Skocz do zawartości
renegade

Athlon XP 1700+ temperatura ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

 

Mam nastepujace pytanie ktore mi nie daje spokoju;

Posiadam plyte ECS K7VTA3C oraz procesor Athlon XP 1700+ i martwi mnie temperatura(moze to standard ale...) ktora wynosi od 52 do max jaka zauwazylem 61 stopni C.

Czy to nie sa zawysokie temperatury ?

 

Pozdrowienia

renegade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na palomino to zle ale jescze nie tragedia ale jak by to był t-bread to by już była TRAGEDIA :P Ja mam teraz 0.13 B0 ustawionego na 2180 MHz napięcie 1.85 V i max temp. 43 a min 36 st. C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak chłodzenie wodne zastosować ja na atholnie xp 2000+ podkęconego nieziemsko i utrzymuję tempke poniżej 37* C gdzie coolerek pod atXP 2700 wyrabiał 62*C :)

nieziemsko czyli jak ?? bo wiesz ja ma teraz na AC 33 c na tak kreconym jak w podpisie jedynie zastosowałem dodatkowo chłodzenie typu windows lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak chłodzenie wodne zastosować ja na atholnie xp 2000+ podkęconego nieziemsko i utrzymuję tempke poniżej 37* C gdzie coolerek pod atXP 2700 wyrabiał 62*C :)

nieziemsko czyli jak ?? bo wiesz ja ma teraz na AC 33 c na tak kreconym jak w podpisie jedynie zastosowałem dodatkowo chłodzenie typu windows lol

Niezła temp., a na jakim AC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na T-bredzie przy wyłączonej dodatkowej wentylacji, włączone świetlówy mam 59 stopni (full load). No ale nie będze mówił jaki to ja mam cooler bo mnie wyśmiejecie... Takiego malutkiego "sfajra" z miedzianą podstawą - kicz i masakra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem tez mam ECS K7VTA3 i Athlona 1,7 XP 

tylko ze mam temperatury od 65 do 73 !!

 

ja na twoim miejscu przesmarowałbym jeszcze raz proca dobra pasta ..bo 73 C to jest o 20 za durzo no a masz 0.13u czy 0.18 ? jak 0.13u to jeszcze kilka stopni wiecej ,,np. w lecie i mozesz sie porzegnac z procem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest nie tak. ustawiłem szynę na 166 czyli ma teraz około 1830MHz i działa dobrze - według czujnika ma przy max stresie 78 stopni - ale czy to prawda...

 

ale ta płyta ma coś nie tak bo mam Vcore - 1,50 V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka po malym wgladzie okazalo sie ze mam procka 0,13 na rdzeniu Thoroughbred.

Mimo takich temperatu mam tego procka juz od 4 miesiecy i podczas maxymalnych katowan - zadnych zwisow ,niestabilnych prac .

 

Pisalem meila do sklepu gdzie kupowalem go i mi napisali ze niemam sie czym martwic ?

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

renegade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na EPOXie 8K3A też miałem takie zawrotne temperatury podawane przez BIOS, ale coolerek był chłodniutki, tylko MB przekłamywała. XP1700+ Tb B miał na 11*133 @ 1,6V po chwili od włączenia 77C!! Ale praca na kompie była jak najbardziej ok, żadnych zwieszeń, tylko trzeba było wyłączyć alarmy z BIOSu bo coś za często się odzywały... ;-) Nowy BIOS nic nie pomógł, więc chyba trzeba się z tym pogodzić, że nie wiemy ile temp. ma procek. Acha, po podkręceniu na 12,5*175 temperatura wzrosła o... 2C!!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam plyte ECS K7VTA3C oraz procesor Athlon XP 1700+ i martwi mnie temperatura(moze to standard ale...) ktora wynosi od 52 do max jaka zauwazylem 61 stopni C.

renegade

Na identycznym sprzęcie mam 39-41 stopni C. Chłodno, ale głośno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...