Skocz do zawartości
kicur

Wrt160n+wusb300n - I Reset

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj się męczę, skończyły mi się pomysły: jest sobie sieć - ww. router, do którego podpięty jest jeden komp kabelkiem i drugi poprzez USB WiFi (n). Router komunikuje obydwa z netem a także zapewnia łączność pomiędzy kompami. Wszystko gra, śmiga - net, przesyłanie plików pomiędzy kompami do momentu, gdy... no właśnie i to jest problem: komp (ten z USB, z którego wysyłam dane) wywala BlueScreena i się resetuje w momencie jak mu zapodam kopiowanie pliku większego niż (około) 1 GB - np. 1,2 GB, 2 GB itd. Na początku kopiuje a potem kupa.

I dzieje się tak:

- na sterach z płytki i tych z netu,

- na Viście,

- na Viście w innych kompie,

- na XP w innym kompie

... czego już ja nie próbowałem, żeby tylko do serwisu nie musieć oddawać nowiutkiego sprzętu (nietaniego w sumie) :unsure:

Czasami (rzadko) zdarza się, że komp się nie zresetuje z Bluescreenem, tylko zwiesi się połączenie sieciowe. Nic nie pomaga: "ponów", coś tam jeszcze - kompy się nie widzą, póki... nie wyjmę z portu USB karty i nie włożę z powrotem: potem wystarczy "ponów" kliknąć.

Ale zwykle wywala niebieski ekran, że "driver-irq - coś tam" i reset. :angry:

Dzwoniłem do supportu Linksysa.... taaa... nie wiedzą.

Tak sobie myślę, że albo karta USB jest walnięta (dzieje się tak zarówno w trybie g, n, na różnych kanałach, bez i z zabezpieczeniami) albo... - co - nie da się?!? Mam pliki dzielić czy co - bo fakt faktem, jak plik ma max. kilkaset MB, to mogę i 10 GB skopiować i nic się nie dzieje!?

Ech... może ktoś się z tym spotkał - ręce mi opadają. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest jak kupuje się takie wynalazki jak N-draft'y :wink: Pozostaje Ci raczej tylko reklamacja... Szybko przejrzałem google i okazuje się, że dużo ludzi ma bardzo podobny problem z tą kartą usb.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co robią - wymieniają kartę?

Przyznam szczerze, że trochę googlałem, ale tego się nie dogooglałem :oops:

Czyli jednak problemem jest ta karta - nie dziwne, że właśnie wypuścili (jakoś chyba teraz niedawno) następcę WUSB600N; może zmienić, qrna, sam nie wiem...

Jak ktoś będzie używał tej 300N do netu to śmiga idealnie, kosztowała (nie w zestawie) kupę kasy (jak na takie małe ustrojstwo USB), nigdy nie miałem problemów z Linksysem, a tutaj klops. :sad:

 

A n-drafta kupiłem z premedytacją, bo kopiowanie większych plików przez "g" trwa zdecydowanie dłużej... :unsure:

Edytowane przez kicur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i... jestem zdruzgotany. :sad: Tym bardziej, że jak 300n zmieniłem na 600n, to wyników co prawda mniej, ale... w tym samym qfa tonie. :blink: :blink: :blink:

Czyli trzeba sobie dać spokój z kartami Linksysa "n" - pytanie mam wobec tego inne: czy jak wsadzę do USB "n-kę" z D-Linka albo Belkina, to w ogóle będzie działało z WRT160n Linksysa? Wiadomo?

Zależy mi na tej sieci "n" - naprawdę wszystko śmiga super, dopóki... no właśnie - się nie wykrzaczy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma sie dziwić jak co druga firma stosuje co raz to lepszy "chłyt marketingowy" aby wypromować swoje drafty/patenty - tylko później (pozornie) zadowoleni użytkownicy n'ek płacą za to nerwami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głowie się nie mieści... - wygląda na to, ze Linksys sytuację zna i... ma ją w d.pie. Bardzo dziwne na taką firmę, tym bardziej że "n-ki" to nie nowość tego- lub zeszłoroczna. To jednak powinno śmigać albo sterowniki powinni zmienić, sam nie wiem... skandal jakiś.

A karta USB kosztowała grubo ponad 100 zł, lecz szanse na zwrot kasy są... marne. Nikogo do tego nie zmuszę - pozostaje reklamować, potem pewnie przyślą "niby naprawioną", trzeba będzie znowu reklamować... ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...