Skocz do zawartości
woocash1984

8-pinowe Gniazdo Zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Na mobo GA-EP45-DS4 znajduja sie 2 gniazda zasilajace:

 

1. 24-pin ATX

 

2. 8-pin ATX 12V

 

natomiast zasilacz ANTEC (BP500U) ma wtyczke zasilania ATX 20-pin+4-pin spieta w tej samej wizace kabli.

Jest tez odrebna wtyczka 4-pin, ktora pasuje w gniazdo 2.

 

Pytanie jak to podlaczyc prawidlowo...?

A) podlaczyc tylko ta wtyczke 24-pin(20+4) i zostawic luzem te odrebne zlacze 4-pin,

B) podlaczyc tylko 20-pin i nie podlaczac 4-pin, a to odrebne 4-pin w gniazdo 2?

C) podlaczyc oba zlacza 4-pinowe w gniazdo 8-pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie chciałem zakładać nowego tematu skoro jest już jeden o 8 pinowym gnieździe (zdjęcie 1) więc postanowiłem po prostu kontynuować temat.

Mój problem polega na tym, że z niewiedzy podłączyłem do gniazda zasilania procesora nie tą wtyczkę co trzeba (zdjęcie 2 i 3). Po wciśnięciu przycisku power zauważyłem, że wentylator tylko drgnął i nic się nie uruchomiło. Zorientowałem się, że coś może być nie tak właśnie z tą wtyczką i całkiem ją odłączyłem. Po wciśnięciu przycisku power kręcą się wentylatory, świecą się diody, płyta nie daje żadnych innych oznak życia. Nie ma żadnego pipnięcia z głośniczka, ekran wciąż jest czarny. Szukałem po tym wszystkim odpowiedzi na forum i zauważyłem, że trzeba podpiąć to tak jak na zdjęciu 4.

 

Domyślam się, że płyta główna została uszkodzona. Ale nie jestem pewien czy procesor też nie, a może właśnie tylko on? W końcu podobno jest to gniazdo do zasilania procesora. Nie mam jak sprawdzić co dokładnie uległo uszkodzeniu, chciałem wiedzieć jaką diagnozę postawicie.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mógł paść zasilacz, mimo że z drugiej strony powinny tylko zadziałać zabezpieczenia. Sprawdź czy podaje wszystkie napięcia.

Właśnie podłączyłem drugi zasilacz który na pewno jest sprawny bo działa z innym komputerem. Dodatkowe zasilanie jak na rysunku 4. Efekt ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie czy kondensator koło gniazda 8 pin jest napuchnięty?

Jest płaski. Może odbicie od lampy błyskowej spowodowało, że miałeś takie wrażenie. Ogólnie wszystkie kondensatory są płaskie. Płyta nie była do tej pory jeszcze używana. Przynajmniej tak twierdził sprzedawca. Nawet wygląda na nową, żadnych spuchnięć, rys czy innych wad widocznych gołym okiem. Edytowane przez Dangerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś może wyjąć baterię z płyty głównej, odczekać jakieś 2 minuty, włożyć spowrotem i spróbować odpalić?

Nie. Ale próbowałem przywrócić domyślne ustawienia zworką Clear CMOS.

 

ta wtyczka 4pinowa z fotki (nr4) wyglada mi na odczepioną od wtyczki 20pin..............

Ta 4pinowa od wtyczki 20pinowej ma kolory czerwony, pomarańczowy, czarny i żółty. I jest razem z tą 20pinową wtyczką włożona do 24pinowego gniazda.

Ta dodatkowa ma dwa żółtoczarne i dwa czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w manualu co pisza, jak podpinac?

Manuala nie mogę nigdzie dostać. Płyta to Abit A-N68SV

Więc nie wiem co piszą, ale widziałem manual od jakiejś DFI która miała też takie gniazdo i jeśli ktoś nie miał tego typu zasilacza to kazali podpinać normalne ATX12V tak jak na zdjęciu 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą baterią próbowałeś?

hmm, a może spróbuj inne pamięci, etc. ?

Może to nie jest wina zasilacza, tylko konfliktu sprzętu...

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą baterią próbowałeś?

hmm, a może spróbuj inne pamięci, etc. ?

Może to nie jest wina zasilacza, tylko konfliktu sprzętu...

Ależ oczywiście, jest to konflikt sprzętu. Po odwrotnym podpięciu zasilania do płyty z pewnością sprzęt jest niekompatybilny.

 

Porównaj sobie zdjęcie 2 i 3 i co widzisz ? Nie wiem jak Ty ale dla mnie jest tam odwrócone zasilanie z masą.

 

Płyta na serwis bez durnych gdybanek i sprawdź jeszcze gdzieś jak możesz czy przypadkiem procka nie usmażyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą baterią próbowałeś?

hmm, a może spróbuj inne pamięci, etc. ?

Może to nie jest wina zasilacza, tylko konfliktu sprzętu...

Wyciągałem baterię, nic nie pomogogło. Później nawet wyciągnąłem procesor i też spróbowałem. Liczyłem że chociaż wypiszczy jakiś błąd, ale nic z tego. Widać, że płyta jest ewidentnie uszkodzona. Jutro ją odeślę na gwarancję. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...