Skocz do zawartości
Radek88

Geforce Fx 5200 Przestał Działać.....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze swoim Geforce FX 5200 D-SUB, DVI, TV-OUT 128mb 64bit. Baaardzo chciałem wykorzystać tv, który stoi koło biurka i jest tylko "zbieraczem kurzu" do oglądania na nim filmów. Poszedłem do sklepu z elektroniką i kupiłem kabelek EURO>S-video/jack 3.5. Nie dość,że nie udało mi się podłączyć tv do pc, aby można było oglądać filmy(przy włączeniu podłączonego tv do pc pojawiał mi się pulpit tylko na chwilkę), to jeszcze przez google zassałem "super dobry" program do tv TVTOOL. Wiedząc, że to wersja testowa działająca przez 15 minut chciałem jak najszybciej obadać cały program i w stresie coś kliknąłem, że monitor mi zgasł(problem z tv został ten sam). Zresetowałem pc i ujżałem ładującego się XP, ALE nacieszyłem się tym do chwili kiedy już na monitorze miał mi wyskoczyć napis ZAPRASZAMY, monitor zgasł i jego dioda która zawsze pali się na żółto zapaliła się na pomarańczowo co oznacza, że monitor przeszedł w stan spoczynku. Na szczęście wygrzebałem z szafy starą Rivę TNT 16mb 128bit, która jakoś ruszyła na moim kompie i nadal normalnie mogę użytkować z PC, więc winę monitora możemy wykluczyć, bo na innej grafie działa normalnie.No i teraz nie wiem co zrobić z tą grafą: nie mam pojęcia czy ona się zepsuła (no ale obraz wyświetla do jakiegoś momentu), czy może wystarczy coś z systemem (bardzo nie chciałbym formata, ale jeżeli to mogło by omóc w 100% to chętnie go zrobię).

 

P.S.

Mam ASUS P4SBX-X, która ma AGPx8, a riva chodzi pod AGPx4, i nie wiem jak to się ma do siebie, zalezy mi na tej Rivie, bo uzywam ją w 2 kompie.. Dlatego chcę żebyście jak najszybciej mi pomogli.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przywrócić system do stanu z przed instalacji TVtool.

Nie zabardzo wiem o co ci chodzi? Po włożeniu rivy wykasowałem tvtoola, a tych opcji o tv i resztę nie moge włączyć na rivie, bo te sterowniki od fx 5200 są jakby nieaktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś go odpalić w trybie VGA? Może po prostu ustawiłeś za dużą rozdzielczość albo odświeżanie i monitor się wyłącza, bo ich nie obsługuje?

edit: a w awaryjnym się odpala?

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W awaryjnym wszystko jest OK, natomiast kiedy wybrałem "Załaduj ostatnie defaultowe czy takie ustawienia żeby kompa sie uruchomł" to nic to nie dało, mam tam jeszcze funkcje Włącz VGA, ale boję się jej użyć. Czy nic się ie zepsuje jak ją włączę? Do czego służy?

 

Zrobiłem tak:

Na Rivie odinstalowałem wszystkie sterowniki związane z kartami graficznymi, odpaliłem potem Geforce fx 5200 w trybie

Włącz VGA
i "jak ręką odjął". :razz:

Super dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Teraz jak już wiem co robic w takiej sytuacji jw. to może wypowiecie się na temat co zrobic z tym podłączeniem tv do pc.

Podłączyłęm go przy wyłączonym kompie, potem w opcjach karty graficznej wybrałem "wymuś wykrywanie telewizora podczas uruchamiania". Tak jak napisałem w pierwszym poście w tv pulpit widać CHWILKĘ podczas wyłączenia go i po ok. 1s odczekania, włączenia. W ustawieniach mam KLONOWANIE (DualView wogle nie dawał żadnych skutków). Czy mam zainstalować starsze sterowniki, czy jak??

Edytowane przez Radek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie sterowniki masz? ja za chiny nie mogę odpalić telewizora na sterownikach 1xx.xx, zawsze gdy chce cos obejrzec instaluje sterowniki 84.21 ;] podlaczam pod wyjscie svideo, potem przejsciowka svideo->composite i dalej do telewizora/dvd. jedyne co mi sie udalo odpalic na nowych sterach to czarnobialy obraz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki 84.21

Nic nie dały, a wcześniej miałem 175,16.

podlaczam pod wyjscie svideo, potem przejsciowka svideo->composite i dalej do telewizora/dvd

Ja uzywam takiego kabla(ma 2.5m)

Dołączona grafika

W ustawieniach wziąłem Klonowanie a rozdzielczość 800X600 dla TV już była ustawiona. Niestety mam nadal ten sam problem, ale ta "chwila" kiedy tv pokazuje pulpit widać, że jest on kolorowy. Nie wiem co dalej robić, podociskałem kable na wszelki wypadek ale to nic nie zmieniło, sądzę, że powinienen ustawić jeszcze Format TV, oraz Format sygnału Wideo. Z tyłu telewizora mam naklejkę, na której pisze:

Pal Secam (B/G, D/k) NTSC 4.43/3.58 220V~50Hz
Nie mam pojęcia jak ustawić FORMAT SYGNAŁU, sprawdzałem na wszystkich i na każdym obraz pojawiał się na chwilkę po wyłączeniu i zaraz szybkim włączeniu TV, co do Formatu Sygnału Wideo mam ustawione Wyjście S-Video.

Pozdrawiam

Edytowane przez Radek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...