Skocz do zawartości
dYBEK

Antec P180(v1) Vs P180(v1.1) Vs P182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zdecydowałem się na zakup obudowy Antec z serii Performance One i mam wielki dylemat, gdyż nie wiem którą wybrać. Czym różni się P180 od P182 (poza kolorem i ceną :D ) oraz czym różni się wersja v1 P180 od wersji v1.1? Szukałem w wielu miejscach ale nigdzie nie znalazłem zadowalającej mnie i jednoznacznej odpowiedzi. Wiec zgłaszam się do Was ^_^ . Przedstawcie mi jakieś porównanie i oczywiście doradźcie, która będzie najlepszym wyborem.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorem :P

No przecież prosilem... Bez takich mi tu! :D

 

"Nieco wymiarami, bodajże również skład blachy i zastosowane wentylatory się różnią, ale tego nie jestem pewien. Ogólnie rzecz ujmując-bardzo podobny sprzęt, co z resztą nie powinno być dziwne..." - wypowiedź z forum idg.pl. Tylko pozostaje kwestia na czyją korzyść te rożnice?

 

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/240022...antec-p180-p182 - tutaj chyba mowa o różnicy w systemie "zarządzania okablowaniem", ale dokładnie nie wiem o co typowi chodzi (spało się na angielskim, no i te lenistwo:D), może mnie ktoś oświecić?

 

 

PS: Zdaję sobie sprawę, że różnice są niewielkie, ale 500zł piechotą nie chodzi i chcę dokonać najlepszego możliwego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...zarządzanie okablowaniem? :rolleyes: - zdziwisz się - jest raczej przereklamowane ;)

wiatraki od razu do wyautowania - głośne.

Nie zdziw się również jak zabraknie Ci kabla do zasilania CPU - ja musiałem go nieco dosztukowac ;)

 

Jeśli jednak przebrniesz przez proces instalacji mechanicznej kompa to obudowa jest naprawdę za...jefajna.

btw, P180 nie jest chyba już produkowana, więc pewnie i tak przyślą P182 ;)

Różnice są śladowe, głównie wyposażenie - do p182 nie dodają np. "ekstra" chłodzenia grafiki i nie ma co żałowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zarządzanie okablowaniem? :rolleyes: - zdziwisz się - jest raczej przereklamowane ;)

wiatraki od razu do wyautowania - głośne.

Nie zdziw się również jak zabraknie Ci kabla do zasilania CPU - ja musiałem go nieco dosztukowac ;)

 

Jeśli jednak przebrniesz przez proces instalacji mechanicznej kompa to obudowa jest naprawdę za...jefajna.

btw, P180 nie jest chyba już produkowana, więc pewnie i tak przyślą P182 ;)

Różnice są śladowe, głównie wyposażenie - do p182 nie dodają np. "ekstra" chłodzenia grafiki i nie ma co żałowac ;)

Wielkie dzięki, o to mi właśnie chodziło. Zamówię P182. I jeszcze jedno - czy te wentylatory są naprawdę aż takie złe, jak działają przy medium na napięciu 5V? Jak z głośnością po takim zabiegu? No i czy przepływ powietrza bedzie wystarczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... czy te wentylatory są naprawdę aż takie złe, jak działają przy medium na napięciu 5V? Jak z głośnością po takim zabiegu? No i czy przepływ powietrza bedzie wystarczający?

Wentyle stają się znośne dopiero na "low", ale to oczywiście rzecz gustu. Z przepływem powietrza nie ma najmniejszych problemów, ale jest jedno "ale": filtry przeciwkurzowe. Przy standardowym ustawieniu wiatraków, czyli jeden przy zasiłce na dole i 2 na górze/z tyłu są one bezużyteczne, ponieważ powietrze jest zasysane z ich pominięciem. Jeśli mają działać to trzeba dać wentylator(y) z przodu i zapewnić by miały większą wydajność niż wyciągowe - wtedy filtry działają bardzo dobrze, co miałem okazję sprawdzić podczas remontu w chacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Panowie, te wentylatory podłączone są od razu na 12V - trzeba na 5V podłączyć i medium - high wtedy działają bardzo przyzwoicie, choć troszkę mało dmuchają.

A czym to się różni od przełączenia na "low", które daje ok 6V? Poza tym wentylator ma chłodzic a nie tylko się kręcic ;)

 

Badziewnego wentylatora nic (no prawie) nie jest w stanie wyciszyc, bo jak nie terkocze, to wibruje albo jeszcze co innego. Te wentyle może nie są jakimś strasznym padłem, ale postawiłbym je co najwyżej na średniej półce ;) - więc jeśli tylko kasy styknie lepiej je wymienic na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym to się różni od przełączenia na "low", które daje ok 6V? Poza tym wentylator ma chłodzic a nie tylko się kręcic ;)

 

Badziewnego wentylatora nic (no prawie) nie jest w stanie wyciszyc, bo jak nie terkocze, to wibruje albo jeszcze co innego. Te wentyle może nie są jakimś strasznym padłem, ale postawiłbym je co najwyżej na średniej półce ;) - więc jeśli tylko kasy styknie lepiej je wymienic na coś lepszego.

Więc jakie polecacie wentylatory do tego Antec'a? Muszą być ciche i wydajne, z nastawieniem na ciche. No i nie za drogie :D

 

No i powiedzcie jakich wy używacie i jak się sprawują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tyly i gore mozesz wrzucic Xthermale BTF Pro, na przod mozesz dac Fander'a 12cm ma dodatkowo potencjometr. A Xthermale mozesz bezposrednio pod plyte podpiac na 12V i i tak ich prawie nie uslyszysz. Poza tym duzo zalezy jakie masz podzespoly i jak sa chlodzone, bo jesli wszystko w default'cie to wymiana wentyli na te co podalem mija sie z celem.

Ja mam P182 i wszystko co moglem to tam wymienilem.

 

Nawet dyski w SQD wisza w zatokach na gumkach od majtek :) (to tak apropo skutecznego wyciszania HDD bo tylko to jeszcze nie dawalo mi spokoju)

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tyly i gore mozesz wrzucic Xthermale BTF Pro, na przod mozesz dac Fander'a 12cm ma dodatkowo potencjometr. A Xthermale mozesz bezposrednio pod plyte podpiac na 12V i i tak ich prawie nie uslyszysz. Poza tym duzo zalezy jakie masz podzespoly i jak sa chlodzone, bo jesli wszystko w default'cie to wymiana wentyli na te co podalem mija sie z celem.

Ja mam P182 i wszystko co moglem to tam wymienilem.

 

Nawet dyski w SQD wisza w zatokach na gumkach od majtek :) (to tak apropo skutecznego wyciszania HDD bo tylko to jeszcze nie dawalo mi spokoju)

Podzespoły będą chłodzone przez WC lub FWC (chiller), więc nie potrzeba dobrej wentylacji. Jedynie cena Xthermali odstrasza, to dość dużo jak za wentyl, warte są swojej ceny? Aha, jeszcze jedno - jak wypada SQD w porównaniu z homemade bitumebox? Jak z wyciszeniem? No i temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzespoły będą chłodzone przez WC lub FWC (chiller), więc nie potrzeba dobrej wentylacji. Jedynie cena Xthermali odstrasza, to dość dużo jak za wentyl, warte są swojej ceny? Aha, jeszcze jedno - jak wypada SQD w porównaniu z homemade bitumebox? Jak z wyciszeniem? No i temperatury?

e tam odstrasza, ja kupilem 7 S-flexow Scythe po 49 PLN kazdy i jedna Noctue NF-P12 za prawie 80 PLN. Za 2 wentyle Xthermala 90 PLN to duzo? a sa warte swojej ceny, sa bardzo cichutkie.

Nie wiem jak sie sprawuje bitumebox bo nie mialem takiego ale z sqd na gumkach jestem bardzo zadowolony. Nie wiem tez jakie sa temp. bo mam RAID'a a programy nie widza oddzielnie 2 dyskow i nie wskazuja temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...