Skocz do zawartości
Maro240387

PowaŻny Problem Z Komputerem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem z komputerem, próbowałem sił na różnych forach i w serwisach komputerowych. Nikt nie był w stanie mi pomóc lub słyszałem tylko "u nas nic takiego nie wystąpiło".

Niecały miesiąc temu kupiłem komputer i nie wiem dlaczego się resetuje podczas grania lub tak po prostu podczas pracy. Czasem też wyskoczą mi jakieś BlueScreeny o treści IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL lub PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

niestety nie potrafię ich zrozumieć.

moja konfiguracja sprzętowa:

----------------------------------------------------------------

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6700 2.66GHz (nie podkręcany)

----------------------------------------------------------------

Płyta główna: GA-N650SLI-DS4L (F2)

----------------------------------------------------------------

Ram: 2x2GB GeiL Dual Ultra 800MHz CL4

----------------------------------------------------------------

Grafika: 2x EVGA GeForce 8600GTS 512MB (SLI - Nie podkręcane)

----------------------------------------------------------------

Zasilacz: Be-Quiet Straight Power BQT E5-500W

----------------------------------------------------------------

Dysk twardy: ST3500320AS

----------------------------------------------------------------

Dodam, że przeinstalowywałem system z WinXP na Vista i vice versa.

Zmieniałem sterowniki, zaktualizowałem je nawet do najnowszej wersji.

Problem jak występował tak nadal występuje. :mur:

Ostatnio zauważyłem też jakiś konflikt w Menedżerze urządzeń w urządzeniach systemowych -

Magistrala PCI - Zakres pamięci C0000000 - FEBFFFFF nie jest dostępny.

Nie wiem o co chodzi?.. :cry:

Proszę bardzo was o pomoc i dzięki bardzo za rozpatrzenie tego tematu. :)

Edytowane przez Maro240387

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyłączanie komputera to miałem coś takiego, choć w twoim przypadku to raczej mało realne, aby było tak jak u mnie. Choć możesz spróbować.

W moim przypadku był to zakurzony wiatraczek od procesora, spróbuj go delikatnie odkurzyć jakąś szmatką/pędzlem, może to pomoże, choć nie wyjaśnia to blue screenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na ramach podniesione?

Słyszałem, że te geile nie są supcio, może pomoże obniżenie ttimingów na nich?

 

Edit: tfu... w sensie podniesienie timingów, napięcia i obniżenie taktowania - tak miało być, coś mi się pokołowało.

Edytowane przez hugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosens wiesz ja na początku wakacji złożyłem ten komputer z całkiem nowych części.

Wiatraczek jest czyściutki do tej pory..

a co do hugo. to wiesz napięcia są nie tknięte mam te ramy na 1.85v (jakoś płyta mi dodaje to 5 :|)

i są na 5-5-5-15 co do obniżenia to prubowałem już zmienić je na 4-4-4-12 na 2.15v i tak samo sie resetował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> odznacz (wyłącz) "awaria systemu ... automatycznie uruchom ponownie. Jak to zrobisz następny blue screen pozostanie na ekranie i będziesz mógł przeczytać wszystkie zawarte w nim informacje.''

 

To napisał jeden z użytkowników w moim temacie :D przepisz następny ..sympatyczny ekran'' xD albo zrób zdjęcie i umieść na forum.

Komp się restartuje dla bezpieczeństwa, gdyby tego nie robił dawno by się przegrzał.

 

Hmmm..... gdzieś czytałem że błąd z blue screena wystarczy przepisać na jakiejś stronie w wyszukiwarce i odpowie o co chodzi ale nie pamietam co to za strona...

Edytowane przez Jarkuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze stronki

 

"Bardzo częstą przyczyną pojawiania się na ekranie niebieskiego ekranu z kodem błędu IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL jest niedomaganie sprzętu: przegrzewanie procesora, niestabilne napięcia zasilające i wielki winowajca tego i innych błędów — uszkodzona pamięć operacyjna. Jeżeli Windows co jakiś czas „raczy Cię” niebieskimi ekranami, przeprowadź gruntowną analizę sprawności komputera zaczynając od weryfikacji temperatur i napięć zasilających, a kończąc na co najmniej 48-godzinnym teście za pomocą programów Memtest86+ oraz Prime95. Pierwszy testuje głównie pamięć operacyjną i podręczną, a drugi większość podzespołów komputera odpowiedzialnych za obliczenia."

 

mam nadzieje, że na coś się przyda :)

 

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA <- też błąd związany z pamięcią RAM

 

proponuje porzyczyć od qmpla pamięc i sprawdzić czy błąd nadal będzie występował. Jeżeli nie, to wiadoma sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje temperatury i napięcia wyglądają następująco:

Everest PrintScreen

SIW PrintScreen

Zastanawia mnie fakt czy te temperatury są aby normalne? bo jeśli bym tak sobie przysiadł do gry przez 3h np. Gothic III lub Wiedźmin

to na 100% zobaczyłbym czarny ekran i restart...

Co do Ramu to teraz nie mam jak tego sprawdzić, BlueScreen od wczoraj nie wyskoczył ani jeden? zresetowałem CMOS wyciągnąłem wszystkie urządzenia które korzystają z PCI i dałem na Load optimized defaults następnie podpiąłem ponownie. To mój 3 komputer i co mnie bardzo zastanawia? to TO ->

Komputer -> Właściwości -> Menedżer urządzeń -> Urządzenia systemowe -> Magistrala PCI -> Właściwości -> Zasoby -> Zakres pamięci C0000000 - FEBFFFFF nie jest dostępny... w innych kompach widziałem, że nie występuje żaden konflikt. Zna się ktoś na tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...