Skocz do zawartości
lronHide

Zestaw Do 3000zł - Proszę O Ocenę I Pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałem napisać że nie jest to kolejny temat typu..."Komputer za 3000zł"... Przeglądałem tego typu tematy...czytałem dużo testów, recenzji na wielu portalach. Można powiedzieć ze "jestem na bieżąco " :cool:

Otóż w końcu przyszedł czas abym i ja wymienił mojego wysłużonego PCta.

Nie siedziałem bezczynnie i nie prosze was o pisanie poraz setny konfiguracji PCta bo takich tematów jest masa.

 

Przejdę do sedna sprawy...

Otóż mniej więcej wiem co chce kupić jednak w kilku rzeczach nie jestem pewien na 100% i mam prośbę do Was bardziej doświadczonych o Ocene i ewentualne skorygowanie/poprawienie rzeczy które mogą być lepsze w tej cenie.

 

Od razu powiem że na PCta mam ok 3000zł (w cene wchodzi skrzynka, monitor, głośniki(2.1), mysz, klawiatura czyli kompletny zestaw)

 

Mam zamiar podkręcać PC . Na początku Procesor(grzech go zostawić w spokoju :D) i pamięci. Jak zmienie chłodzenie to również Grafike i ale to później. PC będzie głównie służył do Gier, filmów jednak dobrze gdyby radził sobie ze wszystkim :D

 

Więc myśle o takim zestawie:

 

Procesor - C2D E7200 ~ 300zł - to jest raczej pewny wybór bo chyba nie ma sensu brania Dual core lub e4500 ?

Płyta gł. - ~300zł tutaj mały dylemat czy wziąć MSI P35 Neo II FiR, Asus P5k - Pro, czy może jakąś inną płyte? może coś z P45 ?

Pamięć - Adata Extreme 2x2gb 800mh ~235zł

Dysk - ~150zł na pewno 320Gb i pytanie..Samsung ? Segate?

Grafika - tutaj na pewno wejdzie Radeon hd4850 (powercolor lub Gigabyte) ~470zł

Napęd - DVD-RW - chyba wszystkie obecnie prezentują podobny poziom więc doradźcie coś:P czy jakiś Liteon czy co ~90zł

Zasilacz - OCZ? Corsair? Chieftec? co doradzicie? ~180zł ?

Obudowa - tutaj też mam dylemat mały:P Nie wiem czy np. warto kupić obudowe pokroju Cooler master Dominator? Czy te 250zł warto przeznaczyć na budę ? Czy lepiej coś tańszego typu sharkoon rebel 9 , CM Elite? Nie ukrywam że obudowa mi się musi podobać ale musi być też dobra. Wiadomo przewiew powietrza jest ważny. Licząc Dominatora ~250zł

Do tego karta WiFi (router mam linksys wag200g)

 

Skrzynka by była gotowa. Wychodzi +/- 2000zł. Teraz reszta:

 

Głośniki - Logitech X230 ~1200zł - jeśli nie jest to dobry wybór- piszcie :)

Mysz - A4tech X-750 ~60zl

Klawiaturka - Logitech - mhh coś tam wybiore ~60zł

 

I teraz największa niewiadoma.. MONITOR :P Zostaje ok 800zł na monitor - wiadomo nie musi byc równe 3000zł im taniej tym lepiej. JEdnak chcę aby monitor był dobry. Myślę ze do tej kwoty kupie już coś dobrego.

 

Nie umiem się zdecydować jaką wielkość.. 19"? 20"? 22"? - Monitor będzie stał na biurku więc zbyt duży nie może być abym nie musiał siedzieć 5m od niego:P Oczywiście Wide. Tu zdaję się na Was szanowni koledzy :)

 

Może lepiej odpuścic na jakimś elemencie aby inny był lepszy? Proszę o pomoc.

 

I to by było na tyle. Trochę się rozpisałem ale mam nadzieje że mi pomożecie.

Za wszystkie sugestie i uwagi dziękuje i wezmę je pod uwagę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy : polecam : http://www.komputronik.pl/Obudowy/Antec/se...pelny,id,54881/

 

Na screenach moze nie wyglada ciekawie, ale na zywo jest bardoz ladna :) do tego jeszcze http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,43421/

 

Chodzi naprawde cicho, jakbys nie slyszal PC :) i przewiew ladny ;)

 

Oczywiscie mozesz ja gdzies kupic taniej, komputronik to drogi sklep :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odpuściłbym na budzie, jak dla mnie 250zł na bude to dużo. Warto wziąć CM Elite, a dołożyć do droższego zasilacza. Corsair 550W lub 650W na esc.pl sa cenie 220 i 240zł. Chociaz nie potrzebny aż tak mocny.

Procesor E7200 może być ;) lub dołozyć do e8400, ale wiadomo z czegoś trzeba będzie wtedy zrezygnować. Kręcąc potrzebujesz na e7200 Pentagram KArakorum więc koszta pójdą w górę. Płyta: może P5Q lub P5Q Pro, albo wspomniane MSI ;)

DVD: Pioneer 215D, reszta dobra

 

Monitor LG W2252TQ-PF 700zł (bo jakoś tak szybko staniał). Jest tu recenzja na forum, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...