Skocz do zawartości
Quintrix

Płyta Główna + Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić płytę główną i procesor na platformie intela, coś ze średniej półki.

Kwotę jaką przeznaczyłem na ten cel to max 500zł.

Procek spróbuję kupić jakąś używkę na allegro ale płytę główną wolałbym nową.

Co powiecie na temat tych płyt:?

-GIGABYTE P31-DS3L

-ASUS P5N-EM HDMI

reszta sprzętu to Geforce 8600GT i 2GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem prawie zdecydowany, prawdopodobnie w poniedziałem już kupie tylko mam dylemat między Gigabyte GA-P35-DS3L a Asusem P5K EPU Co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego?

Za pomoc z góry dziękuję.

/dodam, że będe bawił się w OC

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte, dlatego że akurat ten Asus to nie jest udana konstrukcja, 3-fazowe zasilanie i to nie jest ta seria płyt co P5K Pro i P5K-E. Może inaczej obie płyty są średnie, do E7200 starczą obie, mimo wszystko lepszym wyborem byłby Gigabyte.

Edit: Teraz doczytałem o OC, w takim razie tym bardziej Gigabyte

Edytowane przez einar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecę ci Gigabyte P35. Mam tą płytę, ani razu nie mialem niespodzianki . Procesor C2D E4600 pracuje po 12h podkrecony do 3Ghz (box) , nic się nie wysypuje. I jak czytam różne fora, to bardzo udana, niedroga plyta. Podlączysz i dyski SATA i ATA, 4 gniazda pamięci (obsluga do 8GB), mnóstwo portów USB itd. Warto ją kupić, a zawsze to nowszy chipset niż P31. Plyta z biosem F8 obsługuje bezproblemowo C2D E8xxx . No i weź tego E7200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte, dlatego że akurat ten Asus to nie jest udana konstrukcja, 3-fazowe zasilanie i to nie jest ta seria płyt co P5K Pro i P5K-E.

Chodziło Ci chyba o model P5k SE/EPU bo Asus P5k EPU nie różni się zbytnio od modelu P5K Pro:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,52701/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...