Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero na 2003 zobaczysz jak system moze rzadzic dyskiem.36000 sandra na zwyklej Barracudzie ...

Ja też mam Barakude 7 i na Win XP mam dokładnie tyle samo czyli 36000. :wink:

Spoko.Na xp mialem 31000 i tez bylem zadowolony.Teraz jestem zadowolony bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na alpel kojak_ct

 

normalnie pracuje na 11x 185 na 1,6 

pamieci na CL2

temp idle 39 stres 46 chłodzone powietrzem 

mam teraz Spire Falcon Rock II wiec jest lepiej wczesniej mialem do 50

na podobnym titanie, polecam tego spire w JOY jest za 41 zeta

cyba nie ma nigdzie taniej

A czy nie jest to czasem radiator Aluminiowy z płytką miedzianą? Jakoś wolałbym miedzianego. Miałem do testów 2x mniejszego miedziaka tylko troche głośnego i to właśnie on dał najmniejszą temperaturę. Jakoś już aluminium mnie nie rajcuje :D :wink: Obawiam się, że nie dadzą rady! :P

radiator jest aluminiowy z miedzianym rdzeniem

tylko ze nie jest on dokrecony ale wlany - walec

wybralem ten bo jest bardzo cichy, a przy tym wydajny i tym sie glownie kierowalem

wentyl ma 2000 obr. i prawie go nie slychac

ja zwalniam go jeszcze FAN MATE do 1800 i wtedy wcale go nie slychac

a temperatura podnosi mi sie co najwyzej o 1 stopien

 

uwazam ze do 11x201 tak jak umnie wystarcza ale wiecej to sie bym bal

dalej to juz chyba jakis Thermalright za 150-180 zeta ale to suszarka

wiec pewnie bedzie jakis WC (cisza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator jest aluminiowy z miedzianym rdzeniem 

tylko ze nie jest on dokrecony ale wlany - walec

wybralem ten bo jest bardzo cichy, a przy tym wydajny i tym sie glownie kierowalem

wentyl ma 2000 obr. i prawie go nie slychac

ja zwalniam go jeszcze FAN MATE do 1800 i wtedy wcale go nie slychac

a temperatura podnosi mi sie co najwyzej o 1 stopien

 

uwazam ze do 11x201 tak jak umnie wystarcza ale wiecej to sie bym bal

dalej to juz chyba jakis Thermalright za 150-180 zeta ale to suszarka

wiec pewnie bedzie jakis WC (cisza)

A nie lepiej np. Vulcano 7 z FanMate? Na allegro sprzedają po ok 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej np. Vulcano 7 z FanMate? Na allegro sprzedają po ok 50zł.

moze ale nie jestem przekonany ze byloby ciszej

jak zwolnie wentylator jedyny dzwiek jaki slychac to

buczenie glosnikow jak nic nie graja

ostatnio tak grzalo ze musialem cos na szybko znalezc

zamiast titana i narazie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windowsa 2003 skołuję niedługo, może będzie lepiej ale czy w grach nie jest gorszy niż 2000/XP ? bo większa wydajność dysku nie ucieszy mnie jeśli będzie gorzej w grach (mx40 czasami jest za słaby).

 

kargs --> też miałem win 98 (tylko że nie SE bo SE jest gorszy) i nie chciałem zmieniać systemu ale spróbowałem i przekonałem się, że warto było. jest dużo stabilniej więc pozbądź się 98 i zarzuć 2000/2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Mam rade dla tych co mają freezy. Obniżcie CL do takich jak są fabrycznie, ewentualnie dajcie na 3CL, Timingi dajcie na Normal i wyłączcie Fast Synchronizer (Disable). Ja tak zrobiłm i już 3dzień komp chodzi bez wyłączania i ani jednego Freeza. Sys to XP. Coś mi się jednak wydaje, że na magistrali 200Mhz pamięci trzeba troszkę zwolnić. I chyba dla tego wyszedł bios, który obniża wydajność pamięci aby zwiększyć stabilność.  :?  :?  :?

potwierdzam

jedyne oznaki niestabilnosci jakie milem to gdy za wykrecalem pamieci

a u mnie byly takie jaja, ze przy wyzszych fsb (chyba powyzej 190) musialem podkrecac pamieci, bo inaczej winda wogole nie wstawala.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windowsa 2003 skołuję niedługo, może będzie lepiej ale czy w grach nie jest gorszy niż 2000/XP ? bo większa wydajność dysku nie ucieszy mnie jeśli będzie gorzej w grach (mx40 czasami jest za słaby).

 

kargs --> też miałem win 98 (tylko że nie SE bo SE jest gorszy) i nie chciałem zmieniać systemu ale spróbowałem i przekonałem się, że warto było. jest dużo stabilniej więc pozbądź się 98 i zarzuć 2000/2003.

tez bede niedlugo zmienial xp na 2003

jesli taka zmiana przyniesie jakies ciekawe rezultaty przy podkrecaniu, to bede na biezaco informowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupic tego ECS L7s7a2 ale zastanawia mnie jedna rzecz czy idzie na tej płycie podkręcic stabilnie AthlonaXp 1700 DLT3C do przynajmniej 2.3Ghz przy fsb 166Mhz lub wyższym bo w waszych podpisach widze najwyżej coś ok 2Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem przy w2k3 :/ udalo sie komus zmusic czytnik kart do wspolpracy ?

 

Davidy wyp...ciach tego xpka :) wiem ze sie nie chce jak jest kupe softu poinstalowane itd.. :) Jest kilka plusow za zmiana. Pracowalem na xp z 256 i 512 ramu, teraz mam w2k3 na 256 i smiga jak xp z 512 ;] No i stabilnosc poki co bezkonkurencyjna w "windowsach"

 

Minus... zmiana systemu na "server", bo nie mozna zapomniec ze w2k3 to server, nawet jak sie mu obetnie wszystkie uslugi i sprowadzi do biurkowej pracy to wciaz zglasza sie jako server a co za tym idzie kazdy soft ktory ma wersje worksation/server trzeba teraz miec w wersji server ( naprzyklad avp kasperskiego -polecam stara wersje 3.5.xx "server" of kors)

 

No i zonk z ostatyniej chwili... cd do mobo ( ta firmowka ) nie gada! :D Trzeba na piechote instalowac agp/ide ( ja tego nie instalowalem) szukalem knifa jak USB ozywic...

 

pzdr. i help ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 2K zachowuje się bardzo ładnie, sam wszystko instaluje, zupełnie jak XP. 2003 to właśnie serwerowa wersja, chodzi szybciej ale ma pewne minusy w pracy domowej.

 

DaM : bierz to mobo, ja jestem niesamowicie zadowolony, koszt minimalny a wydajność wypasiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Co z osobami mającymi freezy? Sprawdzaliście mój sposób? Działa? U mnie kolejny dzień i brak zwisu przy magistrali 200Mhz. Kupuję tego Falcon Rock II i coś dalej pojadę bo teraz to u mnie temp pokoju jest taka sama jak w kompie :D :D czyli 49st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? zmiana na 2k3 wystarcza żeby sie pozbyć freezów?

a próbował ktoś instalować XP bez agpdrivers? czy to coś daje?

napewno stabilnie pod tym 2k3 jest?

wybaczcie sceptycyzm.. ale tylu rzeczy już próbowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisio : spróbuj choćby zwykły 2000 pro, łatwo go znajdziesz a ja u siebie nie mam problemów z freezami.

stery do agp mam wrzucone tylko jakoś nie chce mi się intalować od nowa windowsa żeby sprawdzić czy te stery coś dają. ktoś sprawdzał ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisio:

 

1. jak dla mnie tak

2.nie / niewiem

3.pod w2k3 osiagnalem 1700@2400 na "oficialnym-najnowszym" biosie , bez zadnych ingerencji z drutmodami itp ( sam fsb w biosie ) Taka sztuczka nie udawala sie na xpku. Nie zainstalowalem nic z CD do mobosa ( zadne agp/zadne sis drivers - nic ).Nie testowalem go w jakis extremalnych warunkach typu gierki .

4. Niewierny ty! wsadz palec to sie przekonasz ;]

 

ps. wciaz walcze z USB :/ f_u_c_k . aparat po usb zagadal , card reader sie instalnal, ale jeszcze szaleje bo zachowuje sie jakby karta byla nie wsadzona ( SD - karty sprawne/kilka sztuk)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Mam rade dla tych co mają freezy. Obniżcie CL do takich jak są fabrycznie, ewentualnie dajcie na 3CL, Timingi dajcie na Normal i wyłączcie Fast Synchronizer (Disable). Ja tak zrobiłm i już 3dzień komp chodzi bez wyłączania i ani jednego Freeza. Sys to XP. Coś mi się jednak wydaje, że na magistrali 200Mhz pamięci trzeba troszkę zwolnić. I chyba dla tego wyszedł bios, który obniża wydajność pamięci aby zwiększyć stabilność.  :?  :?  :?

Wiadć nie wszystko czytacie. To nie mój pomysł by zainstalować Win3K bo nawet takiego nie mam. Sprawdzcie to co powyżej. U mnie już bodajże 5dzień i ani jeden zwis a magistrala cały czas na 200Mhz! :P :P :P 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ila razy CI juz mówiłem że próbowałem każde napięcie z przedziału 1,6-1,8 i różnicy prawie żadnej ? no ile ? ;)

Hehe! No nie! :D :D :D

 

A czy zechciałbyś przeczytać jeszcze raz to co zacytowałem od siebie? Nic tam o napięciu nie wspominałem. Ale jeszcze raz się zacytuje! 8) :wink:

 

CYT.:

Mam rade dla tych co mają freezy. Obniżcie CL do takich jak są fabrycznie, ewentualnie dajcie na 3CL, Timingi dajcie na Normal i wyłączcie Fast Synchronizer (Disable). Ja tak zrobiłm i już 3dzień komp chodzi bez wyłączania i ani jednego Freeza. Sys to XP. Coś mi się jednak wydaje, że na magistrali 200Mhz pamięci trzeba troszkę zwolnić. I chyba dla tego wyszedł bios, który obniża wydajność pamięci aby zwiększyć stabilność.

 

Czy już jest jasne o co mi chodzi??? :wink:

 

Respect! 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie pracuje na 11x 185 na 1,6 

pamieci na CL2 

temp idle 39 stres 46 chłodzone powietrzem 

mam teraz Spire Falcon Rock II wiec jest lepiej wczesniej mialem do 50 

na podobnym titanie, polecam tego spire w JOY jest za 41 zeta 

cyba nie ma nigdzie taniej 

A czy ten cooler jest porównywalny/lepszy od Falcon Rocka?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14877776

Jest to: Arctic Cooling - Copper SILENT Tc

Jest coś warty?

 

PS. Sorry, że tu piszę o coolerach ale tak bardzo was lubię. Ale przyżekam, że to już przedostatni taki post! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc dodam że timingi pamięci nigdy jeszcze nei zeszły poniżej standardowych.. nawet ustawienie na safe nic nie pomaga..

zadowolony ? ;)

Jeszcze nie jestem zadowolony! Jak bedzie Ci chodziło dopsze to wtedy bedę zadowolony! :wink:

 

A próbowałeś wyłączyć przy tych ustawieniach co podałem Fast synchro?

 

Jeśli to Ci nie pomoże to spiszę dokładnie ustawienia mojego biosu i wtedy sprawdzimy. 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...