Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

AMD --> hmmm a masz wlonczone w biosie fast syschronizing czy jakos tak jezeli tak to wyloncz powinno byc ok no i moze sprobuj podniec pci/agp jezeli tamto nic nie da hmmmmm a co do odczytu z AIDA32 to jakos zapis masz ok a odczyt jakis troche zawysoki hmmmmmmmmm :P dziwne

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko synchro, wystarczy na podpis zerknąć.

thz storm, zaraz wyłączę fast synchronizing a najmniej mogę podnieść na 77MHz a to za dużo - bios killeroya 2319 chyba, ten niby najlepszy, nie zaniżający wydajności pamięci. oka, idę testować tyl;ko żeby fast synchro nie obniżało wydajności :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA dopiero zamierzam qpić mobo i chyba zdecyduje się z racji ceny, na ten model, ae czytałem o problemach z dxwiekiem pod win xp, w sumie i tak mam sb128 wieć nie widzę problemu ale czy ,może mi ktoś przyblizyć to zagadnienie, bo w świeta przymierzam się do głśników 5.1 wiec wtedy to jużbędzie już istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka osób ma to mobo i nie mają problemów. dźwięk działa.

 

a co do mojego FSB 200 : nie udało się. są takie śmieszne opcje:

fast synchronizer - był standardowo wyłączony, ustawienie na auto spowodowało brak ikon na pulpicie czyli wcześniej sę wyłożył.

auto detect DRAM frequency - wyłączony bez możliwości włączenia (tylko przy 133 da sięwłączyć)

auto detect dimm/pci clk - włączone, nie wiem co to daje skoro pamięć jest ustawiona na stałe przeze mnie, pci też.

i to najśmieszniejsze, po kolei tak jest w biosie :

clock spread spectrum enable - Disabled czyli wyłączone

clock spread spectrum enable - Enabled czyli włączone. ta sama fuknkcja raz jest włączona i raz wyłączona, tak jest w "optymalnych" ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem również że płyta ma problemy z ostrymi timingami na fsb200 wieć nie wiem czy wybierjąć pamiątki dopłacać do twinmosa czy kingstona, czy i tak nie nie wykorzytam ich pożliwości i wziąć 50zł tańsze noname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeszcze jakieś wątpliwości co do tej płyty ??

Mhmm :) Moj procek 1800+ na Abicie NF7-S, Soltku 75FRN-L i Epoxie 8RDA+ chodzi spokojnie jako 2600+ i bez problemu wyciaga 10x200. Zeby nie bylo watpliwosci - przemontowywalem cooler i uzywalem swoich elixirow w trakcie testow, czyli zmieniala sie tylko plyta. Na ECSie nie moge wycisnac nic ponad 8,5x200 (przy 10x200 to mi sie nawet komp nie podnosi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Doinstalowałem tylko dzwięk (stery z CMI mają lepszy dzwięk niż MSI. MSI ma jakiś płaski bas ale za to lepiej działają jeśli chodzi o akceleracje)

Mowisz o sterach CMI uda02315_w2kxp? Zadne stery nie chca mi w pelni poprawnie dzialac... Przy jednych mam 5-minutowe oczekiwanie po starcie windy (i timeout uslugi audiosrv w logach XP) a przy innych zwiechy (np. przy sluchaniu muzy). Na dodatek przy kazdych sterach mam 2 urzadzenia ktorych nie moge zainstalowac - wykryte jako "MEDIA" - po grzebaniu znalazlem -> Microsoft Kernel Audio Splitter i Microsoft Kernel DLS Synthesizer (czy jakos tak :P)... Pod Win98 dzwiek dziala bez zarzutu i to na tych samych sterach (tzn. na wersji pod 98 - uda02315_win9x). Kiedy probuje zainstalowac jakies stery do tego "MEDIA" dostaje komunikat "data is invalid"... Mialem kiedys taki problem na plycie MSI, ale rozwiazalem go zmianami w rejestrze XP... Tutaj kicha, nic nie dziala ;/

 

PS Bios ktorego uzywam (mod23219) uaktywnia mi w "Power Management Setup" m.in. 2 nowe opcje - Onboard Audio i Onboard Peripherals - po cholere mi Onboard Audio w Power Management, skoro mam to juz wlaczone w Peripheral Setup (Audio Device Enabled)?

Ja aktualnie używam najnowszych sterów od C-Medii Uda032 i jest spox. Zresztą u mnie każde stery chodzą ok.

Co do biosu to używałem 23219 ale przesiadłem się na chepo 127 (te z większą wydajnością pamięci) i śmiga aż miło. Dla mnie jest lepszy. Ma normalnie ustawiany PCI/AGP, FSB wyżej i nie ma tych bzdurnych funkcji co 23219. Polecam.

 

PS. Co do płyty to też na nią narzekałem. Ale jak ją dobrze skonfigurowałem to teraz chodzi ok. Ani jednej zwiech już przez tydzień! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kenzo -->hmmm to dziwne bo u mnie smiga az milo 10x200 jak testowalem pamiatki to smigalem 9x225 :) :) tak wiec chyba wszystko zalezy na jaka plyte trafisz jak widac na niektorych idzie a na niektorych nie troche to dziwne no ale coz pozostaje sie cieszyc z tego co sie ma ja jestem zadowolony w 100% :) :)

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct -->

Co do biosu to używałem 23219 ale przesiadłem się na chepo 127 (te z większą wydajnością pamięci)

nie dokonca masz racje z tym biosem bo wlasnie sam chepo pisal ze te biosy zanizaja wydajnosc pmieci wiem bo sam jade na tym biosie od chepo powiedzial jednak ze postara sie to naprawic wydajnosc w jego biosach spadla kosztem wyzszego fsb tak wiec ten bios kilroya faktycznie nie zaniza wydajnosc memorek i jest spoko jest tam kilka zbedenych funkcji ale ogolnie ok :) :P

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios Cheepo... Miazga :o Wlasnie go zarzucilem i... 9x200, 9x215, 9.5x200 - zero problemow. Ba, moje elixiry 333 wstaly na 9x215 synchro :o Sprobuje zaraz znowu XP postawic, bo wyzej niz 9.5x200 juz nie wejde, ale to moze byc wina win98. No i moze pomoga nowe stery C-Medii i bedzie grala szafa, a wtedy bede w pelni zadowolony.

 

PS Gdyby jeszcze oberwanie chmury nie zalalo nam znowu na wsi wind i piwnic, to moglbym nawet wyjsc po fajki. Slonce nap***ala jak dzikie, a pod blokiem mam jezioro i gosci z pompami. Dobrze, ze woda juz jest bo znudzilo mi sie bieganie do cystern z 5-litrowymi baniakami. Stolica i kanalizacja, sredniowiecze panie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kenzo --> no to widze ze juz jie jestem sam z fsb powyzej 200 :) gratuluje wyniku ja jade na win98 :P :P i wszystko spoko :P tak wiec chyba przyznasz teraz ze plyta jest niezla do krecenia :

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki maly O.T wlasnie pisze 1472 posta w tym temacie a co za tym idzie ten topic staje sie najdluzszym na forum hehehhehehhe :) :) :) :) :)

 

niezli jestesmy co nie :P :P :P :P :P hehheheheh

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja mam zrobić żeby te 200 MHz przekroczyć ? na 198 spox a na 199 czasem zwieszki, na 200 brak kursora i ogólna martwota windowsa. objawy identyczne na elixirach i infineonach, czyli zbieg okoliczności co do 1 MHz odpada. może inny bios wgrać ??

proc nawet w 10x200 postuje ale jest gorąco. :(

 

help, ja chcę te piękne 200 MHz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa!!! Mam nowa plyte :o Po kolei:

XP Pro zainstalowalo sie z plyty CD :o

Onboard Audio bez problemu dziala. THX kojak_ct za sugestie -> zainstalowalem najnowsze stery od C-Medii i pomoglo :) Co prawda duren nadal widzial 2 urzadzenia, ktorych nie mogl zainstalowac ale dalem mu do zrozumienia, ze to tak naprawde jest C-Media AC97 Audio Device a nie jakis tam Kernel Audio Splitter, podumal chwile i uwierzyl ( a ta metoda nie dzialala przy starszych sterach, bo oczywiscie probowalem) :D

Nie mam 5-minutowych przestojow przy starcie windy :o

Zainstalowalem AGP 1.16a i mialem freezy w czasie ogladania filmow (myslalem na poczatku ze to znow audio, ale w logach znalazlem informacje o bledach w sterach nv) wiec wywalilem to i nie ma to u mnie zadnego wplywu na wydajnosc OpenGL/DX9 :o (storm masz racje: co plyta, to inaczej sie zachowuje).

 

Ale to jeszcze nic, bo plyta kompletnie oszalala jesli chodzi o o/c.

cpu 10x200, ram 166 -> OK

cpu 10x200, ram 200 -> tu juz sa problemy, ale dziala wszystko przy najnizszych timingach

cpu 9.5x208, ram 166 -> bledy prime`a

cpu 9.5x208, ram 208 -> OK (niewiarygodne, ze ram przechodzi testy na 208 a na 166 nie chce)

cpu 9x215, ram 187 -> OK

cpu 9x215, ram 215 -> hehe, za duzo wymagam od tych elixirkow ;p nie przeszly prime`a ;p

cpu 8x230, ram 191 -> OK

cpu 8x225, ram 202 -> OK

cpu 8x220, ram 198 -> OK

 

To nie koniec, bo SB Audigy zaczelo dzialac... Na dodatek stabilnosc kompa nawet przy defaulcie (a przeciez bios Cheepo to overclockerski bios) jest duzo wyzsza niz przy standardowych biosach... Zadnych watpliwosci co do tej plyty juz nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest, że na biosie mod 23219 nie mogę osiągnąć FSB 200 a na cheepo nie będzie problemu ? wina pamięci odpada, proc odpada.

 

kenzo --> no to widzę chłopie że ładnie lecisz, ta płyta wymiata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios Cheepo... Miazga :o Wlasnie go zarzucilem i... 9x200, 9x215, 9.5x200 - zero problemow.

potwierdam na biosie Cheepo lepiej robia wyzsze fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA dopiero zamierzam qpić mobo i chyba zdecyduje się z racji ceny, na ten model, ae czytałem o problemach z dxwiekiem pod win xp, w sumie i tak mam sb128 wieć nie widzę problemu ale czy ,może mi ktoś przyblizyć to zagadnienie, bo w świeta przymierzam się do głśników 5.1 wiec wtedy to jużbędzie już istotne

Ja wole uzywac mojej SB VIBRA ktora (przynajmniej u mnie) ma duzo lepszy dzwiek (basy) niz zintegrowana. Ale jesli chcesz dzwiek 3D no to musisz korzystac ze zint. Moze sa lepsze stery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bios Killeroya i teraz Chepo i nie zauważyłem różnicy. Robiłem testy na obydwu i miałem taką samą wydajność. Ale za to stabilność jest lepsza, a bios jest przejżysty. Zostaje przy Cheepomanie ver. Chb127.

 

Aha. I bez urazy ale jakie nowe opcje oferuje killeroy? Odkrywa jakieś nowe podwójne które nic nie dają. I to AGP od razu na 77. Dla niektórych to za dużo. A u Cheepo? Co kilka Mhz AGP i ponad 200 FSB. Dziekuje! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh.. wróciłem z krótkich wakacji..

kumpel już mi w2k3 ściąga więc najpierw tego spróbuje..

ew. ktoś mi jeszcze spis ustawień biosa obiecywał ;)

ale boje sie że coś mi sie też kopie z napięciami po prostu na tej płycie tak jak komuś.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walka o FSB 200 zostaje zawieszona, płyta nie lubi FSB z 2 na początku. niezależnie od biosa te same objawy, a ten chepo tylko obniżył mi wydajność pamięci. teraz latają 390 MHz Fast i jest gorzej niż na kileroyu 390 Normal ale nie chce mi się już zmieniać.

w jakiś sposób ECS mi zablokował FSB 200, i nie wiem jak to pokonać. jeszcze obmacam inym razem czy mostki nie są zbyt gorące (NB jest mocno ciepły ale nie parzy, spokojnie można palucha trzymać).

 

czytnik jest standardem, chyba że w sklepie ktoś wyciąga i sprzedaje na lewo.

zawsze mi się wydawało, że ata 66/100/133 to ta sama taśma ale mogę się mylić.

 

mam nowe testy moich ramków. pierwszy wynik to aida32, drugi to sandra 2002, testy przy FSB 198 (396):

Normal : 2452/1112, 2567/2355

Fast : 2494/1142, 2608/2395

Turbo : 2515/1174, 2627/2408

Ultra : 2521/1178, 2624/2416. Fajnie że poszły na ultra ale biorąc pod uwagę, że ten Chepo zaniża wydajność, to nie jest źle. Plisss niech ktoś od razu napisze jak wyjdzie ten nowy biosik Chepo nie zaniżający osiągów pamiątek. Tylko Why 400 is out of my range ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się przeić jescze przez ten wątek w całści, wieć czy może mi ktoś odpowiedzieć prosto na pytania.

Jaki wgrać bios bo płytę zamierzam qpić na dniach i chce się o niej jak najwięcej dowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam chipomana mod127 działa ładnie i ma pci/agp co 1MHz a nie ogromny przeskok. U mnie wystarczyło podniesienie przy FSB 200 taktowania pci o 1MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...