Skocz do zawartości
Adam_TVS

Podłączenie Odtwarzacza Dvd Do Monitora Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio kupiłem swój pierwszy monitor LCD, mianowicie Lenovo L220x. Jako, że jest on większy od mojego telewizora (21 cali 4:3) chciałbym wykorzystać go do oglądania filmów DVD z mojego kina domowego Samsunga. Jest jednak problem, bo kino ma wyjście Euro i RCA (chinch) a monitor jedynie VGA i DVI.

 

No więc moje pytanie brzmi: czy da się w jakiś sposób uruchomić obraz z mojego kina domowego na tym monitorze? Czytałem w internecie o jakichś konwerterach (np. http://www.1klik.pl/sklep/c766/p1158918/ ) ale sam nie wiem czy właśnie o takie coś chodzi. Wolałbym jednak, aby ta zabawa była mniej kosztowna :)

 

Na dobrą sprawę mógłbym po prostu podłączyć wyjście karty muzycznej do line-in w odtwarzaczu, jednak w takim wypadku to komputer by odtwarzał, a pilot stałby się zbędny:P

 

Co myślicie o czymś takim jak to: http://youras.abc24.pl/default.asp?kat=22315&pro=328164 ? Dałoby radę?:)

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel do ktorego podales link to component-vga, aby podlaczyc telewizor lub projektor pozbawiony gniazd cyfrowych lub d-sub, do karty graficznej (ktora z reszta tez musi umiec wypluc sygnal component po d-sub, a nie kazda to potrafi). W Twoim przypadku kabel sie nie przyda.

Bez konwertera sie nie obejdzie, z tym ze ten w linku to jakis badziew, wysyla maksymalnie 1024x768, podczas gdy Twoj monitor pracuje w 1920x1200, wiec dojdzie jeszcze dodatkowo skalowanie i ogolny smietnik na ekranie.

Generalnie szkoda zachodu, obraz z plyty DVD bedzie wygladal zdecydowanei lepiej na Twoim telewizorze CRT niz na monitorze (zakladam ze ten 21" tv jest CRT).

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...