Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak, to odesle ją jak tylko uzbieram na inna plyte. Thx za info Storm.

 

PS Domyslilem sie, ze jesli wysle bez czytnika, to dostane tez bez czytnika ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Pytanie: czy komputronik wymagalby zwrotu plyty z czytnikiem?

Tak :!:

po za tym jesteś uczciwy lub nie :roll: nie ma stanów pośrednich :!:

tak samo nie można być trochę w ciąży :evil: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żegnam sie niedlugo z ta plytka... Zawiodlem sie na niej. Mimo tego, ze kreci sie calkiem niezle, nie moge pozwolic, zeby nie dzialaly mi karty pci a mam takie problemy. SB Audigy, sieciowki Realteka, tuner - to wszystko sprawny sprzet, ktory smigal mi na PIII-450 a tutaj nie potrafie go poprawnie ustawic i musze korzystac z komponentow onboard. Skandaliczne jest dla mnie, ze moge puscic DDR333 synchro jako 400 Ultra (cpu 8,5x200) i jest w miare stabilnie a przy defaulcie mam zwiechy nawet przy starcie windy. Dodam jeszcze, ze testowalem kilka gier (Gothic II, CMR3, UT2003) z roznymi kartami graficznymi (GF3Ti-200, GF4Ti-4200, R9100) i na kazdej z nich zdarzaja mi sie zwiechy albo crashe i to przy sensownym chlodzeniu wszystkich czesci. Jak dla mnie, okrojona wersja to zero stabilnosci i zero przewidywalnosci. Do komputronika nie chce mi sie nawet jej wysylac, zostawie ja po prostu dla znajomego...

 

najlepiej i tak wymień tę płytę, niech znajomy ma sprawną, chociaż przez jakiś czas.

po drugie, zanim mam neta muszę podać firmie numer seryjny sieciówki (takie zabezpieczenie przed podłączniem na dziko) i to mobo przyszło w piątek i przez weekend śmigałem na poprzedniej sieciówce 3COM PCI i nie było problemów (on board wyłączona w biosie, jak dźwięk teraz), śmigam na dźwiękówce (patrz podpis) PCI i brak cyrków, wszystko wporzo.

wersję mam okrojoną, ma 2 miesiące i jak dotąd spox, brak zwieszek i freezów chociaż mx440 trzebaby wymienić.

PS Pytanie: czy komputronik wymagalby zwrotu plyty z czytnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze odeslanie plyty bez czytnika (o ile jest to zgodne z regulaminem komputronika i ich podejsciem do takich przypadkow) jest czyms nieuczciwym... Ja chce tylko, zeby odeslali mi sprawna plyte (bez czytnika rzecz jasna). Gdybym zdjal z niej np. cooler byloby to oszustwo. Czytnik jednak jest calkowicie oddzielnym komponentem i nie sadze, aby mial cokolwiek wspolnego z plyta - jest po prostu dodatkiem, ktory nie jest konieczny do poprawnego funkcjonowania zakupionego przeze mnie produktu. Zadzwonie do nich tak czy siak i dowiem sie, jak to wyglada, bo zaraz napiszesz mi, ze zakupilem plyte z czytnikiem jako calosc i w takim stanie musze ja zwrocic.

 

PS Thx za skrocony wyklad o uczciwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wysyłaj, ktoś juz pisał że odsyłał bez czytnika i odesłali bez czytnika, nie robiąz tego problemów chyba, że próbujesz oddać to mobo a wziąć inne - wtedy powinieneś oddać wszystko, co dostałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żegnam sie niedlugo z ta plytka... Zawiodlem sie na niej. Mimo tego, ze kreci sie calkiem niezle, nie moge pozwolic, zeby nie dzialaly mi karty pci a mam takie problemy. SB Audigy, sieciowki Realteka, tuner - to wszystko sprawny sprzet, ktory smigal mi na PIII-450 a tutaj nie potrafie go poprawnie ustawic i musze korzystac z komponentow onboard. Skandaliczne jest dla mnie, ze moge puscic DDR333 synchro jako 400 Ultra (cpu 8,5x200) i jest w miare stabilnie a przy defaulcie mam zwiechy nawet przy starcie windy. Dodam jeszcze, ze testowalem kilka gier (Gothic II, CMR3, UT2003) z roznymi kartami graficznymi (GF3Ti-200, GF4Ti-4200, R9100) i na kazdej z nich zdarzaja mi sie zwiechy albo crashe i to przy sensownym chlodzeniu wszystkich czesci. Jak dla mnie, okrojona wersja to zero stabilnosci i zero przewidywalnosci. Do komputronika nie chce mi sie nawet jej wysylac, zostawie ja po prostu dla znajomego...

 

PS Pytanie: czy komputronik wymagalby zwrotu plyty z czytnikiem?

Ja niestety też się zawiodłem na tej płycie i przechodze na coś innego, chyba na Abita Nf7 s ale nie wiem tam tez ludzie pisza że mają sporo problemów więc nie wiem kurde wszystkie te .płyty są złe wszystkie się kopią, nie robią już tak dobrych płyt jak pod 486......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napiszę małe sprostowanie bo chyba ostatnio nie wyraziłem sie jasno i coś pogmatwałem. Zmiana CPU z 1700XP na 2000XP nie pomogła mi w stabilności (choć "Dzik" 2000XP kupiony u Arkadiusza Nowaka kręci się świetnie-bez podnoszenia Vcore chodzi extra na 2800XP, wzrost temp o 4st na dziadowym radiatorku od durona :wink: ). Obydwa proce były DUT3C. I graniczna bariera wynosiła 200Mhz FSB. 201Mhz FSB robił jaja już w biosie. Dla tego na FSB 200 Mhz obniżyłem mnożnik tak aby łącznie dało 2000XP i dalej były jaja. Więc dałem +5% i nagle wszystko zaczęło lepiej chodzić. Poszedłem dalej i podniosłem FSB do 210Mhz (max 219) i też chodził ale mniej stabilnie (na standartowym napięciu ledwo 201Mhz odpalił). Dla tego wywnioskowałem, że to nie pamięć. Chyba do dużego FSB trzeba więcej prądu. Nie mogę teraz tego sprawdzić bo nie mam dobrego chłodzenia a ta dziadowa płyta nie chce dać więcej niż +5% (debilizm).

 

Dla tego chciałem, aby każdy napisał jakie ma napięcie na procu (seria też mile widziana), przy jakim FSB i czy jest stabilnie, czy nie. Wiadomo już, że w 95% dzieją się freezy w grach. Chodzi mi o coś takiego:

 

-FSB 200Mhz

-Vcore 1,6V (DUT3C)

-zwiechy/restarty co 30-60min

 

Pomoże to mi w dalszym szukaniu przyczyny.

 

PS. Storm. Możesz mieć racje. Jeśli wini chipset to podniesienie napięcia na nim teoretycznie podniesie stabilność systemu.

 

PS2. Zmiana proca nie bedzie żadnym lekarstwem na zwisy.

 

Amen! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co wam powiem.. wymienilem system operacyjny na aktualny i osiagniecie 1700@2400 ( bez zadnych modow-drutow-podkowek) stalo sie formalnoscia... ( 48 h nonstop komp chodzi na obciazeniu nazwijmy to "narzedzia biurowe+ grafika rastrowa" .. zero freeza, BSOD- a coto ?:) .. no palce lizac. Moze ktos posiada najnowszy soft od lorda bila i rowniez sie wypowie pod tym kontem.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie może wina leży tylko po stronie sterowników ? Skoro wywala się tylko w grach tak jak u mnie (prime95 stabilny przy fsb200) to może tylko sterowniki od agp sa zwalone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys tak mialem z k7s5a. Mialem taka stara wersje XP bez SP1, troszeczke "podrasowana" ;) i krecil mi sie na niej procek calkiem niezle, bez zadnych problemow. Potem na tym samym sprzecie zmienilem soft na XP z SP1 i juz o kreceniu nie bylo mowy, komp startowal, ale w windzie juz sie dziwne rzeczy dzialy.

Jak znajde troche czasu, to sprobuje powrocic do tamtej starej dobrej uszlachetnionej ;) wersji XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie mam problemow z wersja okrojona ale za bardzo nie podkrecalem (patrz podpis) no i taktowanie karty tyle ile sie dalo bez nowego chlodzenia. Ale musze sie was poradzic:

 

Zauwazylem taki problem i nie wiem za bardzo czego to wina:

 

W wielu grach (np. morrowind, need4sped hp2, battlefield) podczas poruszania sie ekran tak jakny tnie, ale to nie jest zwykle cięcie tylko takie "skoki". Niewazne jak ustawie opcje graficzne, tj. rozdzielczosc minimum czy maksimum (czytaj 1024x 768 :) ) to tak samo chodzi. Probowalem ustawiac opcje w driverach karty, nic nie zmienia, oczyszczalem pamiec, i nic.

 

Na CD do tej plyty sa rozne patche, stery itp. Moze trzeba zainstalowac jakies inne? (na plycie jest pare wersji sterow do agp). W biosie ustawilem opcje FAST WRITE ale to nic nie zmienia.

 

Moze ktos wie co zrobic? Sprzet jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisalem o XP, tylko o najnowszym dziecku lorda billa. Wogole u mnie XP i krecenie to bylo nieporozumienie, albo BSOD albo freez, albo tylko post ( na 2400). Zapodalem format , wrzucilem NOWY windows + stery do grafy ( nic innego.. zadne agp, zadne sis-drajwery ..nic ) i szafa gra.. przy jakiejs okazji moze wsadze drucik tu i tam i skusze sie na wiecej niz 2400 :)

 

 

edycja..

 

Dawidy widze ze ty to to swoje masz na WC :) Doszedlem do Ciebie chlodzac powietrzem na wiatraczku z kulmastera ( 5500 rpm ). Jak z temperaturami nie wiem bo niewiem ;] ( obcieta plyta ) zreszta... smolil temp. grunt ze stable 3 dobe i nic sie nie dymi :)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisalem o XP, tylko o najnowszym dziecku lorda billa.

czyli co konkretnie masz na mysli? Win2003? Longhorn? Sory, ale jakos nie jestem na biezaco z najnowszymi produktami pana bila.. ;)

 

Dawidy widze ze ty to to swoje masz na WC :) Doszedlem do Ciebie chlodzac powietrzem na wiatraczku z kulmastera ( 5500 rpm ).

Hmm.. chyba sie dzis nie wyspalem, bo kompletnie nie rozumiem o co chodzi w powyzszym.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o 2003 :) to po primo a po drugie primo chodzilo mi o twoj podpis ( 11x180.. ) i chcialem przez to powiedziec ze udalo mi sie to samo osiagnac na chlodzeniu powietrzem... chyba ZE! na koncu twojej sygnaturki WC to nie Łoter Kuling a inne WC :))

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o 2003 :)  to po primo a po drugie primo chodzilo mi o twoj podpis  ( 11x180.. )  i chcialem przez to powiedziec ze udalo mi sie to samo osiagnac na chlodzeniu powietrzem... chyba ZE!  na koncu twojej sygnaturki WC to nie Łoter Kuling  a inne WC :))

pzdr.

No to juz wszystko jasne, a wc w mojej sygnaturce nie oznacza klopa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o 2003 :)  to po primo a po drugie primo chodzilo mi o twoj podpis  ( 11x180.. ).

11x180 na WC? Ja na AC śmigałem 11x200. Teraz zwolniłem do 8.5x200 ponieważ temp na dworze się sporo podniosła i w kompie też. Ale jak kupię jakiś lepszy radiator to sprawdzę 11x220.

 

Respect! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na alpel kojak_ct

 

normalnie pracuje na 11x 185 na 1,6

pamieci na CL2

temp idle 39 stres 46 chłodzone powietrzem

mam teraz Spire Falcon Rock II wiec jest lepiej wczesniej mialem do 50

na podobnym titanie, polecam tego spire w JOY jest za 41 zeta

cyba nie ma nigdzie taniej

 

 

stabilnie 11x201 chłodzenie powieztrzem na 1,6 AGP na 70

pamieci na standard i CL2,5

jak dam 11x200 to musze dac AGP na 77 a wtedy strach z moim zasilaczem temp. idle 48 stres 56

na takich ustawienia przekodowalem kilka filmow z DVD do DIVX

w sumie z 20h nonstop

wszystkie pomiary z wczoraj gdy bylo w pokoju 30 stopni

pewnie mozna wiecej ale moj zasilacz to 3 letni CodeGen 250

i jak puszcze HotBurn to ma takie napiecia

Cpu 1,6 - 1,6 tu stabilnie ale mysle ze to zasluga plyty

3,3 - 3,28 tez moze byc

12 - 11,78 ?

-12 - -12,38 ??? raczej zle

-5 - -5,51 !!!! i tu raczej bardzo zle

ostatnio kumplowi wywalilo zasilacz i plyty wiec narazie do czasu wymiany zasilacza zawieszam te czestotliwosci

jedyne przypadki niestabilnosci systemu to gdy kombinuje w bios z ustawieniami pamieci np z normal na fast lub super fast

oraz jak ustawie 11x175 i CL2

no i wczesnie jak mialem badziewne ramy

(dalej mam nie przeinstalowany system po intelu + gforce teraz mam R9100)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na win 2K+sp3 i nie mam freezów, zainstalowałem stery do AGP. XP to rzeczywiście porażka, może spróbujcie przejść na 2K lub 2K3 i potestujcie ze sterami do agp i bez nich.

ja niedługo (jak czas będzie) zarzucę formata i będę porównywał wydajność bez SP3, z nim, bez sterów do agp i z nimi. poobczajam czy te stery coś dają bo może niewarto instalować jeśli mają tylko pochłaniać pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 2000, wygląda jak xp po wyłączeniu choinek i świecidełek.

jest chyba troszkę stabilniejszy i nie ma różnicy w wydajności. a lunę jeśli lubisz można dograć z xp.

ja miałem xp "aż" 15 minut po czym formacik i 2000 mam. może niedługo 2003 nagram.

poza tym lepiej 2000 i chodzący komp niż xp i freezy. poza tym na próbę można wrzucić i oblookać czy to stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 2000, wygląda jak xp po wyłączeniu choinek i świecidełek.

jest chyba troszkę stabilniejszy i nie ma różnicy w wydajności. a lunę jeśli lubisz można dograć z xp.

ja miałem xp "aż" 15 minut po czym formacik i 2000 mam. może niedługo 2003 nagram.

poza tym lepiej 2000 i chodzący komp niż xp i freezy. poza tym na próbę można wrzucić i oblookać czy to stery.

Dopiero na 2003 zobaczysz jak system moze rzadzic dyskiem.36000 sandra na zwyklej Barracudzie.Ponad 46000 Hdtach avg. ponad 60000 max.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Mam rade dla tych co mają freezy. Obniżcie CL do takich jak są fabrycznie, ewentualnie dajcie na 3CL, Timingi dajcie na Normal i wyłączcie Fast Synchronizer (Disable). Ja tak zrobiłm i już 3dzień komp chodzi bez wyłączania i ani jednego Freeza. Sys to XP. Coś mi się jednak wydaje, że na magistrali 200Mhz pamięci trzeba troszkę zwolnić. I chyba dla tego wyszedł bios, który obniża wydajność pamięci aby zwiększyć stabilność. :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem ostatnio formata i nie instalowalem sterow agp ale u mnie to nic nie zmienia (win 98se), nadal jest te skakanie. Czy moze byc zeby ta plyta byla w jakis sposob "niekompatybilna" z geforce 2 mx? Ma ktos ta plyte i ta karte z win98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na alpel kojak_ct

 

normalnie pracuje na 11x 185 na 1,6 

pamieci na CL2

temp idle 39 stres 46 chłodzone powietrzem 

mam teraz Spire Falcon Rock II wiec jest lepiej wczesniej mialem do 50

na podobnym titanie, polecam tego spire w JOY jest za 41 zeta

cyba nie ma nigdzie taniej

A czy nie jest to czasem radiator Aluminiowy z płytką miedzianą? Jakoś wolałbym miedzianego. Miałem do testów 2x mniejszego miedziaka tylko troche głośnego i to właśnie on dał najmniejszą temperaturę. Jakoś już aluminium mnie nie rajcuje :D :wink: Obawiam się, że nie dadzą rady! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Mam rade dla tych co mają freezy. Obniżcie CL do takich jak są fabrycznie, ewentualnie dajcie na 3CL, Timingi dajcie na Normal i wyłączcie Fast Synchronizer (Disable). Ja tak zrobiłm i już 3dzień komp chodzi bez wyłączania i ani jednego Freeza. Sys to XP. Coś mi się jednak wydaje, że na magistrali 200Mhz pamięci trzeba troszkę zwolnić. I chyba dla tego wyszedł bios, który obniża wydajność pamięci aby zwiększyć stabilność.  :?  :?  :?

potwierdzam

jedyne oznaki niestabilnosci jakie milem to gdy za wykrecalem pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...