Skocz do zawartości
Pectus

Brak Pliku Ntldr

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim mam windowsa xp ,wlaczylem rozruch z cd wszystko ladnie wysakuje ze aby dokonczyc instalacji systemumusi byc zrestartowany komputer , po chwili komputer uruchamia sie wczutuje az do momentu gdy wystakuje "brak pliku NTLDR"

 

prosze o pomoc w poniedzialek zaczyna sie szkola musze miec komputerna chodzie pls ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... myslisz ze nato nie wpadlem? :P szukalem w googlach i nic co znalazlem nie pomoglo zrobilem tak:

1. Nalezy wystartowac system z plyty instalacyjnej Windows XP

2. Wybrac Konsole odzyskiwania systemu

3. Wybrac partycje na ktora bedziemy kopiowac pliki

4. Podac haslo jakie zostalo uzyte podczas pierwszej instalacji systemu lub Enter gdy nie uwzgledniono hasla

5. Zastosowac polecenie kopiowania:

 

copy dysk:\i386\ntldr d:\

copy dysk:\i386\ntdetect.com d:\

 

dysk - oznaczenie dysku gdzie znajduje się plyta CD z systemem operacyjnym

 

\i386\ - katalog gdzie znajduja się pliki na plycie CD

 

 

 

i nic dalej brak pliku .. help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle go zabiłeś :). U mnie zawsze działało no nic chyba nie pozostaje nic innego jak skopiować pliki z dysku i na nowo zainstalować system. Polecam także robić kopie dysku co jakiś czas acronisem, ghostem czy czym tam jeszcze nie dość ze przywracanie trwa z 5-10 min (a instalacja ponad 30) to na dodatek mamy wszystko zainstalowane :)

 

a co do problemu to może spróbuj jeszcze bartpe (windows na cd coś jak knoppix) wypalić na płytkę i z jego poziomu przekopiować potrzebne pliki

 

a chkdsk próbowałeś ??

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jedyne co ten plik moze miec wspolnego z biosem to tyle ze w biosie mozna miec zle ustawione opcje co do botowania systemu (szczegolnie jesli ma sie wiecej niz jeden dysk). Skoro wyskakuje że go nie ma to znaczy że system sie źle botuje i startuje nie z tej partycji z ktorej powinien, np. głupi win zle stworzy plik boot.ini (bedzie zle przypisana parycja i dysk) tak jak w moim przypadku kiedy dorzuciłem 2 dysk. Mozliwe tez ze z wczesniejszej instalki windowsa ostaly sie jakies pliki. Mam pytanie. Czy instalujesz win na czystej partycji po formacie i czy poprzedni win miałeś na tej samej partycji? Czy masz 1 dysk czy wiecej?

 

Mam jeszcze jeden pomysl. Mozliwe ze pamiec cos szwankuje i klops, brak pliku bo go nie moze wczytac do pamieci. Taki scenariusz juz kiedys tez przerabialem. Jak sie wyjelo pechowa kosc to nagle cud, win dzialal.

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formatujesz spod instalki windowsa , wiec po jakiego grzyba masz robic resa po formacie, przeciz jak zrobi formata to zaczyna kopiowac pliki i dopiero wtedy sie resetuje. Tak piszesz ze cie ciezko zrozumiec. Wina instalujesz na partycji "C" czy innej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze klikasz za kazdym razem jak bootuje z plyty i pokazuje "nacisnij dowolny klawisz aby uruchomic instalacje..."? juz po formacie, skopiowaniu plikow i restarcie? nie podejrzewam Cie o cokolwiek, ale pare razy spotkalem sie z takim postepowaniem, co skutkowalo info o braku pliku ntdlr (na 90%) wiec pisze o tym ;) no offence. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jedyne co ten plik moze miec wspolnego z biosem to tyle ze w biosie mozna miec zle ustawione opcje co do botowania systemu (szczegolnie jesli ma sie wiecej niz jeden dysk). Skoro wyskakuje że go nie ma to znaczy że system sie źle botuje i startuje nie z tej partycji z ktorej powinien, np. głupi win zle stworzy plik boot.ini (bedzie zle przypisana parycja i dysk) tak jak w moim przypadku kiedy dorzuciłem 2 dysk. Mozliwe tez ze z wczesniejszej instalki windowsa ostaly sie jakies pliki. Mam pytanie. Czy instalujesz win na czystej partycji po formacie i czy poprzedni win miałeś na tej samej partycji? Czy masz 1 dysk czy wiecej?

panie geniuszu jakbym nie wiedzial "osochozi" to bym nie pisal moj temat: http://forum.purepc.pl/temat/dyski-twarde-...u-ntdrl/203467/

a tu rozwiazanie problemu http://support.microsoft.com/default.aspx?...3Bpl%3B318728#1 mi bios pomogl wiec mozliwe bylo ze koledze tez pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie geniuszu jakbym nie wiedzial "osochozi" to bym nie pisal moj temat: http://forum.purepc.pl/temat/dyski-twarde-...u-ntdrl/203467/

a tu rozwiazanie problemu http://support.microsoft.com/default.aspx?...3Bpl%3B318728#1 mi bios pomogl wiec mozliwe bylo ze koledze tez pomoze.

Ja miałem taki sam problem ostatnio i jakoś biosu nie musiałem updatowac. Win sie z płytka włączył (bez nie chciał, brak pliku ntdrl), zmieniłem boot.ini i wszystko cacy. Ty musiałeś sie z biosem bawić może kolega z problemem tez musi. Dla mnie to dziwne bo problem ten przerabiałem już sporo razy i nigdy nie musiałem sie z biosem bawić, więc dla mnie brak tego pliku nie ma nic wspólnego z biosem.

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dwie kości pamięci o wyjmij jedną i spróbuj na jednej zainstalowac ponownie.

 

ja sie dowiedziałem wczoraj że winą nie instalowania windy była uszkodzona jedna z dwóch kostek ....

 

w poniedziałek musze załatwiać sprawe reklamacji u Państwa z firmy Crucial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...