Skocz do zawartości
Crooch

Dobre Wybrałem Wc?

Rekomendowane odpowiedzi

I są cichsze. Tylko zastanawiałem się czy jest sens kupować Fandery i zamieniać je z tymi co były już w obudowie. W sumie i tak kupię Fandery żeby były wentylki po obu stronach chłodnicy. 3x12 i 2x12. Gdybym miał wymieniać wentyle z budy na Fandery musiałbym wydać 10x40zł=... A jeżeli zostawię wentyle z budy na miejscu to będę potrzebował tylko 5 nowych. To jest 200zł różnicy za to, że wentyle będą tego samego producenta. Inna sprawa, że Fandery mocno dmuchają i są ciche. Ciche nawet na średnich obrotach. Co się lepiej opłaca? Kupić wszystkie Fandery czy tylko te na drugą stronę chłodnicy?

 

I druga sprawa. Czy stoi coś na przeszkodzie żeby wentyle dmuchające na chłodnice wiały lekko, a te ssące wiały na średnich obrotach?

jak mowilem, wielkiej roznicy nie odczujesz raczej. kup narazie te 5 zaloz i sprawdz temperaturki. Jak beda ok, to zostaw tak, a jak beda za wysokie to sobie pozniej dokupisz kolejne.

 

nie ma problemu ze te z prodzu beda wialy lekko a te z tylu mocniej. ewentualnie jesli bedzie duuza roznica, to te z przodu same sie beda krecic szybciej hehe :P ale jak kupisz TC to raczej nie bedzie roznicy, bo TC ma odstepy pomiedzy wentylami, wiec spokojnie da sobie rade. sam mysle nad ta chlodnica i bede ja chlodzil tylko standardowymi wentylami z Anteca :) wystarczy jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu co prawda le moje zdanie dotyczące chłodzenia mosfetów jest takie masz kasę to chłodź (ale to tylko bajer) zwłaszcza że jak zmienisz płytę to mało kiedy bloki będą pasować do nowej. Nawiew i tak by sie przydał na np ram. Przy takim sprzęcie jaki chcesz zawodowac zainwestował bym w dwa obiegi albo mocna pompę Laing D5 12V Vario albo cos w takiej konstrukcji. Jest to tak jak CWU pompa odśrodkowa czyli typ pomp które dysponują dużym ciśnieniem i przepływem wody ( taki typ pomp wykorzystuje się do napędzania deszczowni :lol2: ) Co do chłodnicy to zależny czy chcesz mieć np 6 wentylatorów na jednej chłodnicy i max obrotów czy dwie chłodnice z wentylatorami na mniejszych obrotach. Może kup colosusa 9x12cm :rolleyes: A co do samego złożenia układu będziesz miał klocki to sie złoży łatwiej niż ci sie wydaje. Zwłaszcza że wszystko firmowe dedykowane i drogie:D , kiedyś to się więcej kombinowało nagrzewnice samochodowe klejenie , uszczelnianie silikonem teraz to jest bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z wentylami na chłodnie się zobaczy i wyjdzie w praniu. Podam Wam temp i poradzicie czy lepiej dorzucić czy nie. Ale wydaje mi się, że gdy będę miał Thermochill PA120.3 i Black Water Advanced 122 rev. 3.0 nie powinno być potrzeby montowania po obu stronach wentyli, nie?

 

A jeśli chodzi o pompkę... jedras77 pisał, że spokojnie mu chłodziła:

1. Czy pompka Laing DDC 12V 1T Pompa WC wystarczy do 6 bloków?

- TAK, u mnie ciagnela nawet 8 (CPU, GPU, 2xMOSFET, NB, SB, 2xRAM + pamieci na grafice, oczywiscie pamieci w "odnodze") i 2 chlodnice i nic jej sie nie dzialo zlego. Oczywiscie jak chcesz podniesc nieco jej wydajnosc zainwestuj w dobry top, np EK. Z tym ze lepiej zastanowic sie dobrze co za bloki sie tam pcha i nie pakowac za duzo zlaczek kontowych, to skutecznie zabija flow i zmniejsza jej wydajnosc, a niektore bloczki lepiej pracuja przy wiekszym przeplywie

Bo jeśli chodzi o D5 to jestem w stanie dopłacić do niej... Ale czy jest w ogóle sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwodowanie mosfetow to jakies 300pln - 2 bloki i 4x krocce, zalozenie thermalright HR-09 to niecale 100, jak pisalem wyzej roznica niewielka dla mosfetow, bo te thermalrighty u mnie byly ledwo cieple.

 

Co do pompy to mam MCP-655 (to samo co D5, nawet ma znaczek D5 vario z tylu, a naklejke swiftecha :) ) DDC tez daje rade, tylko zainwestuj troszki w top, np od EK, ktory nie ma przewezen, jak by bylo malo to przejrzyj temat DDC na forum, albo popatrz na shacku jak ja zmodowac na ultre i praktycznie dogoni D5 (wczesniej u mnie takie DDC ciagnelo wszystko, teraz dual loop wlasnie na MCP-655 i tym DDC, roznica niezbyt duza...).

 

Jak wszdzisz chlodnice na przod i dasz wentylki na wciaganie to bedziesz mial curkulacje niezla w budzie (i wcale powietrze nie bedzie gorace, max 2-3 C wiecej niz nie przez chlodnice, ale przynajmniej powieje po ramie, mobo i reszcie sprzetu). Nie kupowal bym wiatrakow na 2 strony na razie, jak bedzie malo to dolozysz pozniej a na razie moze przeciez chodzic na troszke wiecej rpm.

 

EDIT:

D5 za okolo 400pln to po prostu masakra, ja kupilem z usa za ok 150pln MCP-655 (czyli D5 z inna naklejka), za 400 nie warto na pewno, czyba ze taniej uzywke.

Na poczatek mysle ze nie warto do TC dokladac drugiej chlodnicy, ani wentyli na 2 strony... da sobie rade, jesli nawet wentyle mialy by wiecej rpm miec to halas nie jest tak dokuczliwy, bo ma zadkie finy...

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj sie z linkiem Arniego najpierw.

 

Co do topu ja mam dokladnie taki jak podales w linku (nawet w tej chwili 2 :) ), zamocowany w zatoce 3,5cala na specjalnym zestawie montazowym do niego. Choc ja bym polecal jednak topik EK, tylko musisz miec miejsce zeby podlaczyc krociec na gorze, fajnie wyglada umieszczona pompka z tym topem pod rezem. No i oczywiscie z dostepnych topow najbardziej zwieksza wydajnosc (ja moj rozwiercalem)

 

Jeszcze temat o D5 Vario i DDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale jeszcze pytanka:

 

1. Którego topa nie trzeba rozwiercać. Nie chcę robić bajzlu już za pierwszym montażem. I o co chodzi z tym rozwiercaniem? I poprosiłbym o wytłumaczenie jak dla humanisty ;)

2. Na mosfety założę radiatorki, o których pisałeś. Bo skoro nie grzeją się mocno to nie ma sensu ich wodować. I w takiej sytuacji miałbym 4 bloki. W takim razie Thermochill PA120.3 da sobie radę sam?

3. I czy skoro rezygnuje z bloków na mosfety nie lepiej kupić lepszej pompki? Np MCP-655?

Edytowane przez Crooch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że będę spekulował, ale nadal nie jestem przekonany co do opuszczenia pomysłu z wodowaniem mosfetów.

 

1. Jak będę je wodował to kupuję wtedy drugą chłodnicę 2x12. Wystarczy? I jaka najlepiej? Tylko już nie TC bo już za dużo z kasą! ;)

 

2. Myślałem o montażu tej chłodnicy przy pomocy Swiftech Radbox MCB120 Black rev.2. Teraz pytanie. Czy montując to cudo będę mógł liczyć, że wentyle wiejące na chłodnicę będą też odprowadzały ciepło z budy? Zauważyłem, że wentyle trochę odstają od budy. Poza tym plastikowy "grill", który jest pierwszy mocowany do budy (rysunek) ma płytkę wysokości ok. 2cm, która przeszkadzałby wentylatorowi w wysysaniu powietrza z budy. Dobrze myślę?

 

3. Laing DDC 12V 1T Pompa WC + EK Water Blocks EK-DDC X-Top Laing Acetal G1/4 pociągnie 6 bloków i 2 chłodnice? Sorry za nudzenie, ale co chwila dochodzą mi pomysły o z mianie części układu i się boję, że to będzie dla tej pompki za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że będę spekulował, ale nadal nie jestem przekonany co do opuszczenia pomysłu z wodowaniem mosfetów.

 

1. Jak będę je wodował to kupuję wtedy drugą chłodnicę 2x12. Wystarczy? I jaka najlepiej? Tylko już nie TC bo już za dużo z kasą! ;)

 

2. Myślałem o montażu tej chłodnicy przy pomocy Swiftech Radbox MCB120 Black rev.2. Teraz pytanie. Czy montując to cudo będę mógł liczyć, że wentyle wiejące na chłodnicę będą też odprowadzały ciepło z budy? Zauważyłem, że wentyle trochę odstają od budy. Poza tym plastikowy "grill", który jest pierwszy mocowany do budy (rysunek) ma płytkę wysokości ok. 2cm, która przeszkadzałby wentylatorowi w wysysaniu powietrza z budy. Dobrze myślę?

 

3. Laing DDC 12V 1T Pompa WC + EK Water Blocks EK-DDC X-Top Laing Acetal G1/4 pociągnie 6 bloków i 2 chłodnice? Sorry za nudzenie, ale co chwila dochodzą mi pomysły o z mianie części układu i się boję, że to będzie dla tej pompki za dużo...

tak wystarczy jak dokupisz Black Water Advanced 122 rev.3.0 i bedzie jak najbardziej ok.

 

jak zamontujesz na radboxie, to zapomnij o wiciaganiu powietrza z budy. lepiej juz przniesc wentyle za scianke obudowy na jakis malutkich dystansach i dokrecic do tego chlodnice. tak robil bodajze PaVlo w swoim antecu.

 

jak chcesz byc pewny ze pociagnie, to kup osobno reza EK Multioption 150ml i do pompki top np taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz byc pewny ze pociagnie, to kup osobno reza EK Multioption 150ml i do pompki top np taki.

Top będzie napewno, ale czytałem, że EK Water Blocks EK-DDC X-Top Laing Acetal G1/4 jest troszkę lepszy od tego co podałeś. Chociaż dla oka przyjemniejszy jest ten akrylowy.

 

A jeśli chodzi o reza to bardziej podoba mi się EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0. Jest większy. Nie wiem nawet czy wejdzie mi do Anteca 1200 i poza tym sprawa pompki i jej wydajności przy takim rezie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top będzie napewno, ale czytałem, że EK Water Blocks EK-DDC X-Top Laing Acetal G1/4 jest troszkę lepszy od tego co podałeś. Chociaż dla oka przyjemniejszy jest ten akrylowy.

 

A jeśli chodzi o reza to bardziej podoba mi się EK Water Blocks Multioption RES 250 rev 2.0. Jest większy. Nie wiem nawet czy wejdzie mi do Anteca 1200 i poza tym sprawa pompki i jej wydajności przy takim rezie...

ja podalem przykladowy :) wez ten wydajniejszy. co do reza, kto co woli :) moze byuc wiekszy. i nie martw sie do budy wejdzie napewno :D

wielkosc reza ma sie raczej nijak do wydajnosci pompki. do wydajnosci ukladu tak - wiecej plynu, dluzej sie nagrzewa, ale to nie przeszkadza wcale pompce jak wielki masz rezerwuar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpowietrzasz uklad, to ona ci to bardzo ulatwi :) a wody ci za duzo tamtedy nie ucieknie :)

Ta, pewien jestes? Probowales kiedys?

Woda potrafi przy mocnej pompce tamtedy i na 2 metry do gory przypierniczyc, ostatnio jak odpowietrzalem mojego TC odkrecilem calkiem i wlaczylem pompke, skonczylo sie na zielonych plamach na suficie...

Ogolnie uzywa sie tego tak ze jak juz zalejesz uklad to delikatnie trzeba ja poluzowac i poczekac az wyleci powietrze i zacznie delikatnie cieknac plyn. Potem zakrecasz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...