Skocz do zawartości
hzAAAA

Co Lepsze Lcd Czy Plazma?

Rekomendowane odpowiedzi

Plazma to nieudana technologia. Telewizor będzie działał ok. 4 lata (jak nie krócej) i zaczną się robić na nim czarne plamki. Plazma ma gorszy czas reakcji niż LCD. Jedyne co w niej dobre to piękne kolory. Konkretnego telewizora ci nie polecę ponieważ nie znam się na nich.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Plazmę samsunga (potem podam model :P)

50" za 4300zł ;]

HD ready

 

Moja opinia:

 

Zalety :

><Idealne kąty widzenia - często oglądam go z kuchni - patrze pod kątem ~180* (bo skierowany na salon ;] ) i wszyskie kolorki B Ładne ;]

><czasy reakcji ma lepsze IMO niz LCD - tylko strasznie męczą oczy z bliskich odległości

><obraz skaluje całkiem nieźle na HD - ale z bliska widać sporo niedociągnięć - głównie podczas ruchu

>< kolory - po przejściu z kineskopa - nie do opisania :P

 

Wady :

<>Zabójcze są wszelkie oznaczenia kanałów/data/godzina/czasy - paskudnie się wypalają na ekranie ;/ najgorsze są te znaczki "od lat xX" ;)

<>Grzeje ostro - ale mnie nie przeszkadza

<>no ten ruch mógłby byc lepiej odwzorowany ;]

 

 

Nie polecam brać droższej plazmy niż 4tyś - nie ma sensu - to ze wmawiają sprzedawcy ze taka super extra elektronika w tych za 6k ... nie znaczy ze widać różnice ;]

 

najlepiej brać okazyjnie jakieś tanie sztuki - 50" można za ~2,5kzł dostać ;]

 

 

Jeżeli szukasz telewizora do mniejszego pomieszczenia/ oglądanie z mniej niz ~3metrów to zdecydowanie LCD

 

jeżeli szukasz TV z dobrymi kątami, dużej przekątnej, do oglądania z daleka - bierz jakąś tanią plazmę ;]

 

 

tyle ode mnie ;]

 

ps- ale chyba nic sensownego z LCD nie znajdziesz w tej cenie - jak już to jakieś starsze modele - które mają problemy z kolorami/ za wysoki czas reakcji.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma jest idealna do SD

LCD do HD/gier/PC

 

a żeby doradzić jakikolwiek model musisz podać troche więcej info do czego ma Ci to służyć, jaka wielkość, odległość itd.

Tez sie powoli zastanawiam nad LCD, 32-37 cali, w cenie takze kolo 2000-2300, a sluzyc bedzie on do kablowki, filmy z dvd, PC (dvdrip, r5, HD). Bedzie to wszystko ogladane z okolo 2,5m. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma to nieudana technologia. Telewizor będzie działał ok. 4 lata (jak nie krócej) i zaczną się robić na nim czarne plamki. Plazma ma gorszy czas reakcji niż LCD. Jedyne co w niej dobre to piękne kolory. Konkretnego telewizora ci nie polecę ponieważ nie znam się na nich.

 

Pozdrawiam

Nie pisz bzdur, że plazma ma gorszy czas reakcji niż lcd, jeśli w plaźmie czas reakcji jest podany w mikrosekundach, a w lcd w mili. Po drugie nowe plazmy spokojnie chodzą ok. 8 lat.

Do telewizji SD plazma jest lepsza (zresztą koledzy wyżej już to pisali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat przy zakupie TV, gdyż wogole nie mam pojecia czym rożni sie LCD od plazmy.Co jest lepsze???

I jesli cos polecacie w przedziale cenowym do 2 000 tysiecy to prosze o propozycje :)

 

z gory dzieki za pomoc

Plazmy biorą więcej prądu i mają opinię mniej trwałych.

Wybór TV w znacznym stopniu zależy od rodzaju sygnału z jakiego

będzie się korzystało (analogowy, DVB-T, DVB-C.)

Przy DVB-T trzeba zadbać aby TV odbierał MPEG4 bo takie które

odbierają tylko MPEG-2 to już zabytek w Polsce.

Mogę polecić Sony KDL-32V4500 tyle że kosztuje ok 20% więcej.

Ma dobry kontrast,kolory, kąty i potrafi odbierać naziemne DVB-T

kodowane w MPEG4. Dynamiczne sceny też ładnie wyświetla.

W opisie jest jeszcze możliwość odbioru DVB-C (cyfrowa kablówka) ale

tego nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho plazma jest lepsza w przypadku sprzetu hi-end a przy podanym budzecie latwiej chyba jednak bedzie znalezc dobrego LCD.

 

Mysle , ze ponizej 2k trudno bedzie znalezc cos lepszego niz Toshiba 32 R 3500

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/231325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wielkosci telewizora, to powinien byc on w miare maly*, gdyz bedzie ogladany gdzies z odleglosci 3,4 metrow, na zadnym ogladaniu TV z kąta (180stopni) itp mi nie zalezy, ogolnie chodzi mi o jakosc obrazu no i "dlugowiecznosc"

 

a co do firm ktore produkuja TV? to ktore polecacie?:

panasonic toshiba lg sony czy to nie ma wiekszego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...