Skocz do zawartości
Janekk

Gigabyte X58 - Wszystkie płyty na tym chipsecie

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni jest już na oficjalnej stronie bios beta FD8 do rev.2.0

 

jedyna zmiana jaką zauważyłem to taka opcja i jeszcze nie wiem co to daje chyba że będzie rozpoznawało dyski powyżej 1TB :rolleyes:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bootowanie dla dysków powyżej 2.2TB. masz anpisane w okienku z prawej strony :)

 

widzę :-)

 

czyli można powiedzieć opcja póki co niewykorzystywana u mnie

 

wpierw kupie SSD jak większego HDD bo mój 1TB i tak w ponad70% jest pusty :-)

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie nie mam na czym testowac nowy chieftec 750 80 bronze padl po tygodniu i zamontowalem moj poczciwy tagan 530 co chodzil u mnie 6 lat ironia ale coz :D jak mialem ustawione bclk 185 x 21 i zmienilem napiecie vcore na 1,325 zaladowal mi sie win a po min komputer sie zresetowal i juz nie wstal a po chwili padl zasilacz i zalamka. posiadam corsair h70 i przy granicy 4 ghz dochodzi mi do 70c i nie mam jak podgonic moich corsair dominator gt 1866 na jakas poczciwa granice dla tego pobawilem sie vcore ale jakos nie siadlo i powoli sie zastanawiam czy nie spalilem kupnem tej usb3 a mozna bylo jakas ud kupic hm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190-200 nie powinno być problemu. Zależy od sztuki jaka ci się trafiła.

 

 

procesor nie będzie tutaj ograniczeniem.

 

 

na stadardowych ustawieniach x58 usb3 sie laduje za pierwszym razem a jak podkrece wszystko zaczyna sie podwojnie botownie a czasem iwecej czy bios f3 zniweluje to dodatkowe botowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że ostatnio pojawiły się nowe sterowniki do Intel® Rapid Storage Technology 10.5.0.1027 WHQL

 

i nowy ROM Intel Rapid Storage Technology ROM 10.5.0.1034

 

sterowniki wgrałem ale ROMU po rozpakowaniu paczki nie bardzo wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam x-58 usb 3 i jak narazie najwyższe stabilne taktowanie bclk 180 przy napięciu 1,88 cpu pll i 1,200 ich core bios f2 czy można coś jeszcze z tego wycisnąć ? czy ewentualnie można podniec cpu pll na wartość 1,9 + i ich core na 1,3 ?

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz stary bios jak świat :)

Wgraj f5c i potestuj. Jest tutaj.

 

Podniesienie PLL nic tutaj nie da. 1.3V dla IOH to sporo. Podniesienie IOH CORE nie zawsze musi przynosić efekty w postaci wyższego BCLk a czasami wręcz przeciwnie.

 

edit:

 

miało byc IOH

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz stary bios jak świat :)

Wgraj f5c i potestuj. Jest tutaj.

 

podniesienie PLL nic tutaj nie da. 1.3V dla ICH to sporo. Podniesienie IOH CORE nie zawsze musi przynosić efekty w postaci wyższego BCLk a czasami wręcz przeciwnie.

 

 

 

podniosłem Qpi/vtt nawet na 1,4 v i za cholere nie utrzyma mi stabilnie bclk na 185 a co do ich core to podnioslem z 1,1 na 1,2 a kiedyś miałem takie zdarzenie że padła mi pompka od chłodzenia i nie zauważyłem rozgrzało mi to proca 3 razy do przeszło 100 c zresetowało mi windowsa 3 razy ale jak do tej pory nie ma złych objawów. A wracając do oc to co mogę jeszcze podnieść żeby dobić przynajmniej bclk do 190 ? i jeszcze jedno w jaki sposób wgrywa się nowy bios do płyty głównej przy zachowaniu starego ? kiedyś wgrywałem bios do płyty głównej ale już nie pamiętam jak to sie robioło

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ICh zostaw w spokoju. Ewentulanie możesz poeksperymentować z IOH w zakresie do 1.2V.

 

Bios nagrywasz na pena i z poziomu biosu uruchamaisz Q-FALSH. Wskazujesz plik z pena. Później LOAD OPTIMIZED DEFAULTS i możesz wprowadzać nowe ustawienia.

 

Zbyt wiele nie oczekuj od tej płyty. jest całkiem możliwe, że wższego BCLK nie osiągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ICh zostaw w spokoju. Ewentulanie możesz poeksperymentować z IOH w zakresie do 1.2V.

 

Bios nagrywasz na pena i z poziomu biosu uruchamaisz Q-FALSH. Wskazujesz plik z pena. Później LOAD OPTIMIZED DEFAULTS i możesz wprowadzać nowe ustawienia.

 

Zbyt wiele nie oczekuj od tej płyty. jest całkiem możliwe, że wższego BCLK nie osiągnie.

 

 

 

gigabyte x58 usb3 (bios f3c) napięcie vtt 1,315 pll 1,88 ioh 1,140 core 1,36 bclk 180 na 185 komp nie wstaje co można jeszcze podnieść żeby można było ruszyć jeszcze to bclk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na EX58-UD5 mam 191x21 i jedyne napięcia jakie mam podniesione, to Vcore 1.325 i Vdimm 1.54 reszta jest na normal (nawet LLC disabled) i działa.

 

Mam jednak jeden problem nie działa mi C1E, EIST, C3/C6/C7 mimo, że są enabled. Miał ktoś podobny problem, że nie mógł przeskakiwać w tryb eko ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku tyg. jest problem tj. tylko podczas grania głównie w League of Legends w nieoczekiwanym momencie obraz gaśnie i komp się zawiesza i ze słuchawek dźwięk piszczy/bzyczy itp.

 

 

w dzienniku zdarzeń mam błąd krytyczny Kernel-Power

 

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

robiłem test Prime95 2h. temp. nie przekraczały 55-60c. wszystko działa jak trzeba nic się nie wiesza

 

 

obstawiam że grafika chyba padła albo pada. czyżby zasilacz ? bo mocy to mu chyba nie brakuje 1kw. Tagan

config. jak z syg. nic nie podkręcone.

stery do grafiki instalowałem najnowsze 301.42 jak i oryginalne z płytki 266.66

i nadal to samo w nieoczekiwanych momentach zawieszenie i trzeba resetem bo nic nie reaguje

 

 

dodam że problem zaczął się pojawiać jak przeinstalowałem system na SSD jakieś 2miesiące temu

wcześniej miałem system prawie 2lata na HDD WD konfiguracja ta sama i nigdy nic się nie działo nawet po 12h. grania

ale to chyba nie ma znaczenia ?

 

 

z góry dziękuje za odp. jeśli toś miał podobny problem i go rozwiązał

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wiem ze post pod postem ale mam pytanie w innej sprawie

 

stałem się posiadaczem Crucial M4 128GB wersja slim 7mm

 

juz czytałem dużo na temat tego że kontrolery Marvela 6G nie są za dobre i są blokowane przez szynę PCIe 1x

 

moje pytanie jest takie jak ustawić w biosie parametry kontrolera Marvell

GSATA3 RAID MODE CONTROL -Bypass

-Fw mode

-Auto

post-160453-0-20253900-1357675160_thumb.jpg

SATA 3 Firmware Selection -Onchip

-Auto

-Force

post-160453-0-72506100-1357675170_thumb.jpg

 

 

Marvell 88SE9128 SATA 6Gbs Controller

Marvell Driver 1.2.0.1032

Marvell Firmware 2.2.0.1125b

ustawienia w BIOS wszystko na AUTO

post-160453-0-32593100-1357674882_thumb.png

 

a tu -X58 (ICH10R) AHCI (11.7.0.1013)

post-160453-0-50431500-1357675024_thumb.png

 

uzywa ktoś SSD 6G na podobnym sprzecie ? który kontroler wybrać i na którym zainstalowac system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GSATA3 RAID MODE CONTROL:

-Bypass: wyłącza raid

-Fw mode: włącza raid

 

SATA 3 Firmware Selection - Auto

najlepiej na AUTO wtedy firmware może być zaktualziowane do najnowszej wersji.

 

Jeżeli chcesz mieć dysk podłączony do SATA3 to masz tylko kontroler Marvell.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...