Są dwie wersje alkohola:

dla win 9x/me i druga wersja jest dla win 2000 i nowszych, w tym vista.

 

Co do tego typu programów to zalecam zazwyczaj używanie najnowszych wersji aby nie było takich niepodzianek jak właśnie u Ciebie. Możliwe, że jeśli zainstalowałeś jakąś starszą wersję to przez to mogło się coś skaszanić.

Znaczy jak chodzi tobie o alcochol to to byla stara wersja ( nie pod Viste).

Teraz to mam 2 wyjscia.

1. zastosowac program do odzyskiwania partycji , gdyz wydaje mi sie ze ta partycja Recovery zostala tylko skasowana (zbyt szybko to poszlo)

2. Instalacja Visty (sciagne jakso plyte VHP) i uzycie klucza ktory jest przypisany do tego komputera - mamnadzieje ze to da rade.

Wolalbym sposob pierwszy ale niewiem czy to podziala.

Zapytam a mielisice kiedys komunikat Partition overleap? (czesciej zdarza sie to na laptopach gdyz tam montowane sa partycje recovery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnął na viste alcohola w jakiejś starej wersji dla xp, zainstalował i zastanawia się czemu mu nie działa....

 

Zostawię to bez komentarza.

 

Tak, możesz sobie spokojnie ściągnąc vistę, najlepiej z zintegrowanym sp1 i podczas instalacji użyć swojego klucza, nie bedzie żadnych problemów. O sterowniki też bym jakoś wielce się nie martwił, bo powinny być bez problemów dostępne jak nie na stronie producenta to w postaci automatycznych aktualizacji windows.

 

Jesli chcesz linka do pewnej, czystej instalki visty to zgłoś się na pm, publicznie nie udzielam takich informacji z oczywistych względów, a podam Ci link jedynie dlatego, że zapewniasz nas tutaj iż posiadasz własny oryginalny klucz do tego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnął na viste alcohola w jakiejś starej wersji dla xp, zainstalował i zastanawia się czemu mu nie działa....

 

Zostawię to bez komentarza.

 

Tak, możesz sobie spokojnie ściągnąc vistę, najlepiej z zintegrowanym sp1 i podczas instalacji użyć swojego klucza, nie bedzie żadnych problemów. O sterowniki też bym jakoś wielce się nie martwił, bo powinny być bez problemów dostępne jak nie na stronie producenta to w postaci automatycznych aktualizacji windows.

 

Jesli chcesz linka do pewnej, czystej instalki visty to zgłoś się na pm, publicznie nie udzielam takich informacji z oczywistych względów, a podam Ci link jedynie dlatego, że zapewniasz nas tutaj iż posiadasz własny oryginalny klucz do tego systemu.

Widzisz tak to jest jak sie idzie na naprawe "ze komputer troche zacina...." :)

Co to Visty to tak jest (pojecie wzgledne) orginalna gdyz taka byla sprzedana razem z zestawem komputerowym ... takie padelko IQON z Irlandii z Tesco. Pobawie sie jeszcze tym TESTDISK'iem gdyz wydaje mi sie ze orginalne Recovery zostalo skasowane (delete) a nie sformatowane i jak by mi sie udalo uruchomic ten system to pewnie widiala by w typie plikow RAW (strzelam z doswiadczenia :) ).

 

Update:

Test disk odzyskał partycję jednak te Recovery jakby się zapętliło gdyż cały czas pamięta funkcję naprawy którą kliknałem na początku i nie wpuszcza mnie do swego menu.

Co do Visty to zainstalowała się ok.

Edytowane przez makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...