Skocz do zawartości
Irastlynn

Komputer + Monitor 3000- Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję w tym tygodniu kupić komputer do programów 3dsmaxowych oraz gier typu RPG (Wiedźmak, Gothic 3, a potem Fable 2 i Diablo 3) / nowych strategii porkoju Total Wara. Windows raczej XP pro. Nie pracowałem nigdy na Viście, ale pono lipa.

 

Monitor LG W2252TQ-PF ?

Chciałbym solidną panoramię 21' lub 22' więc chyba dobry wybór

 

Zostaje max 2300zł na komputer. Choć bardzo chciałbym zaoszczędzić trochę pieniędzy...

okej, let's play:

 

Procesor:

E8400 lub Intel Xeon E3110 (czym to się w ogóle różni? Specyfikacje praktycznie takie same). Mam zamiar go hmmmm średnio podkręcić jeżeli coś już zacznie mi ścinać.

Grafika:

ewidentnie 4850HD jakiejkolwiek marki, byleby był tani (pewnie powercolor - chyba niczym specjalnym się nie różni od Asusów)

Płyta Główna:

w przyszłości (chyba dopiero na gwiazdkę 2010 ;p ) planuję rozbudowę pod Crossfire i chciałbym, żeby takie 2 radeony dobrze współpracowały. Chyba, że polecacie sprzedać wtedy takiego i kupić nową ekonomiczna kartę.

summa summarum solidna płyta główna w dobrej cenie

Ramy to jakieś sprawne 2GB

Dysk: Seagate 500GB cache 32MB?

napęd: taki, żeby mi płytki nie wybuchnęły - to chyba wystarczy ;)

Obudowa: o wysokim współczynniku cena/jakość. Chciałbym do środka wsadzić na początek wiatraczek 12cm, ale nie potrzebuję absolutnie żadnych bajerów. Chyba tylko dobry przewie powietrza, bo w akademiku to jej nie będę cały czas otworzonej - jak teraz - trzymał ;)

 

Zasilacz: jakiś Chieftec 500W ?Chyba w zupełności wystarczy by pociągnąć 2 x 4850HD

 

I jakaś wygodna klawiatura, co by się ładnie programy klepało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) procek: xeon to serwerowa odmiana E8400 a więc to poprostu niemal to samo.

2) HD4850 OK i tu masz do wyboru albo coś taniego jak już wspomniałeś od PowerColora lub lepszą wersje od Sapphire w wersji Toxic która jest fabrycznie podkręcona i z lepszym chłodzeniem niż referenty.

3) Co do mobo i twojej wymiany za 2 lata to hmm chyba nie jest to do końca dobry wybór, za ten czas wyjdzie coś nowego i wtedy robienie CF z dwóch takich kart może okazać się nieco przestarzałym rozwiązaniem, co innego gdybyś CF planował powiedzmy do pół roku. Do czego dążę...a no do tego żebyś wziął dobre mobo na P45 np i ciągnął na tym co jest a potem zmienił kartę na coś lepszego>>Asus P5Q-E.

4) Sprawne 2Gb to np OCZ Reaper 1066mhz 2x1GB lub A-Data EE 2x1Gb 800mhz ale ja bym bardziej zaszalał i wyskrobał kasy na 2x2Gb właśnie tych A-dat EE 800mhz, ramu nigdy za mało, naprawdę :) 2 Gb robi sie powoli minimalnym standardem i lepiej mieć coś na zapas.

5) Dysk nie ten Seagate a Samsung F1 640GB ( lepsza wersja na szybszych talerzach niż wersje 250,750gb)

6) napęd to Pioneer DVR 215

7) Obudowa to Coolermaster Elite 331/332/333 lub Sharkoon revenge 9 a najlepsza a w miarę tania byłaby Antec ThreeHundred.

8 ) Zasilacz to np pentagram CAV 500W lub Chieftec CFT 500W, Corsair VX 550W.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 lub Intel Xeon E3110 (czym to się w ogóle różni? Specyfikacje praktycznie takie same). Mam zamiar go hmmmm średnio podkręcić jeżeli coś już zacznie mi ścinać.

WG mnie różnica w cenie przemawia na bardziej korzyść E8400, niż Xeona

Grafika:

ewidentnie 4850HD jakiejkolwiek marki, byleby był tani (pewnie powercolor - chyba niczym specjalnym się nie różni od Asusów)

Weź najtańszą i załóż Accelero a na niego Acutake

Płyta Główna:

w przyszłości (chyba dopiero na gwiazdkę 2010 ;p ) planuję rozbudowę pod Crossfire i chciałbym, żeby takie 2 radeony dobrze współpracowały. Chyba, że polecacie sprzedać wtedy takiego i kupić nową ekonomiczna kartę.

summa summarum solidna płyta główna w dobrej cenie

Kup tego radka a później za wspomniane 2 lata kupisz coś lepszego. Za 2 lata 4850 będzie szmelcem, summa summarum proponowałbym P5Q-Pro/-E

Ramy to jakieś sprawne 2GB

A-Data EE 800MHz

Dysk: Seagate 500GB cache 32MB?

Samsung F1 640.

napęd: taki, żeby mi płytki nie wybuchnęły - to chyba wystarczy

Pioneer DVR-215

Obudowa: o wysokim współczynniku cena/jakość. Chciałbym do środka wsadzić na początek wiatraczek 12cm, ale nie potrzebuję absolutnie żadnych bajerów. Chyba tylko dobry przewie powietrza, bo w akademiku to jej nie będę cały czas otworzonej - jak teraz - trzymał

Sharkoon Rebel 9 lub w przypadku większego zasobu mammony to Antec Three-Hundret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...